Milaan Marrakesh Pisa Betere hygiëne door camera operatiekamer zien nieuwe Jeugdwet niet zitten BINNENLAND 5 Vluchten vanaf scholieren met hotpants 2.0 (korte shorts) naar huis ge stuurd Nadat camera's in operatie kamers werden gehangen, gingen Amerikaanse artsen beter hun handen wassen Zorgverleners en ouders vrezen dat de zorg die jongeren ontvangen per gemeente enorm verschilt Gemeenten zouden niet deskundig zijn te bepalen wat een kind in psychische nood nodig heeft DINSDAG 18 JUNI 2013 ENKELE REIS, VflNRF (Bergamo) 25. 29. 31 RYAN AIR 2007: Meisjes gereformeerde school Apeldoorn mogen geen leg ging dragen omdat die op een broek lijkt 2013: door Floor Ligtvoet DEN HAAG - Om te zorgen dat me disch personeel hygiënischer en veiliger gaat werken, moeten came ra's in operatiekamers (ok) komen te hangen. Dat wil de PW. Zo kan worden gecontroleerd of chirurgen en operatieassistenten zich houden aan veiligheidsproce dures. De patiënt kan buiten beeld worden gehouden. PW-Tweede Kamerlid Reinette Klever pleitte gisteren in een de bat met Zorgminister Edith Schip pers voor een proef met camera's in de ok. De camera's moeten bij voorbeeld registreren of het perso neel goed de handen wast en zich houdt aan de time-out. Tijdens een time-out controleert de opere rende arts en zijn team samen met de patiënt of alle gegevens kloppen en de benodigde voorbe reidingen zijn getroffen. Dit moet de kans op medische fouten voor komen. De Inspectie voor de Ge zondheidszorg (IGZ) oordeelde vrijdag dat niet alle ziekenhuizen deze 'operatieveiligheidsprotocol- len' even goed naleven. Volgens Klever zijn door camera registratie in Amerikaanse zieken huizen grote successen behaald. „Het percentage handen wassen is daar gestegen van 30 naar 90 procent", sprak zij. Handen was sen is essentieel in de zorg. Hier mee wordt de kans op wondinfec- ties verkleind. De minister wil de mogelijkheid van camera's in de operatieka mers bestuderen en komt hier eind van het jaar op terug in haar innovatienota. Ziekenhuizen zul len wel zelf voor de camera's moe ten betalen. zondheidszorg voor jeugdigen, zo als nu in de zorgverzekeringswet en de AWBZ is geregeld, ver dwijnt straks, stelt hij. Volgens de psychiater missen de gemeenten de deskundigheid om te bepalen wat een kind in psychi sche nood nodig heeft. „Die ken nis kunnen ze opbouwen, maar niet in anderhalfjaar tijd." Kinderombudsman Mare Dullaert, een voorstander van de nieuwe wet, vindt dat het kabinet de veranderingen veel te snel doorvoert. Hij maakt zich 'ernstig zorgen', gaf hij vorige maand aan. Kleinere en middelgrote gemeen ten hebben volgens hem nu nog niet de kennis en kunde om de ta ken op zich te nemen. Ook ouders vrezen het ergste, blijkt uit de brandbrief die Ouders Online onlangs aan be leidsmakers stuurde. Zij zijn bang dat een passend zorg- of hulpaan bod hun kinderen onthouden kan worden, wanneer bij gemeen ten het geld zomaar op is of wan neer de gemeente beslist het geld anders te besteden. In de nieuwe wet wordt een te grote nadruk gelegd op inzet van opvoedingsondersteuning of ei gen kracht van de omgeving van het kind of gezin, vinden de on dertekenaars van 'Zorg over de Jeugd-ggz'. OosterhofT: „Het risi co bestaat dat psychische aandoe ningen straks niet serieus geno men worden en gezien worden als aanstellerij. En dat de schuld voor een kind met serieuze psy chische problemen ten onrechte bij de ouders wordt gelegd." Volgende week donderdag spreekt de Tweede Kamer over de Jeugdwet. Boek tot 20.06.13. Belastingen en toeslagen inbegrepen. Reis in juli-augustus. Geldig op de dagen: Maandag - Donderdag. Afhankelijk van beschikbaarheid en algemene voorwaarden. Kijk op Ryanair.com voor meer informatie. Tarieven exclusief optionele belastingen en toeslagen. Vluchten vanaf Eindhoven. VERBODEN TE DRAGEN Uggs: Een school in Pennsylvania (VS) heeft de grote laarzen van het bekende merk Uggs verboden, omdat ze gebruikt worden als (ge heime) opslagplaats voor snoep goed en mobieltjes en daardoor voor afleiding in de les zorgen. Leerlingen mogen ze aan naar school, maar in de klas moeten ze andere schoenen aan. Hipsterbrillen: Een orthodoxe school in Brooklyn (VS) heeft bril len met grote glazen in een gek kleurtje verboden: 'Deze brillen ge ven studenten een brutale uitstra ling', is de redenering. De school heeft ouders gevraagd een sober montuurtje te kiezen. Make-up: Het Shelley College in Engeland verbiedt sinds kort ma ke-up. Alle spiegels zijn zelfs ver wijderd en docenten zijn 'bewa pend' met make-upverwijderaar. Justin-Bieberkapsel: De Billericay- school in Engeland verbiedt het kapsel zoals zanger Justin Bieber (en David Beckham) dat heeft: op geschoren zijkanten en lang haar op de bovenkant van het hoofd. Het zou 'te extreem' zijn. Gothic-kledij: Het Xaveriuscollege in Borgerhout heeft geen uniform (zoals elders in België). De school kent wel een verbod op het dra gen van lange zwarte jassen, T-shirts met doodskoppen en an dere 'gothic'-kleding. Reden: de ge welddadige uitstraling en 'symbo liek van negatieve strekking in een jongerencultuur'. (hoofddoek) dan wel ideologische (Lonsdale) redenen. Kledingstuk ken van jongeren zijn bijna altijd bedoeld om het randje op te zoe ken, om extra de aandacht te trek ken. In die zin passen de mini- broekjes anno 2013 precies in dat plaatje en hebben ze hun doel be reikt. De hotpants die meisjes nu dra gen zijn volgens de curator van het Rotterdam Museum vele ma len korter dan de exemplaren die in de jaren '70 al opzien baarden. Bovendien zijn ze van elastisch materiaal waardoor je er anders in beweegt en de lichaamsrondin gen dusdanig tot hun recht ko men dat het stempel uitdagende kleding niet ongepast is. „Het is op het randje. Helemaal om hem te dragen zonder panty eronder en in een meer formele omge ving." Wat opvalt: discussies ont staan bijna altijd alleen over vrou wenmode. „Daar lijkt het wel op, ja", aldus Hoitsma. „Dat heeft al les met die seksuele component te maken. Mannen hebben histo risch gezien vooral sombere, on opvallende kleding gedragen. Pas in de jaren '70 zag je dat mannen zich ook gingen profileren. Dat ze zich misschien wel vrouwelijker gingen kleden. Lange haren, felle re kleuren. En juist dat riep in sommige kringen weer weer stand op." Het 'extreme' kapsel van Justin Bieber is verboden op een En gelse school, foto AFP de boel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5