Minder ontslag op staande voet sinds begin economische crisis Festival: grote telefoonroof BINNENLAND 5 Man opgepakt voor moord Curasao Monument ter herinnering slavernij 'Ouders procederen vaker tegen school' Tropische dagen in het verschiet Vakantiepark doelwit van brandstichter 22 graven vernield in Dirksland MAANDAG 17 JUNI 2013 van 't roze hoedje ïr? wel met de pulskor mogen vissen, besparen de helft aan dieselkos- ten. Dat komt omdat het vistuig de bodem niet meer beroert, maar er als het ware met ski's overheen glijdt. Minder diesel be tekent bovendien minder uitstoot van CO2." Bosman wijst erop dat de pulskor niet alleen milieuvrien delijker is, maar ook bijvangsten voorkomt. „Iets dat Europa ook graag wil. Maar straks moeten vis sers alle vis aan land brengen. En dan? Bijgevangen vis mag niet worden verhandeld of voor con sumptie op de markt worden ge bracht. Dus ligt dode vis straks op de kade weg te rotten. Gooi dan bijgevangen vis overboord. Dan overleeft nog een deel." De Tweede Kamer praat donder dag over het visserijbeleid. ZEIST - Sinds het begin van de eco nomische crisis is er een lichte da ling van het aantal mensen dat op staande voet wordt ontslagen. Werknemers zijn in deze onzekere tijden voorzichtiger geworden en besluiten bijvoorbeeld minder snel iets te stelen van de baas om geen risico te lopen. Stichting Achmea Rechtsbijstand, naar eigen zeggen de grootste rechtshulpverlener van Neder land, zag het aantal ontslagzaken de afgelopen jaren flink omhoog gaan. Maar het aantal gevallen van ontslag op staande voet daal de sinds 2007 licht. Slechts bij 3 procent van de ontslagzaken was sprake van een cliënt die per di rect de laan werd uitgestuurd. „Mensen zijn blij dat ze werk heb ben en willen dat houden", aldus een woordvoerder. „Daarnaast zijn werkgevers steeds duidelijker geworden over wat mag, en niet mag. Een socialmediacode is daar van een goed voorbeeld." Werknemers zijn voorzichti ger geworden en besluiten bijvoorbeeld minder snel iets te stelen van de baas Door de kwakkelende economie moest de stichting vaker juridi sche hulp bieden in zaken die met het werk te maken hebben. Sinds 2007 steeg het aantal ar beidszaken met maar liefst 37 pro cent. De komende twee jaar wordt ook geen afname verwacht. Van alle arbeidszaken gaat het in 54 procent van de gevallen om ontslagzaken (vorig jaar ruim 19.000). Bij de rest gaat het onder meer om functieveranderingen en dergelijke. Onder de stichting vallen rechts- bijstandsverzekeringen van Cen traal Beheer Achmea, Interpolis, FBTO en Avero Achmea. ALKMAAR Dieven hebben zaterdagavond honderden bezoekers van het Indian Summer Festival be roofd van hun telefoons. De po litie heeft op het festival in de buurt van Alkmaar negen men sen opgepakt die worden ver dacht van de diefstal van min stens 240 smartphones. De verdachten komen uit Roe menië en Noord-Affika, liet de politie weten. Eén van hen werd gearresteerd op aanwij zing van de beveiliging van het festival. De rest van de aanhou dingen volgde later. De mobiele apparaten werden voornamelijk uit zakken ge rold. „Op een druk festivalter rein met veel lawaai en waar mensen al snel tegen elkaar botsen, valt diefstal blijkbaar minder op", zei een politie woordvoerder. Daar kan Fun. nog een puntje aan zuigen. De band haalde de top 40 met meezinger We are young, een ode aan de nacht. Veel meer dan die song is Fun. echter niet. Geen punt. Met alle respect voor dappere po gingen van Miles Kane en The Gaslight Anthem, op het hoofdpo dium is het na vijven te doen. The Opposites maken er een knal fuif van, en dat doet Thirty Se conds To Mars nog eens dunne tjes over. Voorman en roze hoed jes-magneet Jared Leto, achter wiens zonnebril volgens velen de mooiste blauwe kijkers ter wereld schuilgaan, heeft er zin in. Aan het einde van de set staat het po dium vol met fans. Aan Kings Of Leon de eer de dag af te sluiten. Echte pretletters zullen de broer tjes en neefjes Followill nooit wor den, maar de set is retestrak. En met gespogen festivalanthems als Use somebody en Sex on fire kan het niet meer fout. Tom Odell en Puggy mogen dag drie aftrappen, maar het is Ken sington dat het publiek goed los weet te krijgen. De hoekige, punti ge hits van de Utrechtse band val len goed. Dat geldt ook voor het zonovergoten optreden van Will The People, inclusief Pixies- cover Where is my mind. Frappant: vrijwel direct na de laatste noot van de zomerse hit Lion In The Big2 van The Opposites wordt op handen gedragen door 'de roze hoedjes' op festival Pinkpop. foto Paul Bergen/ANP Morning Sun vallen de eerste re gendruppels op Pinkpop. Het ge volg: The Vaccines zien zich ge confronteerd met duizenden in poncho's verstopte fans voor hun podium. Die zijn overigens al weer uit als het Zuid-Afrikaanse Die Antwoord de Brand Bier Sta ge sloopt. De route van het roze hoedje ein digt met een spetterend optreden van afsluiter Green Day. In het spoorboekje rest dan nog één bestemming: thuis. In een vakantiepark in het Overijjselse IJhorst is afgelo pen weekeinde waarschijnlijk een brandstichter actief ge weest. In twee bungalows ont stond brand en bij een derde vonden agenten sporen die dui den op brandstichting. In alle drie de huisjes lagen mensen te slapen, meldde de politie. Niemand raakte gewond. ZOETERMEER De politie heeft zaterdaga vond in Zoetermeer een 26-jarige man uit Curasao aangehouden. Hij wordt ver dacht van betrokkenheid bij een moord op Curasao. Het OM op Curasao bevestigt noch ontkent dat de aanhou ding iets te maken heeft met de moord op de politi cus Helmin Wiels. Op een begraafplaats in Dirks- land zijn 22 graven vernield. Grafstenen zijn omgetrokken of omver getrapt. Gistermiddag kwam de melding bij de poli tie binnen van de vernielingen. Het is nog niet duidelijk wan neer de graven zijn vernield. Vrijdagmiddag waren nog on derhoudsmedewerkers aan het werk op de begraafplaats. ROTTERDAM 150 jaar na de afschaffing van de slavernij is gisteren in de Lloydstraat in Rotterdam een slavernijmonument onthuld. Het monument is gemaakt door Alex da Silva. Het mar keert de plek vanwaar slaven handelaren vuurwapens, aarde werk en sterke drank richting Afrika stuurden om dat daar te gen slaven te kunnen ruilen. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG ZEIST Ouders die een conflict hebben met de leiding van de school waar hun kind op zit, begin nen steeds vaker een juridi sche procedure om hun gelijk te halen. Het aantal onderwijs- rechtszaken is daardoor tussen 2010 en 2012 met ruim 40 pro cent gestegen. Dat zei rechtsbij- standsverzekeraar Achmea gis teren in KRO Brandpunt. Nederland kan zich opmaken voor enkele echt zomerse da gen. Komende dagen stijgen de temperaturen sterk. Dinsdag en woensdag kan het plaatse lijk zelfs tropisch warm wor den, met temperaturen boven de 30 graden, vooral in het zuidoosten en oosten. Dat stel len zondag weeronline.nl en Weerplaza. IJHORST DIRKSLAND DEN HAAG - Het is onbegrijpelijk dat niet meer vissers mogen wer ken met de nieuwste technieken. Het is ook de de vraag of de plicht om alle gevangen vis aan land te brengen nuttig is. Dat vindt WD-Kamerlid André Bosman uit Middelburg. Hij laat zich maandag in Brussel bijpraten over het beleid. Europa geeft vol gens Bosman te weinig vissers toestemming voor het vissen met duurzamer tuig. „Onbegrijpelijk, want velen staat het water tot aan de lippen. Europa moet zo snel mogelijk meer ontheffingen verle nen voor gebruik van de pulskor." Hij vindt dat nu sprake is van on eerlijke concurrentie. „Vissers die

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5