Vis ZEEUWS-VLAANDEREN Basisschool Hoek loopt schade op bij brand almanak Man gestoken met mes op kermis Lichaam gevonden in park Zelzate Winterjas mag weer uit HOEVEFEEST LA SALETTE Schip op het droge bij Kunstschouw Glastuinbouw bij Westdorpe komt maar niet van de grond en is voor havenbedrijf Zeeland Seaports financiële molensteen. Oppassen met 'kleine' lening www.pzc.nl/foto ZEELAND CONSUMENT Kassenproject is geldverslinder door Harmen van der Werf WESTDORPE - Het heeft lang bo ven de markt gehangen, maar de vuile was kan niet langer binnen gehouden worden. Het ambitieu ze glastuinbouwgebied bij West dorpe wordt langzamerhand een financiële molensteen om de nek van het havenbedrijf Zeeland Sea ports, grootaandeelhouder in het project. Voor 65 miljoen euro aan buizen en leidingen is in het gebied ge stopt om kassenbedrijven van CO2 en restwarmte te voorzien van de nabijgelegen kunstmestfa- briek Yara. Voor de exploitatie hiervan is door Zeeland Seaports en Yara het bedrijf WarmC02 in het leven geroepen. Zeeland Seaports neemt er voor 80 pro cent in deel, Yara voor twintig pro cent. De investering is gedaan, maar ge bruikers laten op zich wachten. Eind 2009 draaiden er drie kassen bedrijven bij Westdorpe. Niet één is er sindsdien bijgekomen, mede door de economische crisis. Om WarmC02 tot eind 2014 overeind te houden is nu een kapitaalinjec tie van tien miljoen euro nodig; Zeeland Seaports wil 6,6 miljoen euro bijdragen, Yara de rest. Tege lijkertijd boekt het havenbedrijf twintig miljoen euro af op Warm- CO2. De aandeelhouders in Zeeland Seaports, de gemeenten Terneu- zen, Vlissingen, Borsele en de pro vincie, moeten zich hierover uit spreken. Terneuzen is akkoord. Volgens wethouder Jaap Bos is er zicht op de vestiging van een vier de kassenbedrijf en staan er 'meer dere plannen op stapel'. De Terneuzense gemeenteraad sprak er overigens in besloten heid over. In Vlissingen deed de gemeenteraad niet zo geheimzin nig en was de kritiek niet van de lucht. Een onderzoek moet uitwij zen hoe levensvatbaar het project is, stelt de Vlissingse raad. Wet houder Bos van Terneuzen ziet daar niks in. „Er is al veelvuldig onderzoek gedaan, onder meer in opdracht van de Raad van Com missarissen, dus waarom nu wéér?!" Bos laakt de opstelling van VHssingen. „Ze hebben toch zoiets van 'wat hebben wij voor voordeel van WarmC02'." HOEK - In basisschool 't Kompas in Hoek is zaterdag flinke schade ontstaan bij een brand. Het vuur brak rond 17.15 uur uit in het aan gebouwde gedeelte van de school en is vermoedelijk aangestoken. De brandweer was er snel bij om het vuur te blussen. Een muur van een lokaal, een gedeelte van het plafond en een toilet werden flink beschadigd. Een getuige ver telde dat er kort voor het afgaan van het brandalarm drie kinderen van het schoolplein afliepen. Of ze iets met de brand te maken hebben is nog niet duidelijk. De politie zoekt nog andere getuigen. Tip? redactie@pzc.nl Het gezin bezocht de attractie in Middelburg waar je Walcheren in het klein kunt zien. Het gebodene kon op instemming rekenen van pa en ma en hun twee dochters, tot de bezoekers arriveerden bij Arnemui- den in het klein. Daar stond ver meld dat de inwoners 'viskoppen' worden genoemd. Vader maakte er een plaatje van en zette dat als aan klacht op Facebook. Bij datzelfde gezin viel afgelopen week een briefje in de bus met een Duitse postzegel. De afzenders meld den dat de door de oudste dochter op Koninginnedag opgelaten ballon bij hen was neergekomen. Naam en adres stonden er pünktlich bij ver meld. Woonplaats: Visbek. OOSTBURG - Een 20-jarige man uit Terneuzen is vrijdag rond midder nacht op de kermis in Oostburg gestoken met een mes. Hij liep een forse snijwond op aan zijn nek. Hij kreeg ruzie met een man die zijn 17-jarige zus lastig viel. Een 20-jarige man uit de gemeen te Sluis bemoeide zich er mee en trok een mes. ZELZATE - In het park tussen de West- en Oostkade in Zelzate is zaterdagavond het lijk gevonden van een man. Het zou gaan om een verdacht overlijden van een ouder persoon. Volgens de buurt bewoners hing er al een paar da gen een sterke geur wat doet ver moeden dat het lichaam er al een tijdje lag. PZC VOGELWAARDE - De veertig bewoners van Hoeve La Sa- lette, woonvoorziening voor dak- en thuislozen, in Vogel waarde promootten zaterdag tijdens het Hoevefeest hun woonvoorziening met diverse activiteiten. „Omdat de op brengst aan de bewoners zelf ten goede komt doen ze vandaag een stapje extra", aldus Frans Houterman van La Salette. De vele bezoekers kregen een indruk van de dag besteding in La Salette. Voor de kinderen was het span nend om te zien hoe de schapen op het terrein van hun winterjasje werden ontdaan, foto Mark Neelemans MAANDAG 17 juni 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51