DNA-onderzoek op dode man park ZEEAND Sprookje almanak Ondernemers aan de kust snakken naar de zomer. www.pzc.nl/zeelandceboekt cultuur James Morrison ziet uit naar optreden op de Brouwersdam zeeland Jeugdzorg wacht nog steeds op keuzes van gemeenten CN CN Tip? redactie@pzc.nl door Raymond de Frel ZULZATE - De overleden man die al enkele weken in een park in het centrum van Zelzate lag, is vermoe delijk een 36-jarige Nederlander. De identiteit is nog niet met zeker heid vast te stellen, Er moet nog DNA-onderzoek plaatsvinden. Het lichaam werd zaterdagavond aangetroffen tussen de struiken van het park aan de Oostkade. Omwonenden hadden al een paar dagen last van stank. Daarom schakelden zij de politie in. Zij vond in de bosschages een lichaam, dat in verregaande staat van ontbinding was. Het duurde dan ook een tijd voordat de identi teit van de man kon worden vast gesteld. In een eerste onderzoek zijn geen sporen van geweld aangetroffen. Er zijn geen andersoortige aanwij zingen voor een misdrijf. Autop sie moet dinsdag de doodsoor zaak vaststellen. Het park wordt dagelijks bezocht door mensen die er hun hond uit laten, sportievelingen, studenten en ouders met kinderen, die in een nabijgelegen zandbak spelen. Er was eens een echtpaar dat tij dens een wandeling door het Rit- themse bos een lappenpop op hun pad vond. Wetende dat het verlies ervan traumatisch kan zijn voor een kind, zochten ze een manier om pop en kind te herenigen. Via de so ciale media ziet het echtpaar regel matig berichten voorbijkomen van de politie die melding maken van vermiste kinderen. Die kinderen wor den vrijwel altijd heel snel weer ge vonden. Daarom zette de Vlissingse een foto van de lappenpop op haar Facebook-pagina. De foto werd door 38 van haar vrienden gedeeld. Na een paar uur al meldde zich de moeder van het meisje dat de lap penpop had verloren. En ze leefden nog lang en gelukkig. Laat het warme weer maar komen DINSDAG 18 juni 2013 door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Zeeland maakt zich op voor twee zomerse dagen. De weerstations voorspellen dat het vandaag rond de 28 graden wordt. Morgen kan de temperatuur nóg hoger oplopen. Eigenaren van strandpaviljoens kunnen niet wachten. „We zijn er al heel lang klaar voor. Dat mooie weer mag nu eindelijk komen", zegt Marcel van Eijk, eigenaar van strandpaviljoen De Zeemeeuw in Cadzand-Bad. Het bier staat koud en alle etenswaren zijn ingesla gen, vertelt hij. „We lappen de ra men vandaag nog een keer, om dat het de afgelopen dagen zo hard gewaaid heeft. We willen wel dat alles er mooi uitziet." Van Eijk heeft ook twee extra mensen ingeroosterd om de toe stroom van badgasten aan te kun nen. „Ik verwacht wat extra aan loop van dagjesmensen, maar Cad- zand zal niet vollopen, omdat het een doordeweekse dag is." Of het echt zo zonnig wordt, moet Rinko Koppejan van strand paviljoen De Branding in Zoute- lande nog zien. „Het temperatuur verschil tussen het water en de buitenlucht is veel te groot. Daar door krijg je al snel wolken boven zee." Toch verwacht hij drukte op het strand. „Het zal niet zo ramvol zijn als in de zomervakantie, maar de oudere mensen komen wel naar het strand. Zij hebben nog zo weinig van het mooie weer kunnen genieten." Koppejan is in elk geval op alles voorbereid. „We hebben extra in gekocht: ijs, blikjes fris... En er Medewerkers van strandpaviljoen De Zeemeeuw in Cadzand-Bad zemen de ramen een keer extra voor de zomerse dagen, foto Mark Neelemans loopt één persoon extra in de be diening. Ik hoop dat de komende dagen het begin zijn van een mooie zomer." De strandwacht Vlissingen zet ook extra mensen in. „De strand- posten zijn altijd bemand, maar voor de dagen waarop het goed strandweer is, hebben we reser ve-strandwachten", vertelt Albert Dijkstra. „Die mensen hebben we opgeroepen voor dinsdag en woensdag. Veel mensen hebben behoefte om naar het strand te gaan, omdat ze er al zo lang op wachten. Ik denk dat het druk wordt met mensen die een snip perdag opnemen, 's Middags is het laagwater, dus er is plek zat op de stranden." De strandreddingsbrigade op Schouwen-Duiveland is niet ac tief. Tot 1 juli zijn de strandposten alleen in het weekend bemand. Hoewel het warm wordt, is er ook kans op een regen- of onweers bui. Dijkstra waarschuwt: „Door het koude zeewater en de hoge buitentemperatuur kan het weer snel omslaan. Wij hangen de gele vlag op als het te gevaarlijk wordt om te zwemmen. Vooral voor wa tersporters is het belangrijk om de buienradar en weerberichten goed in de gaten te houden. Zorg dat je op tijd terug bent."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17