Jeugdzorg in spanning Achter tralies na doden grensrechter PZC Haven in Zicht o 26 leerlingen bekennen DINSDAG 18 juni 2013 Slanker de zomer in? Zorg dat je voldoende beweegt! Word ook abonnee! Weer wordt de docent nerveus: dit keer van te korte broeken De kosten van het koninklijk bezoek aan Zeeland zullen naar schatting tussen de 70.000 en 90.000 euro belopen. DE STELLING UW MENING 478 reacties Zonnig en warm 29° KV zeeland Ka seaports Zie in deze krant: editie: Walcheren 255e jaargang nr. 141 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 GEZOND Ga naar www.pzc.nl/abonneren BINNENLAND Bezoek kost 70 mille door Theo Giele MIDDELBURG - Het bezoek aan Zee land van koning Willem-Alexan- der en koningin Maxima kost 70.000 tot 90.000 euro. Het koninklijk paar komt vrijdag naar Zeeland en Zuid-Holland voor een kenninsmakingsbezoek. 's Ochtends zijn Middelburg, Goes en Zierikzee aan de beurt. In elke plaats zijn de vorst en vor stin ongeveer een half uur in het openbaar aanwezig. Bij een eerste schatting van de kosten ging men in Middelburg uit van de ervaringen uit 2010, toen koningin Beatrix in de stad Koninginnedag vierde. In een overleg met de fractievoorzitters werd door het college van B en W vorige maand een bedrag van 50.000 tot 60.000 euro genoemd. Volgens burgemeester Harald Bergmann is inmiddels wel duide lijk dat het om een veel lager be drag zal gaan. Een exact getal durft hij nog niet te noemen, maar de burgemeester gaat voorlo pig uit van om en nabij de helft van de oorspronkelijke schatting. De gemeente Goes zegt 17.000 tot 18.000 euro kwijt te zijn aan het bezoek. Hoeveel de gemeente Schou- wen-Duiveland uittrekt voor het bezoek beslist het college van bur gemeester en wethouders van daag. De provincie Zeeland geeft de drie gemeenten elk 5000 euro. Dat geld wordt gebruikt om de be- veiligingskosten te dekken. Hier in schuilt volgens Bergmann ook de onzekerheid. „Als deze week om wat voor reden dan ook hoge re eisen aan de beveiliging wor den gesteld, lopen de kosten op." MIDDELBURG - De Task Force Jeugd Zeeland hoopt op 1 oktober te we ten hoeveel Zeeland in 2015 moet inleveren op het budget voor jeugdzorg. De gemeenten nemen in dat jaar de verantwoordelijk heid over voor alle jeugdzorg en worden tegelijk geconfronteerd met een korting. Volgende week dinsdag stellen de Zeeuwse ge meenten en de zorggedeputeerde een werkagenda vast, die de ko mende maanden als leidraad dient. De aanbieders van jeugd zorg zitten te springen om meer duidelijkheid. Zij kunnen vanwe ge het kleinere budget te maken krijgen met een stop of minder in koop van hun diensten. Uit lande lijk onderzoek blijkt dat de conse quenties voor de Bureaus Jeugd zorg aanzienlijk zijn. LELYSTAD - Door te zwijgen en el kaar de schuld in de schoenen te schuiven, hoopten voetballers en een begeleider vrijuit te gaan in de zaak die draait om de fatale mis handeling van grensrechter Richard Nieuwenhuizen. Maar de rechtbank in Lelystad vindt dat er meer dan voldoende op tafel ligt om het zevental te veroordelen tot celstraffen. Zij zijn samen verantwoordelijk voor de dood van de grensrechter van Buitenboys uit Almere, meent de rechtbank. Eigenlijk hebben ze zich allemaal laten gaan op 2 de cember, na afloop van het duel tussen B-ploegen van Buitenboys en Nieuw Sloten uit Amsterdam. Allemaal schopten, trapten of sloegen ze in op de grensrechter. En begeleider El-Hasan D. stak niet het hele veld over om de boel te sussen. Hij deed actief mee aan de schoppartij, oordeelden de rechters. Hij kreeg als volwassene de hoogste straf: 6 jaar. Vijf voet ballers kregen van de rechters 2 jaar jeugddetentie, waarvan een half jaar voorwaardelijk. Yassine D., zoon van El-Hasan D., kreeg 1 jaar, waarvan 2 maanden voor waardelijk. Daveryon B. werd vrij gesproken van doodslag, maar kreeg 30 dagen cel waarvan een deel voorwaardelijk, voor geweld. pagina 2 en 3: Rechtbank onder druk media ROTTERDAM - Rector Bart Renders en leerlingen bij de gymzaal van de Ibn Ghaldounschool voorafgaand aan het opnieuw maken van het examen. Staatssecretaris Dekker van Onderwijs maakte gisteren bekend dat 20 leerlingen van deze islamitische scholengemeenschap in Rotterdam examenfraude hebben gepleegd. Ook vijf leerlingen van een andere Rotterdamse school en een leerling van een Utrechtse school biechtten op dat zij vóór hun eindexa men inzage hebben gehad in een gestolen exemplaar. Van daag gaat het inhalen van de uitgestelde examens verder. De politie hield gisteren drie leerlingen van de ibn Ghal dounschool aan. foto Robin Utrecht/ANP O pagina 4 en 5: ouders en zorgverleners zien Jeugdwet niet zitten pagina 19: commentaar pagina 18/19: keuzes maken Kosten bezoek Willem-Alexander en Maxima vallen mij mee Reageèr op pzc.nl Wie zijn rekeningen niet kan betalen, moet zitten EENS ONEENS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1