T riomfgevoel in't Oute Uus' MmS'Y Go« dkoper kan écht niet! Officier eist celstraf voor flessentrekkerij Rammegors verbinden met de Oosterschelde hollands nieuwe. 22 SCHOUWEN-DUIVELAND SCHOUW GroenLinks: 'Stop gratis openbaar vervoer ouderen' Voor maar L\ Voordeel voor lezers van de PZC Samsung Galaxy Sill 275 mln/SMS/MB Bestel nu www.hollandsnieuwe.nl/pzc WESTERSCHOUWEN door Ali Pankow BURCH-HAAMSTEDE - Addy Bliek is blij, heel blij. Eindelijk is het haar gelukt een tuin vol beelden te kun nen presenteren van een kunste naar die zij al jaren diep bewon dert: Tom Waakop Reijers uit Rot terdam. „Ik heb al dertig jaar een beeld van hem in huis. Dat heb ik poit gekregen van zijn nicht, met wie ik goed bevriend ben", vertelt Bliek. Het feit dat zij nu eindelijk de moed heeft gehad de kunste naar zelf te benaderen, vervult haar met een soort triomfgevoel. „Je kunt hem toch gewoon een mailtje of een brief schrijven en hem uitnodigen te komen expose De Kunstschouw biedt deze week op 40 locaties beeldende kunst en perfor mances. Op basis van een willekeurige keuze langs een route waar de wind ons brengt, worden enkele presenta ties belicht in een dagelijkse serie. (1) ren", opperde die betreffende nicht. Maar Marian van Puyvelde, zelf beeldhouwster en al twintig jaar betrokken bij de organisatie van De Kunstschouw, verwachtte dat Tom Waakop Reijers daar wel een aardig bedragje voor zou vra gen. 'Toch maar eens proberen', dacht Bliek. Zij schreef een aardig briefje waarin zij vertelde dat het door hem gemaakte gipsen beeld van een Madonna met kind al zo lang in haar eigen huiskamer stond en dat zij zo graag ook een serie bronzen beelden van zijn hand tijdens de Kunstschouw in haar tuin zou plaatsen. Zij liet hem de vrijheid daar al of niet op in te gaan, maar ondertekende met: 'Ik hoop dat u het doet. Af zender: een brutale, oude dame'. I Addy Bliek naast het gipsen beeld 'Madonna met kind' van Ton Waakop Reijers dat zij al dertig jaar in haar bezit heeft. Dit jaar is de kunstenaar ook exposant in haar beeldentuin tijdens de Kunstschouw. foto Dirk-Jan Gjeltema De volgende dag kreeg zij een tele foontje. Waakop Reijers: „Dag brutale, oude dame. Ik doe het hoor." Bliek werd uitgenodigd zelf maar een keus te komen ma ken in zijn atelier in Rotterdam. Hij zou haar selectie dan te zijner tijd wel zelf in haar tuin komen plaatsen. Bliek woont aan de J. J. Boeyesweg 6 in Burgh-Haamste- de, het zogeheten Atelier 't 'Oute 'Uus'. Op de plattegrond in het Kunstschouw-magazine prijkt die plek als locatie 15. Bezoekers komen binnen via een tuinkamer waar kleurrijke schilderijen aan de muur hangen van de andere ex posant op deze locatie: Marijke Koopman uit Zierikzee. In het midden van de ruimte staat een oeros (van Abachi-hout) van Waakop Reijers. Zijn figuratieve bronzen beelden in de tuin impo neren: Baviaan, Gorilla, Zonne- baadster, Mavino schaap, Neus hoorn en andere. Een locatie om echt even langs te gaan. TERNEUZEN - GroenLinks in Ter- neuzen vindt het onder de huidi ge financiële omstandigheden van de gemeente niet meer verde digbaar om 65-plussers gratis openbaar vervoer aan te bieden. Dat bepleit de partij in haar alge mene beschouwingen op de per- spectievennota 2014-2017. De par tij hecht aan het gratis vervoer, maar vindt het gezien de econo mische malaise niet meer verde digbaar. „Misschien is het beter mee te investeren in het goedko per maken van het zonetarief. De bus wordt het meest door jonge mensen en ouderen gebruikt, de statistisch minst kapitaalkrach tige bevolkingsgroepen", aldus fractievoorzitter Peter Clijsen. Opvallend is dat de partij tegelij kertijd anders wil omgaan met be taald parkeren in de binnenstad. „In Frankrijk hebben praktisch al le steden rondom hun centrum een aantal vrije parkeerlocaties. Die ontlasten de binnensteden." Vj$m iUniek: beltegoed J maanden geldig Ip/mnd Met deze superaanbieding bel, sms en internet je maandelijks voor slechts €24,-. Je krijgt elke maand 275 belminuten, sms'jes of MB en de Samsung Galaxy Sill (t.w.v. €540,-). Optioneel 500 MB internet extra voor €6,- p/mnd en 1000 sms'jes extra voor €1,- p/mnd. Je betaalt geen aansluitkosten (€10,-) en de bezorgkosten zijn eenmalig €25,-. Je totale voordeel loopt op tot ruim €322,-. Goedkoper kan je het niet krijgen! Wil je meer bellen, sms'en of internetten? Kijk dan op onze website voor nog meer superscherpe aanbiedingen met de Samsung Galaxy SHI. Met hollandsnïeuwe bel, sms en internet je altijd voor één vast laag tarief. Ook buiten je bundel. door Ad Roos MIDDELBURG - De antwoorden die een 34-jarige Goesenaar maandag in Middelburg aan rechter A. Geel hoed gaf, klonken niet echt overtui gend. Hij moest zich verantwoorden voor de rechtbank in Middelburg voor onder meer flessentrekkerij. De Goesenaar kwam daarbij niet veel verder dan 'het klopt, het was stom'. Hij was failliet gegaan, was een nieuw bedrijf begonnen, had schulden en hij was er vanuit ge gaan dat de bank hem wel een kre diet zou verstrekken. Vóór hij ook maar een toezegging had gekregen, kocht hij gereed schappen, regelde hij tankpasjes die zijn vriendin ook mocht ge bruiken en kocht hij twee wonin gen. Bedrijven gingen door zijn toedoen voor ettelijke duizenden euro's het schip in. Een bouwbe drijf stuurde hem een rekening van bijna 34.000 euro. Een aggre gaat dat hij huurde werd niet te ruggebracht. Het verwachte bankkrediet kwam er echter nooit. De Goesenaar werd ook verdacht van het illegaal voorzien van zijn loods in Goes van stroom. In die loods bleek een laboratorium te zijn geweest waar GHB werd ge produceerd. Officier van justitie Miranda Paapen eiste een taakstraf van 200 uur en een celstraf van 180 da gen, waarvan 138 voorwaardelijk. Daarnaast zou de verdachte nog 34.590 euro schadevergoeding moeten betalen. De Middelburgse rechtbank doet op 1 juli uitspraak. SINT PHILIPSLAND - Rijkswaterstaat begint volgende maand met de voorbereidingen voor de aanleg van het doorlaatmiddel in de Krab- benkreekdam bij Sint Philipsland. Dat is nodig om natuurgebied Het Rammegors weer in verbin ding te stellen met de Oosterschel de. Op die manier moeten er schorren en slikken ontstaan. Rijkswaterstaat begint in juli met de aanleg van een zogeheten bouwkuip aan de zijde van het Rammegors. Eind augustus wor den in dat gebied bomen en strui ken weggehaald, waarna het voor malige gronddepot wordt afgegra ven. Daarna wordt een geul gegra ven, zodat het water uit de Ooster schelde straks gemakkelijk het na tuurgebied in kan stromen. Vanaf april 2014 wordt het doorlaatmid del gebouwd. Aan het eind van dat jaar moet het klaar zijn. Rijkswaterstaat geeft belangstel lenden de kans om vragen te ko men stellen over het project. Dat kan elke donderdag tussen 17.00 en 18.00 uur in de bouwkeet aan de Krabbenkreekweg. Tegen de verzilting van het Ram megors is veel verzet. Mensen vin den het zonde dat het huidige na tuurgebied verloren gaat. Ze wij zen ook op de hoge kosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44