Motorcrosser Steven Ovaa wint gevecht met Jeffrey van Kempen SPORT 37 Sterke bezetting baanwedstrij'd in Zierikzee Van de Ven noteert beste klassering Tim Pieijte negende in Sint bavoloop Nick van der Lijke tiende in Thüringen Colfster Van Belzen wint Dommel Open Van 't Westende loopt brons net mis MAANDAG 17 JUNI 2013 I Rob Hadders (nummer 8) en Crispijn Ariëns (tweede van links) voeren de kopgroep aan bij Vlissingen on Wheels, foto Ruben Oreel door Herman Heuvink VLISSINGEN - Motorcrosser Steven Ovaa was zaterdag de sterkste tij dens de vierde clubcross van de Motorsport Vereniging de Uitlaat. De Oost-Sou burger won overtui gend bij de samengevoegde klasse MX 1 en de veteranen. In beide manches werd het aan vankelijk nog een fraai gevecht tussen Ovaa en zijn plaatsgenoot Jeffrey van Kempen. Ook veteraan Erik van der Wekken uit Zierik- zee mengde zich in de strijd. Uit eindelijk won Ovaa nog vrij dui delijk voor Van Kempen. In de tweede manche pakte van Kem pen kopstart. In de vijfde ronde schoof hij echter onderuit en voor Ovaa opende dat de weg naar een dubbele mancheover winning. Ook Van der Wekken profiteerde en behield de tweede plaats tot aan de finish. Van Kem pen werd nog derde voor het fel duellerende duo Marco de Feijter en Jan Peter van der Weele. In de eerste manche waren de rollen omgedraaid. De Feijter pakte door de betere tweede manche de der de podiumplaats in de MX ten koste van Van der Weele. Een breedlachende Peter Roelofs pak te de tweede podiumplaats bij de veteranen. De Yamaha-rijder uit Meliskerke moest in de eerste manche Bas Doornheim voor zich dulden. In de tweede heat moest deze met motorpech de strijd staken. Jos 'Colijn pakte de derde podiumplaats. Bij de MX2-klasse leek er voor het duo Kevin Spruijt uit Meliskerke en Gian Carlo Buijs uit Oost-Sou burg geen vuiltje aan de lucht. Zij werden eerste en tweede in de eerste manche. De tweede man che leek een kopie te worden. In de vijfde ronde kwam echter al leen Buijs door. Spruijt kende pro blemen met het frame en moest de strijd staken. In de elfde ronde opnieuw een verrassing; niet Buijs maar Tommy van Wanrooij was kopman. De Honda-rijder uit Vlissingen wist te profiteren van een langzaam leeglopende achter band van Buijs die uiteindelijk als tiende de finish zou bereiken. Daardoor konden ook Robin de Jonge en Barney Steketee een plaatsje opschuiven en mochten zij met Van Wanrooij mee naar het podium. Guido Boone was de sterkste bij MX2-tweetakten. In het bijprogramma kwamen ook de papa's en mama's aan de start. Frank Rottier werd de grote win naar. Laurens de Ligt won de 65a: en Dean Hougthon de 85CC. ZIERIKZEE - De vierde wedstrijd in het Runnersworld Spijkenisse Baancircuit die op donderdaga vond 27 juni in Zierikzee wordt gehouden krijgt een sterke bezet ting. Op de 3000 meter heeft de Belg Nick van Peborgh zich aange meld. Hij heeft een persoonlijk re cord op de tien kilometer staan van 29.36 minuten. Ook de num mer twee van de Halve van Renes- se, de Ethiopiër Abdi Nagaasa, loopt mee. Op de 3 kilometer heeft hij een pr van 7.56 minuten. Ronnie Overgaauw (Zoutelande), Neal Bouterse (Middelburg) en Marijke de Visser (Aagtekerke) zijn de toplopers uit de regio. De winnaar kan zestig euro verdie nen. Ook recreanten mogen mee lopen. Junioren kunnen kogelstoten en hoogspringen. De wedstrijden be ginnen om 19.00 uur. MAGGIORA Motorcrossster Nancy van de Ven heeft zondag haar beste prestatie neergezet in een WK-race voor vrouwen. De rijdster uit Vlissingen kwam in het Italiaanse Mag- giora in de tweede manche als vijfde over de streep. In de eerste manche was ze on danks problemen met haar achterrem elfde geworden, waardoor ze zevende overall werd. In de WK-stand blijft Van de Ven vijfde. Over drie weken rijdt ze in Kroatië. RIJSBERGEN Tim Pieijte is in Rijsbergen in de Sint Bavoloop als ne gende geëindigd. De atleet uit Zoutelande finishte in de sterkbezette wedstrijd als tweede Nederlander, een halve minuut na Koen Raey- makers. De tijd van Pieijte was door de harde wind niet echt scherp: 31.01. De Ethiopiër Tsegaye Kebede won de wedstrijd in 28.58. Martijn de Kok (Heinkens- zand) werd achttiende. ICHTERSHAUSEN Wielrenner Nick van der Lij ke is in de laatste etappe van de Thüringen Rundfahrt tiende geworden. De rit draaide uit op een massas print, die gewonnen werd door de Australiër Ewan Ca leb. Middelburger Van der Lijke werd zeventiende in het eindklassement. De Thüringen Rundfahrt werd gewonnen door Dylan van Baarle, een ploeggenoot van Van der Lijke. SINT MICHIELSGESTEL Golfster Marije van Belzen heeft zaterdag in Sint Michielsgestel het toernooi De Dommel Open gewon nen. De Goese had van de acht tien vrouwen de minste sla gen nodig voor de 24 holes. Van Belzen won met haar ze ge een wildcard voor het in ternationale amateurtoer- nooi op De Eindhovensche, eind augustus. CELJE Judoka Sam van 't Westende is er zaterdag net niet ge slaagd een medaille te pak ken tijdens het Europa Cup toernooi van Cel je. De Vlis- singer verloor in de Sloveen se stad de strijd om het brons van de Duitser Chris topher Voelk. Van 't Westen de, die uitkomt in de klasse -73 kilo, judode zeven par tijen. Hij verloor in de twee de ronde. Vervolgens mocht hij na vier overwinningen op rij in de herkansingen op gaan voor de derde plek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45