Loontjens noemt afwijzing speelautomatenhal 'raar' PvdA hekelt kritiek op Kennedylaan Goï dkoper kan écht niet! GroenLinks: stop met gratis ouderenvervoer hollands nieuwe. 22 ZEEUWS-VLAANDEREN CHARLESVILLE Voor maar Voordeel voor lezers van de PZC Samsung Galaxy Sill 275 min/SMS/MB Uniek: beltegoed 3 maanden, v geldig Bestel nu www.hollandsnieuwe.nl/pzc - door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De beslissing van de Terneuzense gemeenteraad om geen nieuwe speelautomatenhal in Terneuzen toe te staan valt direc teur Alexander Loontjens van de Christoffel Groep in Middelburg rauw op het dak. Hij noemt vooral de ommezwaai van het CDA 'raar'. „Je praat niet over een volger van een idee, maar over een initiatief nemer", wijst Loontjens op de po sitie die het CDA in eerste instan tie innam over de komst van een speelautomatenhal naar het voor malige postkantoor in de Terneu zense binnenstad. „Vandaar mijn reactie." In de raadscommissie Bestuur en Middelen lag vorige week donder dag een rapport van het college van B en W ter tafel. De voors en tegens van een wijziging van het uitsterfbeleid voor speelautoma- tenhallen stonden daarin opge somd. Loontjens vindt dat het col lege van B en W ook wel wat zui nigjes is geweest. „Er lag bij wijze van spreken een negatief reisad vies. Ja, wat doe je dan als gemeen teraad?" Voor Loontjens is de kous nu af. Hij wilde tegelijk met een speelau tomatenhal ook investeren in een bowling- en biljartcentrum aan de Kennedylaan-West bij de Ter neuzense binnenstad. Hij laat dit niet varen, maar, geeft hij aan, 'ik zal er ook geen prioriteit meer aan geven'. CDA-fractievoorzitter Henk Sier- sema toonde zich eerder voorstan der van het plan van Loontjens, dat naar zijn idee een welkome impuls zou betekenen voor het centrum van Terneuzen. Hij wil nog geen commentaar geven op de gang van zaken donderdag. „Ik wil het eerst in de fractie bespre ken." CDA-woordvoerder Ronald Lip pens liet donderdag al weten dat zijn fractie niet unaniem is over handhaving van het uitsterfbeleid en dus tegen een nieuwe speel hal. Hij erkent dat er sprake is van een ommezwaai. „Het CDA heeft een christelijke achterban. Velen zeiden 'dat moet je niet doen'. En we zijn toch volksvertegenwoordi gers. Het lijkt me ook vreemd dat je een speelhal nodig hebt om stadsvernieuwing te stimuleren. In het verleden (hij doelt op cof feeshop Checkpoint, red.) hebben we daar al niet al te beste ervarin gen mee opgedaan." door Raymond de Frel TERNEUZEN - De PvdA begrijpt niet waarom winkeliers in Terneuzen ne gatief denken over de ontwikkeling van een nieuw grootschalig winkel gebied aan de Kennedylaan-West. Het college van B en W wil de weg vrijmaken voor de bouw van een woon-winkelcomplex. Pro jectontwikkelaar Lafoma en bouwbedrijf Van der Poel willen voor zo'n 35 miljoen euro investe ren in het al jaren braakliggende terrein om ruimte te bieden aan grootschalige of perifere detail handel en 400 parkeerplaatsen. De PvdA hekelt in zijn algemene beschouwingen op de perspectie- vennota 2014-2017 van de gemeen te Terneuzen de negatieve opstel ling van een aantal ondernemers en ondernemerskoepel Centrum Management. Zij wezen in de ver gadering van de raadscommissie Omgeving op bedreigingen, zoals de relatie tussen de economische crisis en het winkeloppervlak in Terneuzen. PvdA-fractievoorzit- ter Gijs van den Berg wil daar niet aan. „Elke zichzelf respecte rende grote kern heeft een gebied voor grootschalige en perifere de tailhandel. Uniek is de ligging naast het centrumgebied, zodat het winkelend publiek direct aan sluiting vindt. Het wordt voor de ontwikkelaars een hele toer het geheel te realiseren. Daarom is het jammer dat negatieve gelui den de kop opsteken." I p/mnd Met deze superaanbieding bel, sms en internet je maandelijks voor slechts €24,-. Je krijgt elke maand 275 belminuten, sms'jes of MB en de Samsung Galaxy Sill (t.w.v. €540,-). Optioneel 500 MB internet extra voor €6,- p/mnd en 1000 sms'jes extra voor €1,- p/mnd. Je betaalt geen aansluitkosten (€10,-) en de bezorgkosten zijn eenmalig €25,- Je totale voordeel loopt op tot ruim €322,-. Goedkoper kan je het niet krijgen! Wil je meer bellen, sms'en of internetten? Kijk dan op onze website voor nog meer superscherpe aanbiedingen met de Samsung Galaxy Sill. Met hoilandsnieuwe bel. sms en internet je altijd voor één vast laag tarief. Ook buiten je bundel. ïSSjg'gj VZrW ■■■-— m De George Büchner, de vroegere Charlesville, lag sinds 1977 voor de wal in Rostock. Het stadsbestuur kocht het schip en bracht er een jeugdher berg in onder. Sinds 2003 lag het schip te koop. Rostock bood het te koop aan aan de stad Antwerpen, maar die voelde er niets voor. foto's Watererfgoed Vlaanderen Het interieur van de De Charlesville een schip op de lijn Antwerpen-Mata- di in het toenmalige Belgisch Congo. Het vervoerde voornamelijk ambtena ren, industriëlen en hun families én missionarissen. door Raymond de Frel TERNEUZEN - GroenLinks in Terneu zen vindt het onder de huidige fi nanciële omstandigheden van de gemeente niet meer verdedigbaar om 65-plussers gratis openbaar ver voer in Zeeuws-Vlaanderen aan te bieden. Dat bepleit de partij in haar alge mene beschouwingen op de per- spectievennota 2014-2017. De par tij hecht aan het gratis vervoer, maar vindt het gezien de econo mische malaise niet meer verde digbaar. „Misschien is het beter mee te investeren in het goedko per maken van het zonetarief. De bus wordt het meest door jonge mensen en ouderen gebruikt, de statistisch minst kapitaalkrach tige bevolkingsgroepen", aldus fractievoorzitter Peter Clijsen van GroenLinks. Opvallend is dat de partij tegelij kertijd anders wil omgaan met be taald parkeren in de binnenstad. „In Frankrijk hebben praktisch al le steden van vergelijkbare groot te als Terneuzen rondom hun cen tra een aantal vrije parkeerloca- ties. Die ontlasten de binnenste den. De locatie Binnenvaartweg bij de sluizen zou hier een goede rol kunnen spelen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58