Artiestenveiling voor Gewelddadige Middelburger durft armlastig Southpark niet voor de rechter te verschijnen SCHOUWEN-DUIVELAND 23 Accountant coacht jonge ondernemers Wijnproeverij bij d' Ouwe Smisse Ondernemersplein Drie kandidaten overname Lotus DINSDAG 18 JUNI 2013 Boeken van de boerderij MIDDELHARNIS Veertig procent van de star tende bedrijven houdt er binnen vijfjaar mee op. Van uit dit gegeven is accoun tantskantoor Visser Vis ser in Middelharnis begon nen met het coachen van starters. Dan gaat het om het schrijven van een onder nemingsplan, het opzetten van de administratie en het in contact brengen met met andere ondernemers. www.visser-visser.nl Irma met haar zoon tussen een deel van de boeken die nog uitgezocht moeten worden foto Dirk-Jan Gjeltema ZONNEMAIRE Voor het eerst houdt proeflo kaal d' Ouwe Smisse in Zo- nemaire een wijnproeverij. Evert van Dilst zet zijn klan ten zes Spaanse wijnen voor en laat die vergezeld gaan van passende tapas. Deelne mers krijgen uitleg over de ze wijnen en mogen zelf proefhotities maken. De wijnproeverij wordt op dins dag 25 juni gehouden en duurt van 20.00 tot 22.00 uur. door Esme Soesman DREISCHOR - Er staan nu al zo'n 1700 boeken online, maar verpakt in dozen staat nog veel meer moois op verwerking te wachten. De uit de hand gelopen hobby van Irma van der Linde uit Dreischor vergt veel meer tijd dan ze op dit moment heeft. Geïnspireerd door haar eigen liefde voor letters drijft zij via internet een tweede hands-handeltje in boeken, ge naamd de Boekenboerderij. Die naam is niet zomaar gekozen. Familie van der Linde voert een boerenbedrijf aan de Zuidlange- weg in Dreischor. Daar verslond Irma, in rustiger tijden, vele boe ken. En stapelden de gelezen exemplaren zich gaandeweg op. Toen een vriendin met het idee op de proppen kwam om al die ge lezen boeken te gaan verkopen, ontwikkelde zich het idee voor de Boekenboerderij. Van de circa tweehonderd stuks waarmee de webwinkel begon, groeide de Boe kenboerderij uit tot een website waar op dit moment zo'n 1700 boeken online staan. Het assortiment is gevarieerd: van een geschiedenisboek over tech nisch onderwijs in Zierikzee tot een grote variëteit in romans, na slagwerken en boeken in vreem de talen. Die breedheid komt over een met haar eigen instelling. „Ik ben best wel een leesgek en ik hou van alle categorieën. Al heb ik wel een voorkeur voor thrillers en oorlogsboeken", geeft Van der Linde aan. Met een baan van drie dagen in de week en twee jonge kinderen komt ze daar tegenwoor dig echter niet meer echt aan toe. Haar Boekenboerderij drijft ze dan ook tussen vele bedrijven De filmeditie van De Passie vrucht van Karei Glastra van Loon is boek van de maand en kost 5 euro. door. „Ik heb een kamer vol met boeken die nog moeten worden ingevoerd." Zit een site als Bol.com met tweedehands spul vaak op driekwart van de nieuw prijs, Van der Linde deelt dat be drag door twee en prijst daar on geveer omheen. „Ik hoef er niet van te leven." Punt van zorg zijn wel de fors gestegen verzendkos ten. Een grote verkoper kan daar mee spelen. „Maar daarvoor ben ik echt te klein." Toch hobbelt de eigenaresse van de Boekenboerde rij vrolijk door. „Eer dat ik alles kwijt ben wat ik heb, zijn we zo weer een paar jaar verder." www.boekenboerderij.nl ZIERIKZEE De familie Wu is met drie kandidaten in gesprek voor de overname van hun Chi nees restaurant Lotus aan de Nieuwe Haven in Zierikzee. Een eerdere verkooppoging mislukte. Het restaurant is al geruime tijd gesloten. Al leen het hotel is nog geo pend. De familie Wu is veer tig jaar actief geweest in de horeca. Restaurant Lotus sloot wegens gezondheids problemen van de eigenaar. door Jelle Kempe MIDDELBURG - Een miniconcert van Miss Montreal of een gesigneerde gitaar van Steady New Sounds. Ar tiesten die zaterdag op het South park Festival in Middelburg optre den, proberen het festival met een veiling aan extra geld te helpen. Wie het concert of de gitaar wil hebben, kan erop bieden via Ebay. De organisatie is maandag met de veilig begonnen. Van Rig- by staat daarop een goodie bag met een gesigneerd album, de sin gle en een T-shirt. De opbrengst van de veiling zal naar het festival gaan. Dat kampt namelijk met financiële proble men doordat het minder subsidie krijgt en sponsors afhaken. Daar door is het niet zeker dat het festi val volgend jaar weer gehouden kan worden. „Dat deze grote na men zich willen inzetten, zegt heel wat en daar zijn wij als be stuur erg trots op", zegt organisa tor Rens van Goudswaard. Het Southpark Festival vindt komen de zaterdag plaats op het Meiveld in Middelburg. De veiling sluit op de dag van het festival om 17 uur Ga voor de veiling naar www.ebay.nl vul in southparkfestival. MIDDELBURG - Een Middelburger (21) durfde maandag niet naar de rechtbank te komen om zich te ver dedigen. Hij heeft namelijk nog enkele openstaande boetes en was bang dat de parketpolitie hem direct na afloop van de zitting zou oppak ken en gijzelen, zo vertelde raads man E. Smit tegen de politierech ter. De Middelburger moest voor de politierechter verschijnen om dat hij verdacht werd van zware mishandeling van een vriend. Hij zou zich verzet hebben toen de politie hem probeerde aan te hou den. Die laatste aanklacht, daar had officier van justitie R. Nanh- koesingh te weinig bewijs voor, zodat hij aan de rechter vroeg de man daarvoor vrij te spreken. Maar de zware mishandeling, daar waren volgens hem genoeg aanwijzingen voor. De verdachte zou die dag naar het huis van een vriend zijn gegaan. Nadat die vriend open had gedaan was er een vechtpartij ontstaan waarbij de twee al rollend op de stoep te recht waren gekomen. Ook zou de verdachte een kapotte fles heb ben gebruikt als steekwapen en daarbij een fikse snee hebben toe gebracht in de onderarm van de vriend. De officier eiste een cel straf van zestig dagen waarvan veertig voorwaardelijk en een be handeling voor alcoholverslaving. Want de jongeman drinkt veel, zo bleek uit een verslag van Emergis. Smit vond dat niet bewezen kon worden dat de gebroken fles als wapen was gebruikt. Volgens hem ging het om een vechtpartij die ontstaan was omdat de ver dachte te veel had gedronken. De rechter was het er mee eens dat niet bewezen kon worden dat die fles was gebruikt als wapen. Hij veroordeelde de man tot een werkstraf van veertig uur en een celstraf van 30 dagen waarvan 28 voorwaardelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45