ZEEUWS-VLAANDEREN Monumentaal hek terug op z'n plek Sprookje Jaar celstraf voor brand seksshop almanak James Morrison ziet uit naar optreden op de Brouwersdam Zelfs de sloop haalde de laatste Belgische Congoboot niet Veranderd gedrag klanten en bezuiniging leiden tot sluiting van filialen in Sas van Gent, Axel en Zuidpolder-Terneuzen. KRUISDIJKSCHANS DINSDAG 18 juni 2013 CULTUUR ZEELAND Rabobank sluit drie kantoren door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Rabobank Terneu- zen-Sas van Gent sluit 1 januari 2014 de vestigingen in Sas van Gent, Axel en het Terneuzense winkelcentrum Zuidpolder. West- dorpe en Philippine verliezen de geldautomaten. Van de 110 voltijd se arbeidsplaatsen verdwijnen ér de komende jaren dertig. De belangrijkste reden voor de in grijpende beslissingen is het sterk veranderd gedrag van klanten. Veel meer mensen doen hun bankzaken via internet of mobie le telefoon. „Een klant bezoekt nog maar gemiddeld één keer in de drie jaar een bankkantoor", weet Teus Baars, directievoorzit ter van de Rabobank Terneuzen- Sas van Gent, „en dat zal de ko mende jaren eerder minder dan meer worden." Het financieel zware weer speelt de banken ook parten. „We zien de inkomsten niet meer stijgen, terwijl door strengere overheidsre gels de kosten stijgen. Dat dwingt ons scherpere keuzes te maken", aldus Baars. De Rabobank blijft overigens wel aanwezig in Sas van Gent en Axel, met een spreek- ruimte bij V+G Architecten in Sas van Gent en in het oude stadhuis van Axel. Mensen kunnen daar op afspraak terecht. De Rabobank merkt ook dat het betaalgedrag van klanten in snel tempo verandert. Mensen hebben minder contant geld nodig, om dat ze vaker in winkels pinnen en meer kopen via internet. Dat is te rug te zien in het aantal bezoeken aan pinautomaten. Dit loopt te rug. Het kost bovendien ook steeds meer om pinautomaten te beveiligen tegen plof- en ramkra ken. Landelijk stelt de Rabobank als richtlijn dat er 50.000 tot 60.000 transacties per pinautomaat moe ten plaatsvinden. De automaten in Philippine en Westdorpe halen dat aantal 'bij lange na niet', zegt directievoorzitter Baars. Vandaar dat is besloten die automaten be gin 2014 weg te halen. Tegen ver goeding kunnen klanten via Geld- express geld blijven bestellen en thuis laten bezorgen. Alle andere pinautomaten in het werkgebied van de Rabobank Terneuzen-Sas van Gent blijven. Voor die in Axel en Sas van Gent worden nog ge schikte locaties gezocht. De reorganisatie bij de Rabobank Terneuzen-Sas van Gent gaat de komende jaren gepaard met een reductie van het aantal medewer kers; van 110 naar 80 arbeidsplaat sen, ofwel van ongeveer 135 naar zo'n 90 werknemers. Dit heeft ook te maken met een verdere di gitalisering en virtualisering van bankzaken bij de Rabobank lande lijk. Op de vraag of een fusie tus sen de drie Zeeuws-Vlaamse Ra- bobanken (Sluis, Hulst en Terneu zen-Sas van Gent) aan de orde is, reageert Baars voorzichtig. „We zullen in de loop der jaren naar één bank toegroeien." Een jaartal noemt hij niet. HEILLE - Na de omvangrijke restauratie van het woonhuis op de Kruisdijkschans ondergaat nu ook de rest van het voormalige verdedigingswerk tussen Sluis en Heille een opknapbeurt. Onlangs werd het negentiende-eeuwse toe gangshek, dat er bijzonder slecht aan toe was, hersteld en weer terug op zijn plaats gezet. Schansbewoonster José Schenk legt er met de kwast de laatste hand aan. Daar naast worden de voormalige landbouwschuren - de schans deed vorige eeuw een poosje dienst als boerderij - aangepakt en omgevormd tot informatiecentrumpje. Pas santen kunnen straks een rondje over de buitenzijde van de schans doen. De renovatie is een initiatief van de stichting Het Zeeuw se Landschap. Die wil de historie van de Kruisdijkschans, oorspronkelijk als verdedigingswerk aangelegd tijdens de Tachtigjarige Oorlog, zo veel mogelijk laten herleven. Het resultaat wordt na de zomer gepresenteerd aan het grote publiek, foto Peter Nicolai TERNEUZEN - De rechtbank in Mid delburg heeft gisteren een 29-jari- ge man uit Den Bosch veroor deeld tot een jaar cel, waarvan twee maanden voorwaardelijk. De Bosschenaar was door een col lega ingehuurd om diens woning (een voormalige seksshop) aan de Westkolkstraat in Terneuzen op te knappen. Hij begon er echter een hennepkwekerij met 408 planten. Door geknoei met de stroomvoorziening brandde de woning in de late avond van 17 juni vorig jaar helemaal af. Tip? redactie@pzc.nl Er was eens een echtpaar dat tij dens een wandeling door het Rit- themse bos een lappenpop op hun pad vond. Wetende dat het verlies ervan traumatisch kan zijn voor een kind, zochten ze een manier om pop en kind te herenigen. Via de so ciale media ziet het echtpaar regel matig berichten voorbijkomen van de politie die melding maken van vermiste kinderen. Die kinderen wor den vrijwel altijd heel snel weer ge vonden. Daarom zette de Vlissingse een foto van de pop op haar Face- book-pagina. De foto werd door 38 vrienden gedeeld. Na een paar uur al meldde zich de moeder van het meisje dat de pop had verloren. En ze leefden nog lang en gelukkig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53