Artiesten veilen voor Southpark Goedkoper kan écht niet! Middelburger durft de rechtbank niet in Brandweer Middelburg naar landelijke finale hollands nieuwe. 22 WALCHEREN Voor maar Veere en Vlissingen laten nieuwe grote bezuinigingen over aan de gemeenteraden die volgend jaar maart worden gekozen. Voordeel voor lezers van de PZC Samsung Galaxy Sill 275 min/SMS/MB geldig Bestel nu www.hollandsnieuwe.nl/pzc tussen gat en graf Regeren ANALYSE door Maurits Sep VLISSINGEN - De drie Walcherse gemeenten maken zich op voor extra zware bezuinigingen. Dit en volgend jaar valt de schade nog enigszins mee en is die vrij een voudig te repareren. Maar zeker in 2015 en de jaren daarna zien Mid delburg, Veere en Vlissingen zich geconfronteerd met miljoenente korten. In februari bleek al dat zij samen de komende vier jaar 7,2 miljoen moeten bezuinigen. Maar dat wordt nog meer door nieuwe tegenvallers. En omdat het Rijk extra moet bezuinigen krijgen de gemeenten ook min der geld uit Den Haag. Middelburg is de enige van de drie die nu meteen voluit in grijpt. Deze gemeente bezuinigde dit voorjaar al zes miljoen. In het najaar komt daar een nieuwe in greep overheen, al is nog onbe kend voor welk bedrag. Zo wil Middelburg toekomstige tekorten nu al voorkomen. Veere en Vlissingen pakken het rustiger aan. Veere kan met een paar kleine ingrepen een gaatje van volgend jaar nog dichten. Dat geeft een jaar de tijd om na te den ken over de harde ingrepen die daarna noodzakelijk zijn. Vlissingen zegt ook nog de tijd te hebben voor een bezinningsperio- de van een jaar. Dit jaar wordt de lopende bezuiningsoperatie van dertien miljoen euro afgerond. Volgend jaar wordt niet te veel ge schrapt om de Vlissingers even rust te gunnen. Gaten worden voorlopig gedicht door de ge meentelijke spaarpotten om te ke ren. Pas vanaf 2016 wil Vlissingen weer diep snijden. Opmerkelijk aan de verschillende aanpak tussen Middelburg ener zijds en Veere en Vlissingen an derzijds is dat de dwingende noodzaak om te bezuinigen in Middelburg kleiner lijkt dan bij de buurgemeenten. Hoe Vlissin gen ervoor staat, is genoegzaam bekend: een volstrekt onvoldoen de vermogen om de grootste risi co's af te dekken en een schulden last van ruim tweehonderd mil joen euro die maar niet omlaag te krijgen is. Veere wist zich lang aan de ergste malaise te onttrek ken, maar staat naar eigen zeggen nu toch ook aan de vooravond van 'historisch grote tekorten'. De zittende colleges van B en W in Veere en Vlissingen willen 'niet over ons graf heen regeren'. In maart volgend jaar worden na melijk nieuwe gemeenteraden ge kozen. Als de huidige gemeentebe stuurders nu al bedenken hoeveel en waarop straks bezuinigd moet worden, stellen ze de nieuwe ge meenteraden voor voldongen fei ten. Die kunnen dan niet meer hun eigen keuzes maken, vinden Veere en Vlissingen. Dat klinkt aannemelijk, maar is toch risicovol. Na de verkiezingen is meestal een maand of twee ge moeid met coalitieonderhandelin gen, collegevorming en installatie van een nieuwe gemeenteraad. Daarin zitten nieuwe mensen die weer moeten wennen en zich moeten verdiepen in de proble men en de oplossingen. Zo sijpelt kostbare tijd weg die hard nodig is om plannen te maken voor de tekorten die dan razendsnel na derbij komen. Bovendien is er een andere moge lijkheid: maak nu al plannen met daarin meerdere opties, zodat het voorwerk voor de opvolgers is ge daan en die de keuze kunnen ma ken die hen het best bevalt. Geef die scenario's niet pas vol gend jaar vrij - zoals Veere gaat doen - maar nu al. Dat laatste heeft een groot voordeel. Als de bezuiningspakketten met multi ple choice maatregelen nu al be kend zijn, kunnen de partijen die gebruiken in hun verkiezingscam pagnes. Dat is eerlijker en opener naar de kiezers toe. In plaats van te stemmen op beloftes die de dag na de verkiezingen mogelijk al niks meer waard zijn, kunnen kiezers hun oordeel baseren op vooraf bedachte en doorgereken de modellen die ook leiden tot echte en betaalbare oplossingen. Dat is zuiver naar de kiezer, en verantwoord voor de toekomst. door Jelle Kempe MIDDELBURG - Een miniconcert van Miss Montreal of een gesigneerde gitaar van Steady New Sounds. Ar tiesten die zaterdag op het South park Festival in Middelburg optre den, proberen het festival met een veiling aan extra geld te helpen. Wie het concert of de gitaar wil hebben, kan erop bieden via Ebay. De organisatie is maandag met de veilig begonnen met een goodiebag van Rigby met daarin een gesigneerd album, de single en een T-shirt. De opbrengst van de veiling zal naar het festival gaan. Dat kampt namelijk met financiële proble men doordat het minder subsidie krijgt en sponsors afhaken. Daar door is het niet zeker dat het festi val volgend jaar weer gehouden kan worden. „Dat deze grote na men zich willen inzetten, zegt heel wat en daar zijn wij als be stuur erg trots op", zegt organisa tor Rens van Goudswaard. Het Southpark Festival vindt komen de zaterdag plaats op het Meiveld in Middelburg. De veiling sluit op de dag van het festival om 17.00 uur op het Meiveld. Ga voor de veiling naar www.ebay.nl en vul in southparkfestival. v (t Uniek: x beltegoed maanden I p/mnd Met deze superaanbieding bel, sms en internet je maandelijks voor slechts €24,-. Je krijgt elke maand 275 belminuten, sms'jes of MB en de Samsung Galaxy Sill (t.w.v. €540,-). Optioneel 500 MB internet extra voor €6,- p/mnd en 1000 sms'jes extra voor €1,- p/mnd. Je betaalt geen aansluitkosten (€10,-) en de bezorgkosten zijn eenmalig €25,-. Je totale voordeel loopt op tot ruim €322,-. Goedkoper kan je het niet krijgen! Wil je meer bellen, sms'en of internetten? Kijk dan op onze website voor nog meer superscherpe aanbiedingen met de Samsung Galaxy Sill. Met hollandsnieuwe bel, sms en internet je altijd voor één vast laag tarief. Ook buiten je bundel. MIDDELBURG - Een Middelburger (21) durfde maandag niet naar de rechtbank te komen om zich te ver dedigen. Hij heeft namelijk nog en kele openstaande boetes en was bang dat de parketpolitie hem di rect na afloop van de zitting zou oppakken en gijzelen, zo vertelde raadsman E. Smit tegen de politie rechter. De Middelburger moest voor de politierechter verschijnen omdat hij verdacht werd van zware mis handeling van een vriend. En hij zou zich verzet hebben toen de politie hem probeerde aan te hou den. Die laatste aanklacht, daar had officier van justitie R. Nanh- koesingh te weinig bewijs voor zo dat hij aan de rechter vroeg de man daarvoor vrij te spreken. Maar de zware mishandeling, daar waren volgens hem genoeg aanwijzingen voor. De verdachte zou die dag naar het huis van een vriend zijn gegaan. Nadat die vriend open had gedaan was er een vechtpartij ontstaan waarbij de twee al rollend op de stoep te recht waren gekomen. Ook zou de verdachte een kapot geslagen fles gebruikt hebben als steekwa pen en daarbij een fikse snee heb ben toegebracht in de onderarm van de vriend. De officier vond dat de Middelburger bestaft moest worden met een celstraf van zestig dagen waarvan veertig voorwaardelijk en een behande ling voor alcoholverslaving. Want de jongeman drinkt veel, zo bleek uit een verslag van een medewer ker van Emergis. Smit vond dat niet bewezen kon worden dat de gebroken fles als wapen was ge bruikt. Volgens hem ging het om een vechtpartij die ontstaan was omdat de verdachte te veel had ge dronken. De rechter was het er mee eens dat niet bewezen kon worden dat de fles was gebruikt als wapen. Hij veroordeelde de man tot een werkstrafvarfveertig uur en een celstraf van 30 dagen waarvan 28 voorwaardelijk. door Jelle Kempe MIDDELBURG - De wedstrijdploeg van de Middelburgse brandweer post Torenweg heeft zaterdag de Hoofdklassewedstrijd in Beverwijk gewonnen. Hierdoor mag de ploeg naar de nationale finale in Game- ren(Gelderland). Tijdens de wedstrijd moest de ploeg een vaardigheidstest doen. Een incident in de bazaar in Be verwijk was het podium. In eerste instantie kreeg de groep een mel ding dat er een bom zou liggen in het gebouw. Onderweg kwam het bericht binnen dat de bom was ontploft en dat er meerdere gewonden waren. Daardoor moest een overleg plaatsvinden tussen verschillende veiligheids diensten. Deelnemer Peter de Kra-. ker: „Er was sprake van een vuile bom, waarbij radioactiviteit geme ten was. We moesten daarom eerst meten hoe erg het was, voor dat we verder konden." Uiteinde lijk zijn vijf'slachtoffers' gered. Aan de wedstrijd deden zes teams uit heel Nederland mee. De Middelburgse brandweerploeg had de test als beste gedaan. Het team mag daarom op 28 septem ber in Gameren strijden om de landstitel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22