T©0S PZC Advocaten in beroep tegen vonnis Ondanks alle verzet blijft minister 44 Dus je schopt een grensrechter dood, krijgt anderhalf jaar en durft in beroep te gaan 2 IN HET NIEUWS COLOFON Maak iemand abonnee! DOODSLAG GRENSRECHTER Heeft de druk van de publieke opinie een rol gespeeld in het vonnis tegen de verdachten? PAUL KUSTERS .ni GO TROPISCH WARM IN NET>ERLANt> De komende maanden mogen alle betrokkenen en belanghebbenden hun zienswijze geven Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adj.) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E-mail: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E-mail: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E-mail: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E-mail: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Bert de Vries Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid T: 088-0139995 E-mail: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties:055-5388000 Familieberichten: 088-0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruikmaken van de vakantie service? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonne ment Toets 3: informatie over abonneevoor deel Maandag-vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Antwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Het tarief voor een dRonnement waarbij u de krant 6 dagen per week thuis ontvangt, bedraagt 28,95 per maand. Dit tarief is gebaseerd op betaling per kwartaal en automatische incasso. Zie ook www.pzc.nl/tarieven voor het complete tarievenoverzicht. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeve rij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeld recht Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uit voering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informa tie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt in trekken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy sta tement op www.pzc.nl LELYSTAD - De advocaten van een aantal van de veroordeelde jeugdspelers van voetbalclub Nieuw Sloten hebben maandag di rect aangekondigd in hoger beroep te zullen gaan. Advocaat Gerard Spong, raads man van de 51-jarige El-Hasan D., tekende direct na afloop van de uitspraak hoger beroep aan bij de griffie van de rechtbank in Lely stad. El-Hasan D. is de vader van een van de veroordeelde spelers. Hij kreeg 6 jaar celstraf opgelegd. Spong: „Wij zijn het evident niet eens met dit vonnis. Het is inner lijk tegenstrijdig. De rechtbank zegt zich te baseren op objectieve getuigen en gebruikt vervolgens de verklaringen van Mykel Nieu- wenhuizen, de zoon van de grens rechter. Die is natuurlijk niet ob jectief, hij is direct belangheb bend, want het gaat om zijn va der." Spong heeft uitvoerig betoogd dat het niet vaststaat dat Nieuwenhui- zen is overleden aan het geweld dat op hem is toegepast. Een door hem ingeschakelde Britse patho loog, Christopher Milroy, ontdek te een genetische afwijking in de aderen van Nieuwenhuizen. De rechtbank noemde het „onvol doende aannemelijk, zelf hoogst onwaarschijnlijk" dat deze afwij king tot de plotselinge dood van Nieuwenhuizen heeft geleid. „De rechtbank beroept zich op de verklaringen van de overige des kundigen", zei Spong. „Dat is merkwaardig, want zijn waren nou juist niet deskundig op dit punt." Mariëlle van Essen, advoca te van verdachte Soufyan B. (17), noemde het vonnis teleurstel lend. Alle verdachten, op een na, zijn over één kam geschoren. Ten onrechte, vindt Van Essen, omdat het bewijs tegen de een sterker was dan tegen de andere. „Het is een verhaal van samen uit, samen thuis geworden. Dat is vreemd." Ook Van Essen twijfelde niet over het instellen van hoger beroep. Rechtbank door Merel van Leeuwen LELYSTAD - De moeders van de verdachten zitten opeengepakt op de achterste bank van de kleine rechtszaal in Lelystad. Ze zijn ge komen om te horen of hun zoons, jeugdvoetballers bij Nieuw-Slo- ten, wel of niet veroordeeld wor den voor de gewelddadige dood van grensrechter Richard Nieu wenhuizen. Voor de vrouwen staat een haag van camera's waar door de rechters amper zichtbaar zijn. Journalisten zitten paraat met hun schrijfblokjes. Op de be langrijkste dag van het proces worden de families van de ver dachten verbannen naar de achter ste rijen. Zijn rechtszaken tegen minderjari ge verdachten in beginsel achter gesloten deuren, bij deze zaak heeft de rechtbank een uitzonde ring gemaakt vanwege de enorme maatschappelijke impact die de dood van Nieuwenhuizen had. Door die openbaarheid was het hele proces zo'n beetje live te vol gen via Twitter. Tweet in zaak-Nieuwenhuizen De meeste tweets waren niet mals. En al helemaal niet op de dag van het vonnis als de recht bank de minderjarigen veroor deelt volgens het jeugdstrafrecht. Zomaar een paar tweets: 'Als je stoer genoeg bent om iemand dood te trappen, moet je ook stoer genoeg zijn om als volwasse ne te worden berecht!' 'Dus je schopt een grensrechter met een groepje dood, krijgt an derhalfjaar celstraf en je durft in beroep te gaan? Doodstraf dan maar.' BESCHOUWING MEGAPROVINCIE door Laurens Kok DEN HAAG - De Noordvleugel heet- ie dus voorlopig. Met die naam lijkt de megaprovincie van 4,3 mil joen inwoners van tevoren ge doemd te mislukken. Geen Noord- Hollander, Utrechter of Flevolander die warmloopt voor zo'n typische term uit de Haagse beleidskamers. Het wetsvoorstel dat minister Ro nald Plasterk (Binnenlandse Za ken, PvdA) gisteren naar de Twee de Kamer stuurde, blinkt uit in vaagheden. Welke gemeente de nieuwe provinciehoofdstad wordt, waar de grens straks pre cies komt te liggen: Plasterk doet er het zwijgen toe, waarschijnlijk om de emoties bij bewoners en bestuurders niet nog verder te doen oplaaien. Want de scepsis en regelrechte weerzin die Plasterk de afgelopen maanden aantrof bij zijn toer door de drie te fuseren provincies was vaak groter dan het enthou siasme voor zijn plan. Maar Plas terk is een optimist, die een broer tje dood heeft aan zwartkijkers en doemdenkers. De minister gaat omzichtig te werk om vooral de sceptici voor zich te winnen. De tegenstanders laten zich toch niet overhalen. De komende maanden mogen alle betrokkenen en be langhebbenden hun zienswijze geven op het plan. Daarbij zijn suggesties voor een nieuwe naam van harte welkom. Het is draag vlak kweken door een hengel uit te werpen: partijen worden uitge daagd een beetje mee te denken en als ze eenmaal hebben toege hapt, haalt Plasterk snel de lijn binnen. Hoezo geen draagvlak? Ie dereen doet mee! Plasterk zei in Lelystad dat er waarschijnlijk geen wet is waar zo veel over is vergaderd. Gaande weg lijkt de minister zelf steeds En u als trouwe abonnee ontvangt een VVV-cadeaubon t.w.v. 50,-* De nieuwe abonnee leest de krant 2 maanden gratis en betaalt vervolgens normaal tarief. Maak iemand abonnee op: www.pzc.nl/abonneewerftabonnee ♦Voorwaarde is dat u én de nieuwe abonnee minimaal 6 maanden abonnee blijven. www.pzc.nl/abonneewerftabonnee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 2