kras.nl De leukste BUSVAKANTIES... BEVELANDEN en THOLEN 17 Alsof het was besteld. Uitgerekend op de open dag van windpark Kreekraksluis waaide het heel hard. Vervoer per luxe Comfort Class touringcar! Enquête PZC Sing-in in de kerk Vijfde Driedaagse Voorlichtingsmiddag TVvee keer brand Seniorenbingo waarom zou je meer betalen g l/ de allerbeste prijs-kwaliteitverhouding gegarandeerde opstapplaatsen door heel Nederland altijd compleet verzorgd op vakantie: verblijf in goede hotels, ontbijt, diner en excursies vele data met 100% vertrekgarantie Leipzig, Dresden en Saksen Praag Bohemen /jSÖi Odenwald Neckartal r0§l Kastelen van Duitsland Oostenrijk iïfggl Normandië en de invasiestranden /470'J Bretagne Normandië Is9gj Kroatische Bloemenrivièra Toscane, Elba Cinque Terre De Cöte d'Azur op zijn best Bratislava, Hoge Tatra Praag 7^1 Bernina en Glacier Express /7§S) Engeland, Ierland en Wales /tOqc) BOEK ONLINE of bel 0900-9697 5cpm S f- V-.-» L«, ...boekt u bij KRAS.NL! MAANDAG 17 JUNI 2013 trekpleister door Luc Oggel RILLAND - Wat kun je nu beter gaan doen op een dag dat het flink waait dan naar een open dag van een windmolenpark? Veel mensen namen zaterdag in elk ge val de gelegenheid te baat om de open dag van het windpark Kreek- raksluizen te bezoeken. De molens konden zich door de stevige bries meteen van hun bes te kant laten zien, al stonden en kelen nog stil. „Dat komt omdat die net klaar zijn en nog in be drijf moeten worden gesteld", zegt projectmanager Rolf Korsui- ze van Delta, de grootste aandeel houder in het project. De bestaande windmolens zijn het afgelopen halfjaar vervangen door in totaal 31 nieuwe, kolossale exemplaren, ook aan de zuidkant van de A58. Daarmee is het met een het grootste windpark van Zeeland. Eén turbine weegt 307,8 ton en levert 7 tot 10 keer meer energie dan de oude molentjes, leert een videofilmpje dat in het hoofdkwartier wordt vertoond. Ja, een verkleinwoord is op zijn plaats, want de nieuwe turbines hebben een tiphoogte van maar liefst 137 meter. Ze leveren een hoeveelheid elektriciteit waar 5500 huishoudens op kunnen draaien. Het park is nu klaar en de initia tiefnemers - behalve Delta zijn dat Eneco, Winvast en Schelde- wind - wilden geïnteresseerden graag de gelegenheid bieden om een kijkje te komen nemen. De bestelde bussen rijden zaterdag af en aan, want het vooraf ingeschat te bezoekersaantal wordt ruim schoots overschreden. Er is volop koffie, er zijn koeken voorzien van een eetbaar windmolentje en er is een aardigheidje voor kinde ren. Een charmeoffensief wil Kor- suize het echter niet noemen. „Het is meer bedoeld om mensen kennis te laten maken met wind- Is het aantal windturbi nes waarmee het windpark Kreekrak sluis is vernieuwd en uitgebreid. I Vanuit alle windstreken trok de open dag bezoekers. energie", zegt hij. Natuurlijk kent hij alle pro- en contra-discussies over windmolens en -energie, maar kritiek is van alle tijden, zegt Korsuize. „Het gaat vaak om de plek, maar deze locatie is ge weldig." Marjolijne en Jos van Loon ko men uit Wemeldinge, maar staan op de camping in Rilland. „Het grote, het kolossale, dat intrigeert ons", zegt Marjolijne. Ze rijdt taxi en brengt kinderen naar het spe ciaal onderwijs. „Die kijken ook hun ogen uit als we er langs ko men. De molens maken best veel lawaai, dat merk je pas als je er vlakbij staat." Haar echtgenoot kan zich best voorstellen dat er mensen zijn die problemen heb ben met windmolens. „Maar er staan er inmiddels zoveel, we zul len er aan moeten wennen." Hij is zelf vooral geïnteresseerd in de technische aspecten van de turbi nes. Er is volop gelegenheid om daar vragen over te stellen en er kan ook een kijkje worden genomen in één van de windmolens. Een bezoeker wil weten of de turbines niet te veel energie produceren en of een eventueel overschot ook er gens kan worden opgeslagen. Dat eerste niet, het laaste wel, legt Alex Ou wens van Eneco op bijna schoolmeesterachtige toon uit. „Er is nu nog geen overschot aan duurzame energie, want de mees te energie wordt nog geleverd door kolen- en gascentrales. We hebben nu lage energieprijzen doordat alle kolen uit Amerika voor een prikje naar Europa gaat vanwege de schaliegasrevolutie daar. Maar schaliegas is helemaal niet nodig als je windenergie hebt." Hij beaamt dat het in Ne derland wel een lastige discussie is, omdat vanwege de bevolkings dichtheid niet overal windmolens kunnen worden neergezet. Desal niettemin vindt Ouwens de voor waarde van het kabinet dat ten minste zestien procent van alle energie duurzaam moet zijn, een 'non-discussie'. „Het moet ge woon honderd procent zijn." Windpark Kreekraksluis wordt naar verwachting in september of ficieel geopend. 'S-H HENDRIKSKINDEREN De PZC-redactie Bevelan- den-Tholen neemt in een onli ne enquête alle dorpen in het verspreidingsgebied onder de loep, dit keer is het de beurt aan 's-Heer Hendrikskinderen. Hoe denkt u over het dorp? Vul de vragenlijst in op de website, www.pzc.nl/enquete. 'S-GRAVENPOLDER Het mannenkoor en het ge mengde koor van De Levens bron in Goes houden dinsdaga vond een sing-in in de Maar tenskerk aan de Bosseweide 1 in 's-Gravenpolder. Dirigenten zijn Elsa Besuijen en Rick Mud- de. Aanvang 19.30 uur. LEWEDORP Wielercomité Lewedorp houdt vanaf morgen tot en met donder dag voor de vijfde keer de wan del- en rolstoeldriedaagse. Elke avond wordt om 18.15 uur geza menlijk gestart vanuit De Kraayert. Deelname kost drie eu ro, inschrijven via rondevanlewe- dorp.nl/wandeldriedaagse. GOES De gezamenlijke ouderenbonden in Goes houden vanmiddag een voorlichtingsmiddag over demen tie en wat daarmee samenhangt. De middag wordt geleid door een verpleegkundig specialist en is aan de Bergweg 41 in Goes. Aan vang 14.00 uur. VEERE In de nacht van zaterdag op zondag heeft twee keer brand gewoed in Veere. Rond 00.15 uur stond een bouwkeet aan de Sandenburghlaan in brand. Om ongeveer 03.45 uur was er brand in het gebouwtje op de begraafplaats aan de Kerkhof- ring in Zanddijk. GOES In buurthuis De Pit aan de Ap pelstraat in Goes wordt vrijdag een seniorenbingo gehouden. De bingo begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Er wor den zes rondjes bingo gespeeld met leuke prijzen. De kaarten kosten 3,00 euro. 3 Vertrek: 29/6 t/m 19/10 - ontbijt en diner Een reis met culturele hoogtepunten zoals Meissen Weimar. Zie www.kras.i Vertrek: 20/7 en 17/8 - ontbijt, lx lunch en 6x diner Reis naar de Gouden Stad Praag, Melnik, Mariënbad en Pilsen. Zie www.kras.nl/39354 Vertrek: 22/6 en 24/8 - ontbijt en diner Met rivierdalen, talloze burchten en het eeuwenoude Heidelberg. Zie www.kras.nl/39387 Vertrek: 24/8 en 7/9 - ontbijt en diner Met o.a. Schloss Neuschwanstein, het Kleinwalsertal en Füssen. Zie www.kras.nl/39355 Vertrek: 13/7 t/m 14/9 - ontbijt en diner J Met Juno en Gold Beach, de cöte Fleurie en Mont St.-Michel. Zie www.kras.nl/39342 Vertrek: 3/8 en 7/9 - ontbijt en diner Bezoek o.a. de piratenstad St. Malo en de bekende invasiestranden. Zie www.kras.nl/39349 Vertrek: 5/7 t/m 20/9 - ontbijt en diner Hotel aan het strand, met o.a. Opatija, Porep en NP Plitvice. Zie www.kras.nl/39395 Vertrek: 13/9 en 20/9 - ontbijt en diner Ontdek Pisa, Lucca, Florence en Siena met verblijf aan het strand. Zie www.kras.nl/39399 Vertrek: 19/7 t/m 11/10 - ontbijt en diner Geniet van natuur en badplaatsen zoals Monaco St. Tropez. Zie www.kras.nl/39350 Vertrek: 22/7 en 16/9 - ontbijt en diner Combinatie van prachtige natuurgebieden en mooie steden. Zie www.kras.nl/39362 Vertrek: 12/7, 16/8 en 30/8 - ontbijt en diner Bewonder Zwitserse natuurpracht tijdens inbegrepen treinritten. Zie www.kras.nl/39353 Vertrek: 15/7, 5/8 en 26/8 - lOx ontbijt en diner Zeer complete reis, met o.a. Ring of Kerry, Dublin en Oxford. Zie www.kras.nl/39358

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49