Nooit meer een oranje nummer 15 op volleyveld ■PARIJS Paus Franciscus zegent ook de motor van Ron uit Hazerswoude i 4 BINNENLAND Drie dagen Pinkpop is drie dagen keuzes maken: waar gaat een roze hoedje, de doorsnee Pinkpop bezoeker, naartoe? d door Paul Bots ALMERE - Het is niet alledaags dat Erica Terpstra - knuffelbeer van de Nederlandse topsport en oud-voor zitter van koepel NOC*NSF - een woordje doet bij een herdenkings dienst. Dat ze het deze zaterdag wél doet bij het afscheid van volley balster Ingrid Visser en haar part ner Lodewijk Severein, tekent de impact van de gewelddadige dood van het paar in Spanje. Visser en Severein - oud-teamma nager van Oranje - werden vorige maand dood gevonden in een boomgaard bij Murcia. Drie man nen zitten vast als verdachte van de moord die vooraf zou zijn ge gaan door ontvoering en marte ling. In de topsporthal in Almere, het veld waar het tweetal zo graag en veelvuldig kwam, zijn deze zater dagmiddag duizend mensen bij eengekomen voor de herdenking. Een blik op de gemiddelde lichaamslengte van de aanwezi gen bewijst dat vooral de volley balwereld hier afscheid komt ne men. Wie hier kleiner is dan pak weg 1,95 meter valt meteen op in de zaal, die lang niet zo vol zit als vooraf werd verwacht. De mensen die er wel zijn, her kennen elkaar. Schudden elkaar de hand en maken een praatje. Over de sport, maar ook over de gruwelijke moord. „Wie dit heeft Pinkpop: de route S Bezoekers van de herdenking zoe ken troost bij elkaar, foto ANP gedaan, moet nooit meer vrij ko men", klinkt het uit de mond van twee bezoekers. Terpstra is tijdens de dienst de eerste die een woordje doet. Op het podium slaat ze d'r handen in een terwijl ze naar de twee kaar sen kijkt die net door jeugdige vol- leybalsters de zaal in zijn gedra gen. Visser en Severein zijn woensdag al in besloten kring be graven. Dezelfde kaarsen stonden toen naast de lichamen. Volgens Terpstra waren de twee een voorbeeld voor de Nederland se topsport. Visser speelde 514 keer voor Oranje. Een record. De dood van het paar is 'een nacht merrie' die leidt tot 'verdriet' en een gevoel van 'machteloosheid', stelt Terpstra. „Dank je wel voor wie jullie waren." Er zijn meer toespraken en anek dotes van vrienden, oud-teamge noten. Herinneringen worden op gehaald over Severein die hoogst persoonlijk een nieuwe koffiezet ter kocht tijdens een wedstrijd in Japan. De oude was kapot en 'zijn meisjes' verdienden fatsoenlijke koffie. Het indrukwekkendste gebaar komt van de Nederlandse volley- balbond Nevobo. Voorzitter Hans Nieukerke spreekt van een 'git zwart hoofdstuk in de volleybalge schiedenis'. „Het voelt alsof je naar de verkeerde wedstrijd zit te kijken." Nieukerke kondigt aan dat het rugnummer 15, waar Vis ser altijd mee speelde, nooit meer zal worden gebruikt in het Oran je-vrouwenvolleybalteam. „Het shirtnummer 15 zal voor altijd van Ingrid zijn. Met haar status als recordinternational en haar be tekenis voor het nationale team en het Nederlandse volleybal is dit meer dan gepast", stelt hij. Het besluit is in overleg met de fami lie genomen. Shirtjes van Visser zullen binnen kort een plek krijgen in het Al- meerse topsportcentrum. De loca tie was tot vorig jaar de thuisbasis van de Oranjevrouwen. Ook op Papendal, waar nu wordt ge traind, komen shirts te hangen. Op Papendal komt ook een tijde lijke herdenkingsplek. door Marco van Kampen en Judith Katz LANDGRAAF - Headliner checken op de Main Stage? Vooraan staan tussen de fijnproevers in de Brand Bier Tent? Of effe rustig een Indiase curry soldaat maken in de Kalm Aanlaan? Drie dagen Pinkpop betekent drie dagen lang keuzes maken. De eerste halte in het spoorboekje van de roze hoed jes ligt niettemin op voorhand vast: Christopher Green. Singer- songwriter uit Broekhpizenvorst, winnaar van de Nu Of Nooit-con- test én dus opener van Pinkpop. Hij warmt, met behulp van pro- vinciegenoot Stevie Ann, de festi- valweide vakkundig op. En dan? Effe napraten, biertje pak ken en vervolgens snel naar de Main Stage. Daar wacht Hand some Poets. De hits doen het goed bij de roze hoedjes, en horen wij daar een gitaarsolo? Eerlijk is eerlijk: Handsome Poets valt ze ker niet tegen. Al helemaal afge zet tegen de volgende act in de tent, Andy Burrows. De voormali ge drummer van Razorlight is dui delijk te licht om achter de mi- croon plaats te nemen. Gauw ver geten en als de wiedeweerga naar de 3FM-stage, waar met de Mas ters Of Reality een stukje muziek- historie op het podium staat. Wei nig roze hoedjes te bekennen hier, en da's jammer. Frontman Chris Goss is een pionier van de desertscene, uit wier stofwolken onder meer Queens Of The Stone Age is ontstaan. Het is dan ook geen toeval dat het gezicht van die band, Josh Homme, aandach tig toeschouwer is aan de zijkant van het podium. Een mopje mee zingen doet hij evenwel niet. Homme spaart liever zijn stem voor later. Met resultaat. Queens Of The Stone Age zet met een moddervette gig alvast de stan daard voor deze Pinkpop-editie. Afsluiter The Killers kan daar niet aan tippen, de monsterdosis pa thos van zanger Brandon Flowers ten spijt. The Script, die vóór The Killers het hoofdpodium mag be stormen, kan dat ook niet. Dag twee. De drukste van de drie. Duffe hoofdjes bepalen nog het campingbeeld als Palma Violets aan de soundcheck begint. De ga- Queens Of The Stone Age zet met een moddervette gig alvast de standaard voor deze Pinkpop-editie ragepunk van de Britten krijgt Pinkpop nog niet uit de slaap- stand. Dat lukt La Pegatina wél. Daar heeft de band wel een cover van Er staat een paard in de gang voor nodig. Enfin. De roze hoed jes zijn wakker. Volgende halte: Passenger. Een straatmuzikant die, slechts bewapend met een gi taar, voor 40.000 man staat te spe len. Hij weet te boeien. Knap. Frappant: direct na de zo merse hit 'Lion In The Mor ning Sun' vallen de eerste regendruppels op Pinkpop ^USlEFTOUBJNGCAFg Vertrek: 13, 16, 22, 25, 28, 31 juli, 3, 6, 9, 12, 15, 18, 21, 24, 27 augustus Inclusief: 3x hotelovernachting, 3x ontbijtbuffet en vervoer U verblijft in een 3* hotel, alle kamers zijn voorzien van douche en toilet en het hotel beschikt over een lift. Geniet van romantisch Parijs! Bekijk de Sacré-Coeur, de Eiffeltoren en de Champs Elysées. Breng een bezoek aan de gezellige wijk Montmartre en het kunstenaarspleintje Place du Terte. Maak een lichttour door Parijs en een boottocht over de Seine! zoover Ook supervoordelige stedentrips mogelijk naar: Berlijn Londen Praag Kopenhagen Antwerpen Boek nu: www.effeweg.nl vuurw n/ of bel 052946 96 67 VJJCmfCy fff Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en 18,- reserveringskosten per boeking. ROME - „Daar gaat-ie", roept Ron Moons uit Hazerswoude-dorp, ter wijl hij in Rome wijst op de paus mobiel waarin paus Franciscus de Via della Conciliazione in rijdt. Moons is deze zondag een van de achthonderd gelukkigen. Zijn Har- ley Davidson staat vlakbij de Sint-Pieter te wachten op pauselij ke zegen. Moons is samen met duizenden Harleyrijders in Rome om het ju bileum van de motor vieren. De beroemde Amerikaanse motor bouwer bestaat 110 jaar. In Europa wordt dat gevierd met vier dagen feest in Rome en voor een be perkt aantal motorrijders bete kent dat ook een pauselijke zegen. „Wow. Dit is toch wel heel bijzon der", zegt Moons, net nadat hij een foto van de passerende paus heeft gemaakt. Moons reed een paar dagen gele den met tien vrienden van de Har- ley Davidsonclub uit Den Haag naar Rome. „Ik ben katholiek, hoe wel ik niet naar de kerk ga. Maar ik geloof, zeg maar, in 'goed zijn voor een ander'. Vrijdag ben ik ook naar de kerkdienst in de Sint-Pietersbasiliek geweest. Daar was ik óók voor ingeloot. Het was wel jammer dat de mis vooral in het Italiaans was en dat iedereen constant foto's maakte met zijn te lefoon, maar het was imposant." Dat er rond de Harley Davidson altijd een sfeer hangt van 'zware jongens' en Hells Angels, stoort Moons niet: „Ik heb er hier in Rome misschien twee of drie gezien. Dit is helemaal niet hun ding. Hier zie je veel meer men sen van officiële clubs. Dus ko men we bekenden tegen. Motorrij ders uit België of Duitsland, die we kennen van festivals. Maar de Nederlanders haal je er zo uit hoor, die dragen ook onder de brandende zon nog hun bescher mende kleding!", lacht Moons, in een leren broek. ~1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 4