Van der Klooster komt millimeters tekort Van der Meet verder in dubbelspel Rosmalen Nog 7 dagen... PZC Ovaa wint gevecht met Van Kempen De basis voor goud in '88 werd gelegd in familiehotel Gut Höhne. Terug naar die plek. 28 SPORT EK '88 46 Als er schone dames aan de poort hadden gestaan, hadden wij dat gezien 18 JUN11988 door René van Stee ZUIDDORPE - Luttele millimeters scheidde Johnny van der Klooster maandagavond van de zege in de 43e Boekweitronde in Zuiddorpe. „Het is geloof ik nu de vierde keer dat ik hier tweede word. Dichter dan vandaag, heb ik er nooit bij ge zeten", baalde de 41 -jarige renner uit Lewedorp na zijn nipte sprintne derlaag tegen Ricardo van de Klun- dert (21) uit Hoogerheide. Uiteraard gunde Van der Klooster zijn bijna twee keer zo jonge op ponent de overwinning. Maar wat had hij graag zelf gewonnen. „Door de vorm waarin ik verkeer was een zege niet eens vreemd ge weest", zei de Bevelander, wiens conditie beter is dan nooit tevo ren. „Dat klinkt heel gek op mijn leeftijd, maar het is echt zo." Van der Klooster heeft niet opnieuw het wiel uitgevonden. „Wel ga ik veel efficiënter te werk dan voor dien. En dat allemaal met behulp van een vermogensmeter. Daar door krijg je veel beter door wat je moet doen en laten. En het werkt. Dat zie ik aan de wattages die ik wegtrap in de sprint. Die waren nooit hoger dan nu." Ondanks zijn uitstekende vorm, moest Van der Klooster Van de Klundert toch voor zich dulden. De West-Brabander had absoluut niet gerekend op de zege. In de laatste ronde van ruim vijf kilome ter zat hij nog in de tweede groep. „Het was dus stevig aanpoten om terug te komen aan kop. En dan win je nog ook. Helemaal top", zei een glunderende winnaar. Twee jaar geleden moest Van de Klundert in Zuiddorpe in de eer ste ronde opgeven vanwege een lekke band. Een neutrale materi aalwagen was toen niet in de buurt. „Toen verloor ik zo veel tijd dat het geen zin had om ver der te gaan." Van een revanche wilde Van de Klundert maandag niet spreken. „Nee, het is vooral een mooie overwinning. Meteen ook de eerste van het seizoen. Dat maakt het heel speciaal." De Belg Bart van Speybrouck sprintte naar de derde plaats. Er stonden meer dan zestig renners aan het vertrek. Zij maakten er over bijna negentig kilometer een keiharde koers van. Ontsnappen was nage noeg onmogelijk, al leken Van der Klooster, Jimmy de Bruijn (Sint jansteen) en Raoul Poortvliet ('s-Heerenhoek) hier in de slotfa se in te slagen. Hun inspanningen bleken echter tevergeefs. door Roeland van Vliet ROSMALEN - Tennisster Angelique van der Meet heeft maandag tij dens het WTA-toernooi van Rosma len de tweede ronde van het dub belspel gehaald. De 22-jarige speel ster uit 's-Heer Abtskerke was sa men met Demi Schuurs te sterk voor de Russin Marina Melnikova en de Wit-Russische Polina Pekho- va: 6-3 6-3. Van der Meet, de nummer 274 van de wereld, doet bij het Topshelf Open alleen mee in het dubbel spel. Ze had gehoopt op een wild card voor de kwalificaties van het enkelspel, maar kreeg die niet. Michaella Krajicek en Kiki Ber- tens overleefden de eerste ronde Van Basten en door Fardau Wagenaar en Roel Wiche van het dubbelspel op het Brabant se gras niet Ze werden met 7-6 5-710-7 (supertiebreak) uitgescha keld door een Roemeens/ Spaans duo. In het enkelspel sneuvelde Thie- mo de Bakker in de eerste ronde. Hij verloor met 7-6 7-6 van de Ita liaan Paolo Lorenzi. Hij had de sla gen met zijn forehand niet onder controle. Veel ballen gingen uit. Tijdens de challenger van het Zweedse Ystad sloeg de Zierikzee- se Lesley Kerkhove zich makkelijk door de eerste ronde heen. Ze klopte de Zweedse Beatrice Ceder mark met 6-1 6-2. Voor de num mer 359 van de wereld was het haar eerste zege in het hoofdsche ma van een ITF-toernooi in drie maanden. METTMANN - Welke speler van Oranje dronk in 1988 liters 'But- termilch'? Steffi Biesenbach herin nert het zich nog al te goed: „Mar co van Basten." De ster van het gouden EK bleef maar karnemelk bij haar bestellen. Kon hij ook an ders? Steffi: „De spelers mochten onder geen beding alcohol heb ben." De medewerkster van hotel Gut Höhne in het Duitse stadje Mett- mann liep destijds stage in het spelershotel van het Nederlands elftal. „Het was zwaar beveiligd." Zes politieagenten met honden bewaakten 24 uur per dag het fort. Er ging niets en niemand in of uit. „Dus als er wat bijzonders was voorgevallen en er schone da mes aan de poort hadden gestaan, zouden wij het gezien hebben." Hier, in het rustige buitengebied van Düsseldorf, begint voor trai ner Rinus Michels en zijn man nen op 2 juni 1988 de reis naar eeuwige roem. In een monumen taal gebouw dat nog altijd de sfeer ademt van een middeleeuws kasteel wordt de basis gelegd voor de in het hele land groots gevier de titel. De delegatie van Oranje telt dan veertig man, de hotelkos ten per dag bedragen liefst 16.000 mark. Steffi Biesenbach Parkstadion, Gelsenkirchen lerland-Nederland 0-1 (0-0). 82. Kieft0-1. 60.800 toeschouwers. Scheidsrechter: Horst Brummeier. Opstelling Nederland: Van Breuke- len, Van Aerle, Koeman, Rijkaard, Van Tiggelen, Wouters, Vanen burg, Mühren (79. Bosman), E. Koeman (51. Kieft), Cullit, Van Bas ten. Anno 2013 voelt de rondleiding door de smalle en lage gangen, met overal nisjes en hoekjes om in weg te duiken, als een mu- seumbezoek. Op fluistertoon: 'Was dit de kamer van Van Bas ten en Vanenburg?' 'Wat een dool hof, zouden de spelers de weg nooit zijn kwijt geraakt?' En later, buiten: 'Ah, op deze tennisbaan versloeg Ronald Koeman zijn broer Erwin dus met 6-1.' Het sprookjesachtige hotel is veel groter dan een kwart eeuw gele den - van 60 naar 135 kamers - maar veel is nog hetzelfde geble ven. De onophoudelijke krekelge luiden in de gangen en de inmid dels weer hip geworden houten draagbalken op de kamers zijn on veranderd. Ook dragen delen van het hotel net als toen nog illuste re namen als 'Kuhstall', 'Pferden- stall' en 'Entennest'. Kai Reucher (24) kent de histori sche verhalen van zijn opa en zijn vader. Hij zal in de nabije toe komst het familiehotel samen met zijn broer overnemen. In zijn handen koestert hij het enorme houten, vergeelde gastenboek waarvoor een beetje antiquair een moord zou doen. De eerste pa gina's zijn beschreven in 1971. Real Madrid logeerde hier, net als zowat alle grote Duitse ploegen. Ook tenniskampioene Steffi Graf en 'Sexkatze' Marisa Mell hebben een dankwoord achtergelaten. In 1974 was Gut Höhne het basis kamp van de Argentijnse ploeg. Onder de gasten ook Mario Kem- pes, die vier jaar later de 2-1 maak te in de WK-finale tegen Oranje. Het Nederlands elftal van 1988 neemt in de hotelbijbel twee pagi- en dan gaan we weer van start met onze Lezers tour! Vanaf 25 juni kunt u zich inschrijven op onze website www.pzc.nl/lezerstour door Herman Heuvink VLissiNGEN - Motorcrosser Steven Ovaa was zaterdag de sterkste tij dens de vierde clubcross van de Motorsport Vereniging de Uitlaat. De Oost-Souburger won overtui gend bij de samengevoegde klasse MX 1 en de veteranen. In beide manches werd het aan vankelijk nog een fraai gevecht tussen Ovaa en zijn plaatsgenoot leffrey van Kempen. Ook veteraan Erik van der Wekken uit Zierik- zee mengde zich in de strijd. Uit eindelijk won Ovaa nog vrij dui delijk voor Van Kempen. In de tweede manche pakte Van Kem pen kopstart. In de vijfde ronde schoof hij echter onderuit en voor Ovaa opende dat de weg naar een dubbele mancheover winning. Ook Van der Wekken profiteerde en behield de tweede plaats tot aan de finish. Van Kem pen werd nog derde voor het fel duellerende duo Marco de Feijter en jan Peter van der Weele. In de eerste manche waren de rollen omgedraaid. De Feijter pakte door de betere tweede manche de der de podiumplaats in de MX 1 ten koste van Van der Weele. Peter Roelofs pakte de tweede podium plaats bij de veteranen. De Yam aha-rijder uit Meliskerke moest in de eerste manche Bas Doornheim voor zich dulden. In de tweede heat moest deze met motorpech de strijd staken. Jos Colijn werd derde. Bij de MX2-klasse leek er voor het duo Kevin Spruijt uit Me liskerke en Gian Carlo Buijs uit Oost-Souburg geen vuiltje aan de lucht. Zij werden eerste en twee de in de eerste manche. De twee de manche leek een kopie te wor den. In de vijfde ronde kwam ech ter alleen Buijs door. Spruijt moest de strijd staken. In de elfde ronde opnieuw een verrassing: niet Buijs maar Tommy van Wan- rooij was kopman. De Honda-rij- der uit Vlissingen wist te profite ren van een leeglopende achter band van Buijs. Daardoor moch ten Robin de Jonge en Barney Ste- ketee met Van Wanrooij mee naar het podium. Guido Boone was de sterkste bij MX2-tweetakten. Lau rens de Ligt won de 65a: en Dean Hougthon de 85CC.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28