141 'Politie heeft veel ophef gemaakt om niets' Goedkoper kan écht niet! Voorbereiding voor aanleg doorlaatmiddel hollands nieuwe. 22 BEVELANDEN en THOLEN 'Zwembadcommissie' begint eerder Voor maar Vooral de oudere mannelijke Kapellenaar vulde de enquête in die Kapelle hield voor ideeën om 1,5 miljoen te bezuinigen. Voordeel voor lezers van de PZC Samsung Galaxy Sill 275 min/SMS/MB Bestel nu www.hollandsnieuwe.nl/pzc Veel zelf doen en licht vroeg uit door Claudia Sondervan kapelle - De gemeente kreeg 141 formulieren met reacties terug op de website. Te weinig om beleid op te maken, maar daar was het ook niet voor bedoeld, zegt Bas Pors, voorzitter van de raadswerk- groep dualisering. „Ik ben tevre den dat mensen de moeite heb ben genomen om mee te denken. De meesten komen met serieuze suggesties; slechts enkele ageren. Dit is zeker voor herhaling vat baar, maar dan beter voorbereid en met een langere inzendter mijn." De enquête werd in april online gezet op de gemeentelijke website. Voor Pors is het opvallend hoe veel mensen oproepen tot zelf werkzaamheid voor de burgers. Vooral in onderhoud van stoepen, plantsoenen en sportvelden, in clusief het legen van prullenbak ken. Dat kunnen burgers en vere nigingen best zelf, opperen veel inzenders. In de meerkeuzevra gen over het belang dat mensen aan diverse voorzieningen hech ten, komt de post onderhoud van gemeentelijk eigendom ook in aanmerking. Hoewel uitstel van onderhoud wel eens tot dure in haalslagen kan leiden, tekent Pors aan. Als het gaat om subsidies schrap pen, heeft het Fruitteeltmuseum weinig sympathie onder de res pondenten: nog geen tien procent hecht daar belang aan. Buiten schoolse activiteiten voor kinde ren scoren evenmin hoog, alsook jeugdwerk en peuterspeelzalen. De bibliotheken zijn belangrijk voor 31 procent. Sport scoort even eens hoog met 36 procent; net als ouderenbeleid en dorpshuizen. De uitslag lijkt sterk bepaald door het profiel van de voornaamste groep inzenders: man, middel baar, met kinderen, wonend te Ka pelle. Van de inzenders is 65 pro cent man. Een kwart van de in zenders is ouder dan 65 jaar. T\vee- derde van de inzenders is tussen de 35 en 65 jaar. Driekwart heeft kinderen. Van de respondenten komt 72 procent uit Kapelle-Bieze- linge. Een kwart komt uit Wemel- dinge en drie Schorenaren heb- Mensen reageerden op het vragenfor mulier waarmee Kapelle zijn inwoners vroeg mee te denken waar de gemeen te mogelijk 1,5 miljoen euro op kan bezuinigen. ben gereageerd. Interessant vond Pors dat diverse mensen aanbeve len te besparen op openbare ver lichting: op het verlichten van to rens, en door straatverlichting een uur eerder te doven. Veel van de suggesties die de inzenders aandragen gaan over het reduce ren van het ambtenarenkorps en de inperking van het inhuren van externe krachten. Hier speelt te weinig inzicht in de gemeentelij ke organisatie, denkt Pors. „Jam mer dat mensen niet doorhebben dat het vaak niet anders kan, spe cialistische kennis van buiten in huren." De raad vergadert vandaag, dins dag over de bezuinigingsplannen. De enquêterespons is na te lezen via. www.kapelle.nl door Rob Paardekam tholen - De Subaru Club Neder land vindt dat de politie afgelopen weekend een hoop ophef heeft ge maakt om niets als het gaat om mogelijke straatraces op Tholen. „Er is helemaal nooit gezegd dat het de bedoeling was om te ra cen", zegt Daniël de Wit. De politie liet vrijdag weten in het weekend extra alert te zijn vanwege een bericht op Facebook. Iemand zou een oproep hebben geplaatst voor een meeting van de Subaru Club op Tholen. Het zou de bedoeling zijn om te racen en te driften. De politie was zater dag daadwerkelijk met veel men sen aanwezig op het eiland. Zo waren alle toegangswegen afgezet om voertuigen te kunnen contro leren. Daniël de Wit, die zich binnen de club bezighoudt met evenemen ten, erkent dat een lid op eigen houtje een bericht op internet heeft gezet over een meeting op Tholen. „Maar daarin stond abso luut niet dat het de bedoeling was om te racen of te driften. Ik snap echt niet waar de politie dat vandaan haalt." Volgens De Wit neemt de club na drukkelijk afstand van straatraces. „Wij houden jaarlijkse veel meet ings, maar die zijn puur voor de gezelligheid. Als we willen racen, huren we een circuit af.' Leden die over de schreef gaan, worden berispt of zelfs geroyeerd. Dat is in het verleden wel eens ge beurd. In dit geval is dat niet aan de orde. „Het lid dat deze oproep had geplaatst, heeft helemaal niets verkeerds gedaan", stelt De Wit. „Hij heeft enkel een meeting willen houden. Het is jammer dat de politie daar op deze manier op heeft gereageerd. De boodschap stond nog maar net op internet, toen ze aan de telefoon hingen. Ons lid heeft toen maar gehoor ge geven aan het verzoek om de op roep te verwijderen." Woordvoerder Alwin Don van de politie geeft toe dat in het bericht niet stond dat het de bedoeling was om te racen. „Maar wij had den aanvullende informatie dat sommige mensen dat toch wilden doen. Daarmee zeggen we niet dat dit ook de bedoeling was van de initiatiefnemer." Overigens doen de Subaruliefheb- bers binnenkort alsnog de provin cie aan. Op zaterdag 6 juli rijden ze de Zeebrarit door Brabant en Zeeland. 's fd Uniek: beltegoed 3 maandeni v geldig I p/mnd Met deze superaanbieding bel, sms en internet je maandelijks voor slechts €24,-. Je krijgt elke maand 275 belminuten, sms'jes of MB en de Samsung Galaxy Stil (t.w.v. €540,-). Optioneel 500 MB internet extra voor €6,- p/mnd en 1000 sms'jes extra voor €1,- p/mnd. Je betaalt geen aansluitkosten (€10,-) en de bezorgkosten zijn eenmalig €25,-. Je totale voordeel loopt op tot ruim €322,-. Goedkoper kan je het niet krijgen! Wil je meer bellen, sms'en of internetten? Kijk dan op onze website voor nog meer superscherpe aanbiedingen met de Samsung Galaxy SHI. Met hollandsnieuwe bel, sms en internet je altijd voor één vast laag tarief. Ook buiten je bundel. tholen - De vergadering van de raadscommissie bestuurszaken in Tholen, waarin verontruste inwo ners zullen inspreken over het zwembad, begint woensdag al om 18.30 uur. Volgens een woordvoerder van de gemeente was de vergadering, normaal gesproken om 19.30 uur begint, al een half uur naar voren gehaald vanwege de lange agenda. „Nu er ook nog insprekers komen voor het zwembad, hebben we be sloten om hem nog een half uur eerder te laten beginnen." De vier insprekers over het zwem bad zijn woensdag meteen na de opening van de vergadering aan de beurt. Het comité Blijven Spet teren roept inwoners op om mas saal naar de vergadering in het ge meentehuis te komen, zodat de raadsleden zien hoe graag ze het zwembad willen behouden. sint philipsland - Rijkswaterstaat begint volgende maand met de voorbereidingen voor de aanleg van het doorlaatmiddel in de Krab- benkreekdam bij Sint Philipsland. Dat is nodig om natuurgebied Het Rammegors weer in verbin ding te stellen met de Oosterschel- de. Op die manier moeten er schorren en slikken ontstaan. Rijkswaterstaat begint in juli met de aanleg van een zogeheten bouwkuip aan de zijde van het Rammegors. Eind augustus wor den in dat gebied bomen en strui ken weggehaald, waarna het voor malige gronddepot wordt afgegra ven. Daarna wordt een geul gegra ven, zodat het water uit de Ooster- schelde straks gemakkelijk het na tuurgebied in kan stromen. Vanaf april 2014 wordt het doorlaatmid del gebouwd. Aan het eind van dat jaar moet het klaar zijn. Rijkswaterstaat geeft belangstel lenden de kans om vragen te ko men stellen over het project. Dat kan elke donderdag tussen 17.00 en 18.00 uur in de bouwkeet aan de Krabbenkreekweg. Tegen de verzilting van het Ram megors is veel verzet. Mensen vin den het zonde dat het huidge na tuurgebied verloren gaat. Ze wij zen ook op de hoge kosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50