Ook wel genaamd I I I 149.99 IVER 18 ZEELAND zeeland in de vorige eeuw f *2 Slu bij KPN Prepaid f 20 retour op de Nokia Lumia 520 kpn winket kpn.com i ÜM I mi Ter ere van 20 jaar Kunstschouw gaan jonge kunstenaars in dialoog met het Zeeuws erfgoed. Het resultaat is een boeiende vertaling in hedendaagse kunstobjecten. Te zien tot en met 23 juni. 20 extra beltegoed gratis extra cover ET EXTRA kijkshop .nl EF EF SkyOriM HtRf Dim Een nieuwe opgave. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. 'Jong schouwt Bi Je betaalt bij aankoop de originele prijs, excl. 6,05 thuiskopieheffing Na aanmelding op prepaidkorting.nl ontvang je de korting retour en het extra beltegoed. Bestel je cover op nokiapromotion.nl/gratiscover. Kijk op kpn.com voor de voorwaarden. doet 't gewoon De raadkaart is de Dubbele of Bolle- werkspoort te Hulst. C. Flipse uit Koude- kerke had het bij het rechte eind. Op de ansichtkaart uit 1967 is de ruïne van de in 1506 ge bouwde poort te zien. De poort is bekend onder vele namen. Dubbe le of Dobbele poort, alias Bolle- werkpoort, danwel Bollewerck Poorte, ook wel genaamd Kelder manspoort of de poort van Brand; een raadkaart met veel goede ant woorden. Vaste schrijver Kees Stevense heeft meer details: „Deze poort was een land- en waterpoort en had dus een dubbele functie. De poort was voorzien van twee hoge torens en twee bruggen en was zes meter breed en dertig meter lang. De twee landpoorten gaven toegang tot de stad vanuit Axel en Honte- nisse en de waterpoort was de in gang vanuit de Hulsterhavengeul. Ook diende de poort als gevange nis en wachtlokaal. Vanwege de ligging werd de poort ook wel Bollewerckpoort ge noemd. Sommige bronnen vermel den als bouwers van deze poort Dominicus den Waghemakere en Laureyns Keldermans, vandaar dat de poort ook bekend staat als Kel dermanspoort. De poort werd tijdens het beleg van Hulst in 1596 grotendeels ver woest en de ruïnes tijdens het her stel van de stad in 1618 bedekt met een aarden wal. In de jaren vijftig van de vorige eeuw kwamen de ingegraven res tanten van de poort weer tevoor schijn. Met behulp van werklozen werden de ruïnes ontgraven en ge conserveerd. Ook werd nog een scheepswrak aangetroffen. Een belangrijk persoon die nauw betrokken was bij deze werkzaam heden was de historicus Pieter Jo- sephus Brand, zodat de poort ook bekend staat als 'de poort van Brand'. Winnaars waardebon: N.M.P. Verpoorte- de Kubber in Goes, Han Bleyenbergh in Middelburg en J. v.d. Elshout in Hulst door Ali Pankow BURGHSLUIS - Twee werelden bij el kaar brengen blijkt niet zo een voudig. De dappere poging daar toe van de Kunstschouw Wester- schouwen verdient waardering. Dat het af en toe wat schuurt tij dens de vernissage van 'Jong schouwt oud' zaterdagmiddag bij boerderij 'Oud Brabers' in Burgh- sluis kan dan ook maar beter voor lief worden genomen. Hier immers mengen traditionele kunstbeschouwers zich met jonge kunstenaars die zich graag onder scheiden met het doorbreken van tradities. Dat wekt soms verwon dering, verbijstering én waarde ring op. Het idee van 'Jong schouwt oud' komt van Marloes Matthijssen van elizee cultuurpro jecten. De organisatie van de Kunstschouw is er graag mee in Rosalinde van Ingen Schenau liet zich voor haar bloemstilleven in RVS in spireren door Jan de Prentenknipper (1798-1870). foto Izaak Verkeste zee gegaan. Acht jonge kunste naars met Zeeuwse wortels zijn elk gekoppeld aan een museum* op Schouwen-Duiveland. Daar zochten ze elk een object ter inspi ratie voor het maken van een nieuw eigen werk. Een willekeuri ge greep uit de verrassende oogst: Rosalinde van Ingen Schenau uit Ridderkerk - haar voorouders ko men uit Tholen - erkent dat ze het wel even moeilijk vond een in spiratiebron te vinden in mu seum De Burghse Schoole. „Ik heb veel foto's gemaakt daar tij dens mijn bezoek. Uiteindelijk werd ik getriggerd door twee pla ten van Jantje de Prentenknipper.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50