De Wolff weer nationaal kampioen SPORT 29 Nooduitgang Jeugd DZK loopt finale NK mis Hoofdprijs voor Veersedam Auto Davy Gunst tweede in Romsee Pech Van de Wege tijdens NK rally DINSDAG 18 JUNI 2013 Het was buitenspel, die late goal van Wim Kieft Bij het sluiten van de markt vond Oranje de nooduitgang aan de hand van een invaller die zich tijdens het toernooi doodongelukkig voelde over zijn reserverol. Kieft is een van de weinige Nederlan ders die niet met een geluk zalig gevoel terugkijkt op het toernooi. MIDDELBURG Het waterpolojeugdteam van DZK is er niet in ge slaagd de finale te halen van het Nederlands kampioen schap. De Vlissingers verlo ren afgelopen weekeinde van hoofdklasser De Zijl en eersteklasser De Robben. Te gen die laatste ploeg ging DZK zaterdag met 18-10 on deruit. Zondag tegen De Zijl leden de Vlissingers een 16-12-nederlaag. MIDDELBURG Veersedam Auto en Klaver 4 zijn de winnaars geworden van het Zeeuws indoorkart kampioenschap voor teams. Zondag waren de laatste ra ces bij Indoor Karting Mid delburg. In de hoofdklasse werd Veersedam Auto zeer verdiend en met een ruime voorsprong kampioen. In de ereklasse was Klaver 4 de sterkste. MIDDELBURG Davy Gunst is zaterdag in Romsee tijdens een zware klimwedstrijd voor junioren op de tweede plaats geëin digd. De wielrenner uit Yer- seke maakte deel uit van een kopgroep van zeven ren ners. Denise Gunst werd een dag later in het Luikse Herstal tweede in een wed strijd voor nieuwelingen vrouwen. Winnares werd Lenny Druyts. VALKENSWAARD Het is Peter van de Wege niet "gelukt om drie overwin ningen op rij te behalen tij dens het NK Rallyracing. Zondag tijdens de derde wedstrijd voor het Neder lands kampioenschap op het Eurocircuit in Valkenswaard begon Van de Wege goed, maar een defect gooide roet in het eten en daardoor moest hij de race verlaten. zij n Buttermilch na's in beslag. Een teamfoto met handtekeningen, meer is het niet. „Hier Michels", herkent Steffi Bie- senbach de krabbel van de succes- coach. „Ik zie hem nog zo voor me. Hij was net een soldaat. Heel streng en duidelijk." Nee, dan de Engelsen, die na Oranje hun intrek in het hotel ne men. „Zij zaten werkelijk elke dag aan de bar. Dronken bier en whis ky en maakten er een groot feest van. Ze zijn niet ver gekomen, toch? De Nederlanders zag of hoorde je amper." Ze laat de Stu- be zien waar de Engelse ploeg de ene na de andere kater kweekte: een indrukwekkende optocht van flessen drank op de hoogste plank en als decoratie geldbiljetten uit alle windstreken, tot aan Haïti. Het schema van Nederland is in 1988 zeer strikt. Elke dag is het zelfde: om negen uur ontbijt met brood, magere kaas, jam, vleeswa- ren, sap en een sportdrankje. Dan trainen. Om één uur weer brood. Daarna trainen of rusten. En om acht uur 's avonds dineren. John van 't Schip deelt vanuit de hotel- tuin dagelijks bloedserieus zijn menu met verslaggever Harry Ver- Steffi Biesenbach en Kai Reucher tonen het gastenboek van hotel Gut Höhne, met daarin de handtekenin gen van het Nederlands elftal. foto Roy Lazet meegen. „Vandaag koos ik de nummer 2, een tong met aardap pels. En als toetje nam ik num mer 3...." Het is een verzetje voor de aanvaller. Om stipt elf uur gaat het licht uit. Telefoons zijn van de kamers gehaald, de minibars leeg. Op 4 juni van dat jaar schrijft de Rheinische Post dat aanvoerder Gullit het zo belangrijk vindt dat het rustig is in het stille plaatsje, twaalf kilometer van het bruisen de Düsseldorf. „Dit is de perfecte plek om ons voor te bereiden." De werkelijkheid ligt heel anders: Gullit, extravert en levenslustig, verveelt zich verschrikkelijk. Hij sluit zich urenlang op in zijn ka mer om muziek te luisteren. In een tijd dat laptops en iPads nog science fiction zijn, betekent dat cassettebandjes en een recorder. Michels, streng en veeleisend, ruimt één avond in voor vertier. Niemand minder dan Manke Ne- lis komt op woensdag 8 juni naar Mettmann, vier dagen voor de eer ste wedstrijd. De volkszanger brengt twee prachtige zangeres sen mee: Toos en Joke. Eén speler gaat volledig uit zijn dak op num mers als 'Oh, kleine jodeljongen' en 'Ze zeggen dat ik een schooier ben', een glas Buttermilch voor zijn neus. Van Basten neemt zijn schoenen in zijn handen en trom melt hartstochtelijk mee. Als Hans van Breukelen ook nog de accordeon pakt, kunnen een paar spelers het niet meer aan: ze ver trekken. De KNVB sluit de feest avond af met een cadeau voor het hele team: een gloednieuwe cas setterecorder. Na tien dagen vertrekt de delega tie uit het hotel. Nog eens tien da gen later kroont Oranje zich tot kampioen van Europa. Nederland staat volledig op z'n kop. En Mett mann ook een beetje. „Wij waren zo trots", glundert Biesenbach. „Ook al hadden we ze amper ge zien, de basis was hier gelegd." UITSLAGEN p KARTEN Zeeuws kampioenschap. Na 15 races Z.I.K.K-Hoofdklasse: 1. Veersedam Auto 261 punten. 2. Snap On Racing 226 punten. 3. A.T.S. Racing 223 punten 4. V.D.H.-Siersmede- rij Wisse 201 punten 5. Loonbedrijf de Looff 170 punten. 6. A.T.S. 2 149 punten. 7. Van Gilst-Schinkel 145 punten. 8. K.C.R. 131 pun ten. Z.I.K.K.-Ereklasse: 1Klaver 4 288 punten. 2. Snap On Racing 241 punten. 3. Autobedrijf de Krijger-R.M. Autoverkoop 215 punten 4. Fut ure Racing 183 punten 5. Team X 169 punten. 6. 't Begin Domburg 158 punten. 7. Verbrugge Terminals 124 punten. 8. D.K.C. 2 117 punten. 9. E.P.Z. 93 punten. 10. C TV Zeeland 69 pun ten. p PAARDENSPORT Nieuwland. Zomerwedstrijden Zeeuwsche Menvereniging. Dressuur. Enkelspan pony klasse B: 1. Iris Verreijt met Full-mountain's My Top. Enkelspan pony klasse L: 1Ada Steke- tee-Paauwe met Popey. Enkelspan pony klasse Z: 1. Marieke Franken met Pim. Dubbelspan pony klasse L: 1. Saskia Rijk met Tara en Shel by. Enkelspan paard Klasse B: 1. Talitha de Jon ge met Dandelions Zizi. Enkelspan paard klas se M: 1Brigitte de Bokx met Twarres. Hobby klasse: 1Liesbeth Janse met Koko en Blondi ne v/d Favorite. Eerste vaardigheid. Enkelspan pony klasse L: 1Lianne Bosselaar met Twinkle Star. Enkelspan pony klasse M: 1Dyanne van Keulen-Boone met Luuk. Enkelspan pony klas se ZZ: 1. Maaike Hannewijk met Robijn. Dub belspan pony klasse L: 1. Saskia Rijk met Tara en Shelby. Enkelspan paard klasse L: 1. Daniëlle Breederveld-van der Sprong met Vul can. Hobbyklasse: 1Jacqueline Berg met Ties- ke en Vigo v/d Beemdhoeve. Tweede vaardig heid. Enkelspan pony klasse L: 1. Anne Marttin met Amber. Enkelspan pony klasse M: 1Dyan ne van Keulen-Boone met Luuk. Enkelspan po ny klasse ZZ: 1. Maaike Hannewijk met Robijn. Dubbelspan pony klasse L: 1. Linda Jannsen met Daan en Gijs. Enkelspan paard klasse L: 1. Daniëlle Breederveld-van der Sprong met Vul can Hobbyklasse: 1. Jacqueline Berg met Ties- ke en Vigo v/d Beemdhoeve. pTURNEN Rotterdam. Nederlands kampioenschap. Trampoline. Individueel A: 6. Dwight Baltus (Flik Flak'98). Dubbele minitrampoline. Ju nior jongens: 1Guitho de Wolff (Turn'87). Ju nior meisjes/senioren: 1Nastenka Meerman (Forza). Jeugd jongens: 2. Tijmen Bouter (For- za), 3. Sem Jongman (Turn'87). Jeugd meisjes: 3. Anouk Engelen (Turn'87). Pupil jongens: 1. Nard Tieleman (Turn'87), 2. Stijn Basting (Turn'87). Pupil meisjes: 2. Giselle van Riel (Forza), 3. Lauren Huisman Turn'87). ROTTERDAM - Guitho de Wolff heeft tijdens het NK turnen in Rot terdam zijn nationale juniorentitel op het onderdeel dubbele mi nitrampoline geprolongeerd. De ze ventienjarige gymnast van Turn'87 (Oostburg) noteerde in de finale een score van 66,6 en was daar mee de concurrentie veruit de baas. Clubgenoot Nard Tieleman won met 58,8 punten het NK bij de pupillen. Guitho de Wolff plaatste zich bo vendien voor het jeugd-WK dub bele minitrampoline in Sofia, dat in november wordt gehouden. Het team van MTV Middelburg legde beslag op het zilver bij het groepsspringen. Het districtsteam Zuid voor de ta lenten bij het damesturnen, met daarin Moira Jozwiak, won brons. Ze deed dat samen met vier turn sters uit Brabant waarmee zij de eer van district Zuid verdedigde. In totaal namen vijf teams deel uit de vijf districten van de KNGU. Het senioren mix A-team van MTV nam in Rotterdam deel aan de Ahoy Cup voor het groeps springen. Het team uit Middelburg, dat be stond uit Jacqueline Boonman, Melanie Baas, Julie Adriaanse, Naomi Klapwijk, Ivano Geertse, Anthony Abboud en Joris van Oijen, werd tweede. Bij het vrouwenturnen kwam TXirnschool Zeeland in actie. Op pupil 2 niveau Ni kwam Frederi- que Snijders uit Vlissingen uit in de landelijke toestelfinale op sprong. Enige tijd hield zij de der de plek vast, maar uiteindelijk bleek de concurrentie toch ster ker. Ze moest genoegen nemen met een vijfde plaats. Clubgenoot Daniek Witlox nam deel aan de toestelfinales op balk en brug bij de pupil niveau Ni, met als resultaat een achtste en een zevende klassering. Bij de se nioren had Kelly Goedegebure zich geplaatst voor de Ahoycup: de kroon op een succesvol jaar waarbij de beste 36 turnsters in de eerste divisie bij de junioren en senioren strijden om de eer. Het resultaat voor de turnster uit 's-Heer Hendrikskinderen was een 22e plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29