Zorgverleners en ouders HOTPANTS IN SCHOOLKLAS 4 BINNENLAND In 1995 was het de naveltrui, anno 2013 is het de hotpants: mode waar menig docent nerveus van wordt. Stagiaire dood door menselijke fout Burgemeester weg na relatieperikelen Hackers helpen drugsbende Levende man dood verklaard 'Fiets in stoptrein gratis buiten spits' Geen eigen bijdrage spoedeisende hulp LONDON Jaren *90: naveltrui bij meisjes Jaren '60: lange haren bij mannen Jaren '50: meisjes in broek PARAMARIBO Het ongeluk waarbij zondag 9 juni in Suriname een 21-ja- rige Nederlandse stagiaire om het leven kwam, is te wijten aan de chauffeur. Vol gens een woordvoerder van de Surinaamse politie heeft hij onvoldoende rekening ge houden met de moeilijke be rijdbaarheid van de weg, die onverhard en heuvelachtig is en ook veel kuilen heeft. Direct na het ongeluk had een van de inzittenden aan de politie gemeld dat de remmen het hadden bege ven. VLIELAND De burgemeester van Vlie land, Yorick Haan, is maan dagavond opgestapt omdat is gebleken dat de gemeente raad onvoldoende vertrou wen in hem heeft. De SP'er Haan deed eerder op de dag bij de politie aangifte van mishandeling en bedreiging. Hij werd vrijdag geslagen door een man. Relatieproble men zouden volgens de poli tie het motief zijn. ANTWERPEN Hackers hebben de sites van twee containerterminals in de Antwerpse haven ge hackt voor een Nederlandse drugsbende. Negen mensen zijn opgepakt. De hackers manipuleerden de locatie van drugscontainers, waar door chauffeurs van de ben de er als eersten bij waren. GORINCHEM Ambulancemedewerkers die op 4 mei in Gorinchem een levende man dood ver klaarden, hebben ten on rechte niet zijn hartritme ge controleerd. Ze stopten ten- onrecht de reanimatie. De man was schijndood. Hij ligt nog in het ziekenhuis. DEN HAAG Een fiets meenemen in stop treinen moet buiten de spits en in het weekeinde gratis worden. Dat stellen SP, PvdA en CDA voor in een poging Nederland 'fiets- en wandelvriendelijker' te ma ken. Een kaartje kost 6 euro. DEN HAAG Mensen die zonder tussen komst van een huisarts naar de spoedeisende hulp in een ziekenhuis gaan, hoeven daarvoor toch geen 50 euro te betalen. Het voornemen uit het regeerakkoord is juri disch onmogelijk, zegt het kabinet. ontregelt Veel bloot door Niki van der Naald illustratie Mark Reijntjens ROTTERDAM - Hoe modern en vrij gevochten we vandaag de dag ook heten te zijn, als flarden boven been, boezem of buik bij puber meiden zichtbaar worden, lijkt de collectieve preutsheid toe te slaan. Dus werden vorige week scholieren met een te kort broek je net zo makkelijk naar huis ge stuurd als dat in de jaren '50 ge beurde met meisjes in 'te manne lijke broeken'. Discussie over aanstootgevende kledingstukken is dan ook van al le generaties, zegt mode-curator Sjouk Hoitsma van het Museum Rotterdam. „Te veel bloot werkt ontregelend. Schaarse kleding straalt seksualiteit uit, helemaal bij jonge mensen. Afgelopen weekend zag ik in het straatbeeld genoeg ontblote lichamen. We zijn daar tegenwoordig veel losser in dan vroeger. Maar op sommige plekken, zoals in een klaslokaal, wordt er sneller aanstoot aan ge nomen. Omdat het een formele setting is." Ook dat is van alle tijden, zegt Hoitsma, verwijzend naar de dis cussie over broek dragende vrou wen die in de twintigste eeuw nog tientallen jaren heeft ge duurd. „Een vrouw in een broek is het langst in formele situaties taboe gebleven. Je zag dat de eer ste stappen naar een broek wer den gezet op het strand, waar langzaam maar zeker werd geac cepteerd dat vrouwen in strandpy jama's liepen en ze broekspijpen droegen. De lange damesbroek is eigenlijk pas echt geaccepteerd toen Mies Bouwman in 1970 in broekpak op tv verscheen. Toen kon je zeggen: het taboe is door broken." Maar zo'n taboe maakt vervolgens weer plaats voor een nieuwe dis cussie. Commotie rond mode heeft bijna altijd met seksualiteit en met sentimenten over norm vervaging te maken, hoewel de af gelopen jaren ook kledingstukken omstreden werden om religieuze door Floor Ligtvoet DEN HAAG - De kritiek op de nieu we jeugdwet neemt toe. Deze wet, die gemeenten vanaf 2015 verant woordelijk maakt voor jeugdzorg en jeugdpsychiatrie, wacht nog op goedkeuring van de Kamer, maar stuit al op ernstige bezwaren van zorgverleners en ouders. Zij zien niets in het plan om ge meenten zeggenschap te geven over de geestelijke gezondheids zorg voor jongeren. Ruim 19.000 psychiaters, psychologen, andere behandelaars, zorginstellingen en ouders hebben inmiddels de peti tie 'Zorg over de jeugd-ggz' gete kend. Zij vrezen dat de zorg die jongeren straks ontvangen per ge meente enorm kan verschillen. „Het gaat in de jeugd-ggz om 250.000 kwetsbare jongeren. Kin deren die psychotisch of autis tisch zijn, zichzelf beschadigen of honderden tics per dag hebben", vertelt kinder- en jeugdpsychiater Menno Oosterhoff, een van de ini tiatiefnemers. „Zij kampen met problemen die niet door de opvoeding komen of op te lossen zijn. Maar zij zijn straks wel afhankelijk voor hun hulp van de toestemming van de gemeente en hoe die deze zorg heeft geregeld. Als de gemeente het al geregeld heeft, want die is niet verplicht het geld wat ze er voor krijgen uitsluitend hieraan te besteden." Het recht op de geestelijke ge- f. Eind/arei h°tpants m*iden oj school mhe*<Uook) Vertrek: 7, 14, 22, 23, 24, 29, 30, 31 juli, 11, 12, 13, 18, 25, 26, 27, 28, 29 augustus Inclusief: 1 hotelovernachting, 1x ontbijtbuffet en vervoer U verblijft in een 3* hotel, alle kamers zijn voorzien van douche en toilet en het hotel beschikt over een lift. Antwerpen: dé stad om te shoppen, cultuur te snuiven, sfeer te 'proeven' op een gezellig terras of lekker te dineren in één van de vele restaurants. Ons hotel ligt op een toplocatie in het hartje van Antwerpen en op loopafstand van alle belangrijke winkelstraten, pleinen en bezienswaardigheden. «ooyer Ook supervoordelige stedentrips mogelijk naar: Parijs Berlijn Londen Praag Kopenhagen Boek nu: ¥fww.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 effewegnl Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en 18, reserveringskosten per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4