Nieuwe speeltuin voor Wdijk Illegale houseparty voorkomen op Tholen Markt bruist bij Kleurrijk Goes 16 BEVELANDEN en THOLEN OPEN DAG NIEUW WINDMOLENPARK CCIIUIM T T T* 1 1 11**1 Voorverkoop spektakel Kausay Pacha Ringrijden JUBILEUMEDITiE or jeugd Windpark blijkt een GOES - De kaartverkoop voor het openluchtspektakel Kausay Pacha in Goes is begonnen. Bijzonder aan het spektakel is de locatie: Bosgebied Zuid aan de van Her- tumweg in Goes. Hier gaan twee honderd zangers, muzikanten en dansers optreden in een open plek in het bos. Kausay Pacha is een magisch-realistisch spektakel dat draait om twee families. Als een bekende televisieregisseur met zijn filmploeg terugkeert naar zijn geboortedorp ergens in de binnenlanden van Latijns- Amerika, botsen de culturen. Dat die confrontatie gepaard gaat met veel spektakel, heerlijke muziek en exotische dansen, daarvoor staan schrijver-regisseur Koen Schyvens, componist Albert-John Vervorst en choreografe Lia Fonte- ijn garant. De voorstellingen zijn van 22 tot en met 25 augustus en kaarten kosten 4,80 euro. THOLEN - De politie heeft zaterdag avond op Tholen drie rijbewijzen in gevorderd en een aantal bekeurin gen uitgedeeld voor snelheid, in richting van de auto en gedrag in het verkeer. Ook is vermoedelijk een illegale houseparty voorkomen aan de Hollaerdijk-West. Naar aanleiding van signalen dat er mogelijk straatraces zouden plaatsvinden in de gemeente Tho len en rond Bergen op Zoom, heeft de politie zaterdag samen met de gemeente extra gecontro leerd op en rond de Oesterdam. De toegangswegen naar Tholen (de Oesterdam, de rotonde bij Sint Philipsland en de Thoolse brug) waren afgezet door agenten van het verkeersteam. Voertuigen die de afzetting passeerden wer den gecontroleerd. Rond 21.00 uur hadden zich zo'n 90 auto's ter hoogte van de parkeerplaats bij de Bergse Diepsluis verzameld. Mensen kwamen ook kijken. Er hing een gemoedelijke sfeer en er was geen sprake van overlast. De parkeerplaats werd afgesloten zo dat niet meer auto's het parkeer terrein op konden. Politieagenten hielden toezicht Rond 21.30 vertrokken de auto's weer zonder problemen het par keerterrein. GAPINGE - Op Walcheren zijn vrij dag en zaterdag verschillende ringrijwedstrijden gereden. In Ga- pinge wist geen van de twintig deelnemers alle ringen te steken, iets wat zelden voorkomt bij deze afdeling. Jennie Paauwe werd dag kampioen. De eerste beker werd gewonnen door Moniek Corbijn, Kevin Paauwe won de jeugdbe- ker. De pollepel werd een prooi voor Sebastiaan Sturm. In Zoute- lande streden 16 koppels tijdens de jaarlijkse koppelwedstrijd. Adriaan Moerman en Cynthia Rotte werden met 39 ringen de kampioenen. In Grijpskerke was er vrijdagmiddag en -avond ook een koppelwedstrijd. Ronald Geertse en Franciska van de Broe- ke werden de winnaars, met 32 ringen. WOLPHAARTSDIJK - De jeugd van Wolphaartsdijk heeft een com pleet vernieuwde en vergrote speeltuin. Woensdag wordt 'De Mallemolen' officieel heropend. De speeltuin was vier jaar lang 'bezet' door noodlokalen tijdens de bouw van de brede school. In september is begonnen met de herinrichting. Hiervoor is een werkgroep opgericht die bestaat uit het bestuur van de speeltuin, SMWO, omwonenden en ouders van kinderen die er graag spelen. In samenwerking met de gemeen te Goes is er een gedeeltelijk nieu we speeltuin gerealiseerd met een voetbalveldje, skatebaan en een aantal nieuwe toestellen. Ook de groenvoorziening, de paden en het JOP zijn aangepakt. Tijdens de opening door wethouder Jo-Annes de Bat zijn er allerlei ac tiviteiten zoals tobbedansen en een ministep- en skateboardrace. Bezoekers van de open dag van windpark Kreekkraksiuis konden één van de turbines van binnen bekijken, foto's Johan van der Heijden GOES - Kleurrijk Goes, het jaarlijkse multiculturele evenement van Stichting Variant, beleefde zondag een bruisende jubileumeditie. Voor de vijfde keer was de Grote Markt gevuld met optredens van bands, workshops en andere bezienswaardigheden uit diverse culturen, foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48