verplaatsing en situatie op Hof ter Willegen ZEEUWS-VLAANDEREN 21 Taakstraf voor hennepteler Snuffelcursus etsen zonder zuren Informatieavond over bouw van mfc Expositie olieverf en keramiek Kleedkamers en kunstgras bij HW Alzheimercafé met dementie-expert Hoekenaar Verhelst (26) is nu tandarts €11.980 €15.980 €18.680 DINSDAG 18 JUNI 2013 ZUIDZANDE Kunstenares Wilma van der Lee geeft woensdag in dorps huis De Zevendraaier een snuffelcursus 'etsen zonder zuren'. Ze demonstreert daar het maken van een ets zonder gebruik van spiritus of terpentine. Deelnemers hoeven niet te kunnen teke nen. De cursus begint om 19.45 uur, deelname is gratis. OOSTBURG De gemeente Sluis houdt morgen in Den Hoekzak vanaf 19.00 uur een inloop avond over de bouw van een multifunctioneel cen trum (mfc) in Oostburg. In het mfc komen twee basis scholen, kinderopvang, peu terspeelzaal en consultatie bureau. Het moet eind vol gend jaar klaar zijn. WATERLANDKERKJE In 't Kerkje in Waterland kerkje is nog tot en met za terdag een expositie te zien van keramieken en olie- verfwerken van Henk Maas en Elly Paauwe-van Els- acker. Het kerkje is te vinden aan de Molenstraat 58 en is open tussen 13.00 en 16.30 uur. HULST Op het HW'24 Sportpark wordt een kunstgrasveld aangelegd. Ook komt er een kleedkamercomplex voor al le gebruikers van het sport park: voetbalvereniging HW'24, atletiekvereniging RKHAV, en stichting Invic- tus. Ook het nieuwe clubge bouw van RKHAV wordt hieraan gekoppeld. TERNEUZEN Op maandag 1 juli spreekt Menno Bult van het Regio naal Gezondheids Centrum in de regio over ondersteu ning van dementiepatiënten en hun verzorgers. Hij doet dat om 19.30 uur in het Alz heimercafé van de Stichting Welzijn voor Ouderen in De Veste, flat B, Oostelijk Bol werk 22. Toegang gratis. HOEK De 26-jarige Alexander Ver- helst is op het ACTA (Acade misch Centrum Tandheel kunde Amsterdam) afgestu deerd als tandarts. Hij wil nog een opleiding volgen tot parodontoloog. Verhelst zat op basisschool Op Weg en volgde later als middelbare scholier het Zwin College in Oostburg. groter en moderner middelburg - Crisis voor de deur, dreigend ontslag, geldgebrek. Het waren allemaal redenen voor een 27-jarige man uit Breda om vorig jaar in Terneuzen een hennep kwekerijtje met 68 planten te be ginnen. En tijdens een avondje stappen pikje hij uit een tas van een café bezoekster een pakje sigaretten en een gsm. Gisteren veroordeel de de rechtbank in Middelburg hem voor deze delicten tot een taakstraf van honderd uur en een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken. De officier van justitie had een taakstraf van tweehonderd uur en een voor waardelijke gevangenisstraf van twee maanden gevorderd. als gevreesde overlast tijdens de werkzaamheden. Daarnaast kost een verplaatsing best veel geld, verklaart Koedijker. „Zaken als bloembakken en een terras ben je kwijt: die kun je niet verplaatsen. De aansluiting op gas, water en electriciteit moeten we op onze nieuwe plek zelf betalen. Sommi ge caravans moeten daarvoor wor den omgebouwd. Daarnaast gaat de huurprijs omhoog. Ik weet wel dat de voorzieningen ook verbete ren, maar niet iedereen heeft daar om gevraagd." Koedijker wijst er verder op dat de bouw van de huisjes in fasen plaatsvindt. „Het is dus heel goed mogelijk dat niet alle woningen worden gebouwd. Misschien komt van uitstel wel af stel, en hadden we uiteindelijk he lemaal niet weg gemoeten." De situatie op Hof ter Willegen biedt ook reden tot zorg van de gasten. Die camping is sinds be gin dit jaar in handen van Zee land Development. Dat bedrijf is geen lid van Recron, waardoor het zich ook niet hoeft te houden aan de regels die de aangesloten ondernemers zichzelf hebben op gelegd. Die gaan onder meer over de opzegtermijn en vergoedingen bij gedwongen vertrek. „Bedenk wel dat de vorige eige naar van Hof ter Willegen óók geen Recron-lid was", zegt Hanne- wijk. „De gasten daar hebben ook eerder nooit Recron-rechten ge had. En daardoor hebben ze ook altijd een lager tarief betaald dan de gasten van bijvoorbeeld Room pot." De gasten van Hof ter Wille gen krijgen voor 1 juli te horen wat hun rechten zijn. „Geloof me: we zullen netjes met hen om gaan", belooft Anne-Marie Janse van Bouwfonds-Arcus, dat het werk realiseert. Overigens zit de vertegenwoordiger van Zeeland Development, André van Leeu wen, met zijn bedrijf Herikerberg Projectontwikkeling ook achter de reconstructie van campings Bo na Fide in Renesse en De Groene Weide bij Ouddorp. In Renesse ging dat mis: Van Leeuwen kreeg van de rechter op z'n kop omdat gasten al waren weggestuurd voordat er een concreet plan lag. Het gevolg is nu merkbaar: bijna alle gasten zijn vertrokken, maar er staan nog steeds geen huisjes op het Schouwse park. Het centrumgebouw van Pannenschuur krijgt een metamorfose en krijgt de uitstraling van een strandpaviljoen, foto Mark Neelemans NISSAN NV200 NISSAN PRIMASTAR NISSAN NV400 €53^30 de professional editions van nissan Nisean heeft z'n bedrijfswagens tijdelijk zeer compleet uitgevoerd voor een heel scherpe prijs. De Nissan NV200, de Primastar en de NV400 zijn nu verkrijgbaar ale Professional Edition. Zo heeft u alle luxe aan boord ala airco, cruise control. radio/CD met Bluetooth en centrale deurvergrendeling in één aanbiedingspakket, Vervoeren is vooruitzien. Check dos snel dé kvraütert. compleetheid én deprijs van do Professional Edition aanbiedingen. Laat onze Professionals ook voor u wérken on kom langs bij de Nissan-dealer! Auto Sturm Noordweg 467 Amundsenweg 39 4333 KE Middelburg 4462 GP Goes Tel.: (0118) 612 042 Tel.: (0113) 602 000 www.autosturm.nl Prijzen excl. BTW/BPM en excl. kosten rijklaar n vijderingsbijdrage/leges. De NV200 Professional Edition Is gebaseerd op een witte 4-deurs Optima mei 90-pk diesel en achteruitrijcamera. De Primaslar Professional Edition is gebaseerd op een witte 4-deurs L1H1 Acenta 2700 GVW met 90-pk diesel. De NV400 Prolessional Edition is gebaseerd op een witte 4-deurs LtHI Acenta 3300 GVW met ai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57