Stimuleringsfonds honoreert aanvragen 'We zijn altijd op zoek naar nieuwe Toestroom voortgezet Vlaams onderwijs groeit Verkeerslichten bij Stationsweg te duur Schutters plaatsen zich 16 ZEEUWS-VLAANDEREN Waterfestijn voor basisschooljeugd Twee keer brand in één nacht Eerst editie Luikse Markt is een succes Weg bij Walplein gaat vandaag op de schop KLOOSTERZANE HULST Hulst in Beweging houdt woensdag 19 juni in zwembad de Honte in Kloosterzande een zomerdag voor de kinderen. De jeugd kan meedoen aan wedstrijd zwemmen. Verder is er waterpret met sportieve acti viteiten, zoals tobbedansen, een buikschuifbaan en water- kakbroeken. Het festijn begint om 13.00 uur. VEERE In de nacht van zaterdag op zondag heeft twee keer brand gewoed in Veere. Rond 00.15 uur stond een bouwkeet aan de Sandenburghlaan in brand. Om ongeveer 03.45 uur was er brand in het gebouwtje op de begraafplaats aan de Kerkhof- ring in Zanddijk. Er is veel scha de. De politie vermoedt in bei de gevallen brandstichting. SINT JANSTEEN De eerste editie van de Luikse markt in Hulst een braderie met nieuwe, gebruikte en bro- cante goederen aangevuld met kraampjes met een variëteit aan hapjes en drankjes was zondagmiddag een schot in de roos. De Grote Markt was bijna helemaal gevuld met kraam pjes. Mede door het mooie weer waren er veel bezoekers. SLUIS Bij het Walplein in Sluis begin nen vandaag de werkzaamhe den aan vier rijbaangedeelten. De huidige natuursteenbestra ting vergt veel onderhoud en is niet geschikt voor het zware verkeer. Er komt nu een klin kerbestrating. Donderdag zijn de parkeerterreinen en perce len achter de Maria- en Haven polder dag niet bereikbaar. De schutters viertallen van Sint JansteenAardenburg en Graauw hebben zich geplaatst voor het Nederlands kampioen schap handboogschieten op de staande wip. Na eerdere voor rondes kwamen deze teams als winnaars uit de bus bij de fina le wedstrijd in Sint-Jansteen. Voor de persoonlijke strijd mo gen Danny de Vrieze en Michel Minnaert zaterdag 13 maart in Aardenburg meestrijden voor de Nederlandse titel. SLUIS - De Rabobank West- Zeeuws-Vlaanderen heeft vier aan vragen gehonoreerd met een bij drage uit het Stimuleringsfonds van in totaal ruim 20.000 euro. Muziekvereniging Oefening Baart Kunst uit Hoofdplaat krijgt 7.000 euro voor de aanschaf van nieuwe uniformen. Basisschool De Drie klank uit Oostburg ontvangt 4.000 euro voor het opknappen van het schoolplein. Basisschool Sint Petrus-de Wegwijzer uit Schoondijke mag rekenen op een De bezoekers van het Dorpsfeest in Zaamslag konden een rondrit maken in een stoomtreintje. Er werd veel ge bruik van gemaakt en vooral de jeugd vond het spannend, foto Mark Neelemans financiële bijdrage voor het op knappen van de schooltuin. Samen met de Rabobank Hulst en Rabobank Terneuzen-Sas van Gent wordt 10.000 euro beschik baar gesteld voor het inrichten van een tuin op Hoeve la Salette in Vogelwaarde, de woonvoorzie ning voor dak- en thuislozen van het Leger des Heils. Met een bijdrage uit het Stimule ringsfonds steunt de Rabobank or ganisaties en verenigingen die zich inzetten voor verbeteringen in de samenleving. door Eugène Verstraeten ZAAMSLAG - Hoe zet je telkens weer een programma in elkaar waarin je voor iedere leeftijd wel iets leuks kunt bieden? Het is voor het bestuur van de Stichting Dorpsfeesten Zaamslag een jaarlijks terugkerende vraag. Natuurlijk, de succesformule staat. Met een mix van kermisat tracties, kraampjes waarin vooral verenigingen en goede doelen pro beren wat extra's te verdienen, de monstraties, optredens. „Maar je moet toch ook eens iets anders doen", zegt voorzitter Jaap Goos- sens. Daarom bezoekt hij samen met zijn vrouw heel veel feesten. Om ideeën op te doen die hij naar Zaamslag kan halen. Zoals het puffende stoomtreintje waar in belangstellenden een rondritje kunnen maken. Of de blinkende antieke brandweerauto's van de Stichting Magirus uit Middelburg die de harten van techneuten snel ler doen kloppen. Even verder oe fenen de ronddobberende model sleepboten van de Higspotters een grote aantrekkingskracht op de jongens. In de feesttent ver tolkt Jacco Ricardo een groot aan tal smartlappen en meezingers. Dit jaar wordt het dorpsfeest voor de 35e keer gehouden. Ter gelegen heid daarvan zijn een kleine 200 flessen wijn met Zaamslag etiket gebotteld. De flessen zijn bijna al lemaal verkocht weet de voorzit ter. „Het is leuke herinnering en ook een leuk cadeau om iemand te geven." „De wijn komt niet echt uit Zaamslag hoor, maar uit Chili", verklapt Ludo Haers die zijn nieuwe boek 'Meermoetanie- zijn' staat te promoten. Bij de stand van de Sophia Katten bond Zeeuws-Vlaanderen kun nen bezoekers enveloppen trek ken. „We hebben bij de Vogel in Hengstdijk pas nog 50 katten ge vangen, laten steriliseren en weer terug gezet", zegt Marina Goos- sens. „Dus onze kas kan wel wat aanvulling gebruiken." Voorzitter Jaap Goossens ziet te vreden dat het publiek zich ver maakt en dat alles op rolletjes loopt. „Je bent toch een heel jaar door Eugène Verstraeten HULST - De toestroom van leerlin gen uit Nederland naar het Vlaam se voorgezet onderwijs zal fors groeien, zo verwacht onderzoeks bureau Tempera uit Antwerpen. Het bureau bracht in opdracht van het grensoverschrijdend sa menwerkingsverband EGTS Linie- land van Waas en Hulst in kaart hoeveel Nederlandse kinderen de Belgische opvang en basisscholen bezoeken. Het gaat om bijna 400 kinderen die dagelijks de grens oversteken. Hoewel het verder niet is onderzocht blijkt uit inter views met ouders dat veel kinde ren die de basisschool bezoeken ook naar het Vlaamse secundaire onderwijs gaan. Dat zal nog toenemen denken de onderzoekers. Ze wijzen op het Nederlandse onderwijsbeleid waarbij elke school niet langer al le studierichtingen aanbiedt. „Dit impliceert dat leerlingen die kie zen voor bijvoorbeeld een bouw opleiding zich moeten inschrij ven in een school op vaak tiental len kilometers van huis", schet sen de onderzoekers. „Deze groep vindt een valabel alternatief, dich ter bij huis, in secundaire scholen in bijvoorbeeld Sint-Niklaas." door Eugène Verstraeten HULST - De gemeente Hulst wil van wege de kosten geen verkeerslich ten plaatsen op het gevaarlijke kruispunt Stationsweg/Van de Mae- Istedeweg. Dat heeft de wijkraad Hulst-Zuid vernomen. De wijkraad is 'teleurgesteld'. Op het bewuste kruispunt moeten da gelijks tussen 8.00 en 9.00 uur on geveer 250 schoolkinderen over steken. De wijkraad stelde voor om in afwachting van een daar aan te leggen rotonde verkeers lichten neer te zetten. Die zouden dan alleen moeten werken tijdens schooldagen op de uren dat de kinderen het kruispunt moeten passeren. De rest van de dag zou den ze dan kunnen knipperen. Teleurgesteld is de wijkraad ook door het besluit van de gemeen ten om geen extra zebrapad aan te leggen op het Back-terrein, tus sen het parkeerterrein bij de Boe renbond en het winkelcentrum bij de schoenenwinkel. „Er liggen volgens de gemeente genoeg ze bra's. De gemeente wil wel een spiegel aanbrengen op het kruispunt Zoetevaart/Van de Maelstedeweg. Verkeer uit de Zoetevaart kan dan beter zien of er iets aan komt. Uit het exploot d.d. 13-06-2013 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Stichting Woongoed Zeeuws-Vlaanderen, gevestigd en kantoorhoudend te Terneuzen, aan Justus Gerardus Armenak de Casseres, thans zon der bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is bete kend het proces-verbaal d.d. 13-06- 2013 waarbij ten verzoeke van re- quirante ten laste van gerequireerde beslag werd gelegd onder de daarin gemelde derde. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 te 4536 BA Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders® vandamme-holland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54