Savok Beach weer schot in de roos SPORT 37 Sterke bezetting baanwedstrijd in Zierikzee Van de Ven noteert beste klassering Tim Pleijte negende in Sint Bavoloop Nick van der Lijke tiende in Thiiringen Golfster Van Belzen wint Dommel Open Van 't Westende loopt brons net mis MAANDAG 17 JUNI 2013 Rob Hadders (nummer 8) en Crispijn Ariëns (tweede van links) voeren de kopgroep aan bij Vlissingen on Wheels, foto Ruben Oreel ZIERIKZEE - De vierde wedstrijd in het Runnersworld Spijkenisse Baancircuit die op donderdaga vond 27 juni in Zierikzee wordt gehouden krijgt een sterke bezet ting. Op de 3000 meter heeft de Belg Nick van Peborgh zich aange meld. Hij heeft een persoonlijk re cord op de tien kilometer staan van 29.36 minuten. Ook de num mer twee van de Halve van Renes- se, de Ethiopiër Abdi Nagaasa, loopt mee. Op de 3 kilometer heeft hij een pr van 7.56 minuten. Ronnie Overgaauw (Zoutelande), Neal Bouterse (Middelburg) en Marijke de Visser (Aagtekerke) zijn de toplopers uit de regio. De winnaar kan zestig euro verdie nen. Junioren kunnen kogelstoten en hoogspringen. De wedstrijden be ginnen om 19.00 uur. door Peter van Kouteren SAS VAN GENT - De negentiende editie van Savok Beach kreeg zo wel bij de mannen als vrouwen op het hoogste niveau een boeiende ontknoping. Bij de vrouwen viel in het voorlaatste duel de beslissing in het voordeel van het Belgische VT Focus. Bij de mannen maakten De Huskies een eind aan de hege monie van het Brabantse Rowi. Rowi won de voorgaande twee edities en was zondag met drie ploegen van de partij. Bij het in gaan van de laatste speelronde van een halve competitie namen de Brabanders de eerste, de derde en vijfde plaats in. De Huskies, dat twee jaar op rij ge noegen moest nemen met de tweede plaats, moest in de aller laatste wedstrijd in een recht streekse confrontatie een achter stand van een punt wegpoetsen. Dat lukte. De Belgische formatie, met de Terneuzenaar Wilco Her- rebout in de gelederen, won de eerste set van negen minuten met 14-11. In de tweede set kwam De Hus kies op het moment dat het tijd signaal ging op gelijke hoogte: 13-13. Het setgemiddelde besliste in het voordeel van de Belgen. Savok Beach werd opnieuw geken merkt door een hoog reüniegehal te. Janna van Dorst, Melanie Deij en Anke van der Meijden speel den vroeger in de jeugd van Savok en troffen elkaar zondag weer eens voor een toernooit je op het zand. Het drietal verraste iedereen, won bijna alle duels en moest pas in de voorlaatste wedstrijd capitule ren tegen het eveneens nog onge slagen Beachtrix (VT Focus). On der leiding van de in Belgische dienst spelende Marsha Moeliker, die ook een Savok-verleden heeft, wonnen de Belgen met 2-0. Daarmee werd de basis voor de eindzege gelegd. Savok Beach bracht vanaf vrijdag in drie dagen meer dan driehonderd volleybal lers op de been. Vooral het toer nooi bij de jeugd bleek een schot in de roos. In de strijd tegen een teruglopen de belangstelling had de organisa tie gekozen voor een zogenoemd mini/maxitoernooi, met een jeugdspeler gekoppeld aan een speler van boven de achttien jaar. „Het niveau was bovendien heel goed", vond Mattie van der Heij den, die het secretariaat beheerde. „Ik stond er van te kijken hoe goed er soms gespeeld werd." Zaterdag kreeg het evenement bij de recreanten een impuls door het instellen van een wisselbeker, die vernoemd werd naar Marjo lein de Vriend. De Sasse oud-volleybalster over leed dit jaar plotseling en was ja renlang een stuwende kracht ach ter het toernooi. De zege ging naar De Rijnvaart. MAGGIORA Motorcrossster Nancy van de Ven heeft haar beste pres tatie neergezet in een WK -race voor vrouwen. De rijd ster uit Vlissingen kwam in het Italiaanse Maggiora in de tweede manche als vijfde over de streep. In de eerste manche was ze ondanks pro blemen met haar achterrem elfde geworden, waardoor ze zevende overall werd. In de WK-stand blijft Van de Ven vijfde. RIJSBERGEN Tim Pleijte is in Rijsbergen in de Sint Bavoloop als ne gende geëindigd. De atleet uit Zoutelande finishte in de sterkbezette wedstrijd als tweede Nederlander, een halve minuut na Koen Raey- makers. De tijd van Pleijte was door de harde wind niet echt scherp: 31.01. De Ethiopiër Tsegaye Kebede won de wedstrijd in 28.58. Martijn de Kok (Heinkens- zand) werd achttiende. ICHTERSHAUSEN Wielrenner Nick van der Lij ke is in de laatste etappe van de Thüringen Rundfahrt tiende geworden. De rit draaide uit op een massas print, die gewonnen werd door de Australiër Ewan Ca leb. Middelburger Van der Lijke werd zeventiende in het eindklassement. De Thüringen Rundfahrt werd gewonnen door Dylan van Baarle, een ploeggenoot van Van der Lijke. SINT MICHIELSGESTEL Golfster Marije van Belzen heeft zaterdag in Sint Michielsgestel het toernooi De Dommel Open gewon nen. De Goese had van de acht tien vrouwen de minste sla gen nodig voor de 24 holes. Van Belzen won met haar ze ge een wildcard voor het in ternationale amateurtoer- nooi op De Eindhovensche, eind augustus. CELJE Judoka Sam van 't Westende is er zaterdag net niet ge slaagd een medaille te pak ken tijdens het Europa Cup toernooi van Cel je. De Vlissinger verloor in de Sloveense stad de strijd om het brons van de Duitser Christopher Voelk. Sam van 't Westende, die uit komt in de klasse -73 kilo, ju- dode zeven partijen. Hij verloor in de tweede ron de. Vervolgens mocht hij na vier overwinningen op rij in de herkansingen opgaan voor de derde plek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59