Lezing over zeeroverij bij de HZ Celstraf voor overval Haven Antwerpen beste op Zeeman in Axel locatie logistiek bedrijf Koffiedik ZEELAND 19 commentaar Executieverkoop DINSDAG 18 JUNI 2013 2015 krijgen gemeenten de verantwoordelijkheid voor het hele pakket van jeugdzorg. Tegelijkertijd wordt het budget voor zorg (waaronder jeugdzorg) flink kleiner. veren. Dat betekent dat we ook die tijd mogen nemen om keuzes te maken. Een deel van de taken zal door individuele gemeenten opgepakt worden, een deel zullen we provinciaal gaan doen - maar waar die scheidslijn precies ligt, daarover wordt momenteel gedis cussieerd. Het is een ingewikkeld proces." Een jaar geleden werden de neuzen dezelfde kant op gezet, met de ondertekening van een 'ba sisdocument transitie jeugdzorg'. Dat bevat een aantal uitgangspun ten voor de zorg waarover de der tien Zeeuwse gemeenten het eens zijn. Nu gaat het om de uit werking. De Bat: „Op 23 mei zijn alle zorginstellingen, de gemeen ten, de provincie, pleegouders, cliënten en het onderwijs samen- MIDDELBURG - Een 39-jarige Axe laar die op 17 oktober 2012 bij tex- tielsuper Zeeman in Axel binnen stapte en daar onder bedreiging van een mes de 15-jarige caissière 290 euro afperste is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroor deeld tot een celstraf van drie jaar waarvan zes maanden voorwaarde lijk. Het vonnis was conform de eis. Hij had zin in cocaïne, het geld ontbrak hem en 'dus' pleegde hij die overval, zo verklaarde hij tij dens de behandeling van de zaak. Na de overval wandelde hij de winkel uit, stapte op zijn fiets en reed linea recta naar de dealer om gekomen. De conclusie: het moet nu snel concreter worden. Komen de dinsdag stellen de verantwoor delijke wethouders van de ge meenten en de zorggedeputeerde een werkagenda vast. Die wordt Cliënten van Bureau Jeugdzorg Zeeland (BJZ) moeten in 2013 sneller hulp krijgen, vaker contact met medewerkers hebben en min der papierwerk hoeven doen. Niet afzonderlijke kinderen, maar het hele gezin staat centraal. Dat is voor het kind de vertrouwde omgeving. BJZ helpt die sterker en veiliger te maken. de 290 euro in te wisselen voor vijf gram cocaïne. Dankzij camera beelden kon de 'oude bekende van justitie' rap worden opgepakt. De Axelaar heeft inmiddels een respectabel strafblad opgebouwd. In totaal 32 dossiers met 54 mis drijven, waaronder het nodige huiselijke geweld. Ook zijn er in middels twaalf rapporten over hem verschenen. Meewerken aan een onderzoek door gedragsdes kundigen weigert hij categorisch uit vrees voor een tbs met dwang verpleging. De overval had grote gevolgen voor de medewerkster. Ze is schrikachtig en bang. onze leidraad bij het scheppen van duidelijkheid. Wie doet wat op welk niveau? Hoe financieren we zeer gespecialiseerde zorg zo als Amares die biedt?" Dat laatste gaat bijvoorbeeld Juvent en Emer- Dossiers voor individuele kinderen maken plaats voor een gezinsplan. Bureau Jeugdzorg Zeeland ver wacht vóór de zomer van 2014 het gezinsgerichte werken hele maal te hebben ingevoerd. Vanaf 2015 is (jeugd)zorg een taak van gemeenten; doel is de zorg zo dichtbij de burger (cliënt) zelf te organiseren. MIDDELBURG - De haven van Ant werpen geldt als de belangrijkste toegangspoort voor Europa. Rotter dam komt op de tweede plaats in het onderzoek van internationaal vastgoedadviseur Colliers. De twee Zeeuwse havens, Terneu- zen en Vlissingen, komen niet voor in de top-tien van beste loca ties voor logistieke ondernemin gen en productiebedrijven. Daar in staan onder andere wel Luik, Lille en Opper-Silezië tussen de meer bekendere grote knooppun ten. Colliers onderzocht de aan trekkelijkheid van veertig Europe se steden en regio's. Daarbij werd gis aan. Die twee instellingen ho pen in september duidelijk te heb ben wat de consequenties van de transitie voor de eigen organisatie zijn en wat het betekent voor de continuïteit van zorg. „Ook cliën ten hebben recht op duidelijk heid", verklaart directeur Hein Abbing van Juvent. Aan vertrou wen dat het uiteindelijk goed komt, ontbreekt het De Bat niet, ook al moet alles beter met min der geld. „Wij denken dat te kun nen doen, omdat gemeenten dich ter bij de burger staan. Wij kun nen daardoor eerder ondersteu ning bieden en voorkomen dat er zwaardere zorg nodig is omdat het ontspoort. Uiteindelijk hoefje dan ook minder zware zorg te or ganiseren op provinciaal niveau." meegewogen dat de toekomstige economische groei vooral in Oost- en Centraal Europa wordt verwacht. Een goede infrastruc tuur en de bereikbaarheid gelden in het onderzoek als zwaar punt. Op dit gebied presteert Rotter dam het beste in Europa. Volgens Mare Wolthuis van Colliers blijft 'het tracé tussen de havens van Antwerpen, Rotterdam en het Duitse Roergebied een zeer inte ressante locatie voor logistieke ac tiviteiten. „De afzetmarkt voor verladers is groot en het besteed baar inkomen en de bevolkings dichtheid zijn hoog, waardoor het gebied toonaangevend is." VLISSINGEN - De De Ruyter Aca demy van de HZ in Vlissingen houdt op donderdag 4 juli een bij eenkomst over zeeroverij. Henri L'Honoré Naber, zeerove rij-deskundige bij Safer Seas Con sultancy en oud-student van de Zeevaartschool is spreker tijdens dit evenement. L'Honoré Naber gaat in zijn ver haal in op het probleem van zee roverij voor de koopvaardij. Hij geeft een overzicht van de wereld- scheepvaartroutes en waar deze bedreigd worden. Ook komen maatregelen om koopvaardijsche pen te beschermen aan bod. L'Ho noré Naber staat stil bij de tech nieken en oplossingen die zijn be dacht en hij vertelt over de vele initiatieven die er zijn, maar niet verder worden ontwikkeld of in gezet. Het evenement vindt plaats van 15.00 tot 16.30 uur bij de De Ruyter Academy, Boulevard Ban- kert 156. De lezing is gratis en voor iedereen toegankelijk. Aan melden via www.hz.nl. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst JEUCDZORC 2.0: ÉÉN GEZIN, ÉÉN PLAN, ÉÉN WERKER In 2015 is het zover. Dan moet de jeugdzorg draaien met minder geld, dus met minder mensen. En met de gemeenten als op drachtgever. Deze drastische verandering is opgelegd door Den Haag. Het Bureau Jeugd zorg Zeeland zit ermee in zijn maag. Want naar de precieze ge volgen voor de budgetten is het nog gissen. En hoe de ge meenten het werk over zorgin stellingen zullen verdelen, is ook ongewis. De Zeeuwse gemeenten lijken wel te beseffen wat er op hun schouders neerkomt. Ze zijn in overleg met alle betrokkenen. Het is wel zaak dat daar snel een glasheldere aanpak uit rolt. De jeugdzorg is het laatste hou vast voor kinderen die bijvoor beeld worden verwaarloosd of mishandeld. De continuïteit van de zorg voor deze kwetsba re groep mag niet in gevaar ko men door onzekerheid bij de uitvoerders. De mensen die de ze waardevolle zorg leveren, verdienen zo langzamerhand wel wat meer duidelijkheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19