Watermensen is boeiend schouwspel WATERSCHAP 16 SCHOUWEN -DUIVELAND Dikke cheque van Vrienden Leonardo Kuijerdamseweg is racebaan Benefiet Lifeheart levert 3200 euro op Ruim twintig graven vernield Hardrijders mogen rijbewijs inleveren KOSTEN VAN HET WERK 'Wie dit weet, gooit ZIERIKZEE Tijdens de zondag gehou den jaarlijkse picknick van de stichting Vrienden van Leonardo Schouwen-Duive- land heeft de stichting een cheque van 20.000 euro overhandigd ten bate van de Leonardoklassen van Bin nen de Veste in Zierikzee. Dat geld is door de ouders bij elkaar gebracht. De over heid geeft geen extra steun aan Leonardo, dat speciaal onderwijs verzorgt voor hoogbegaafde kinderen. ELLEMEET De dorpsraad van Ellemeet wil met wat omwonenden van de Kuijerdamseweg en de verkeersambtenaar van de gemeente Schouwen-Dui- veland om de tafel om te kij ken hoe deze weg verbeterd kan worden. De Kuijerdamseweg staat als racebaan te boek. Daar naast is er kritiek op de lig ging van drempels en het rij gedrag van buschauffeurs. De bedoeling is na de zomer in gesprek te gaan. ZONNEMAIRE De benefiet Lifeheart die za terdag is gehouden in café Bommenede in Zonnemaire voor de stichting J-Walk heeft 3200 euro opgeleverd. Er stapten rond de 130 beta lende bezoekers over de drempel om naar Gruss, W.a.f. en Bostma te luiste ren. Verder werd geld opge haald met een door onderne mers gesponsorde verloting en een veiling van litho's van schilder Theo Voorzaat DIRKSLAND Op de begraafplaats aan de Kapoenstraat in Dirksland zijn 22 graven vernield. Poli tie trof zondag na melding de omvergetrokken en om getrapte grafstenen aan. Er is onderzoek ingesteld. Ge tuigen wordt gevraagd zich te melden. Onbekend is wan neer de vernielingen heb ben plaatsgevonden. Uit eer ste onderzoek blijkt dat vrij dag nog op het kerkhof is ge werkt THOLEN De politie heeft zaterdaga vond op Tholen drie rijbe wijzen ingevorderd en een aantal bekeuringen uitge deeld voor snelheid, inrich ting van de auto en gedrag in het verkeer. Ook is ver moedelijk een illegale house party voorkomen aan de Hollaerdijk-West Naar aan leiding van signalen dat er mogelijk straatraces zouden plaatsvinden is extra gecon troleerd. Je kon er tijdens de zaterdag, rond om de caissons in Ouwerkerk ge houden, open dag van het water schap een gooi naar doen: wat kost waterschapswerk nu eigen lijk? Een greep: een kilometertje fiets pad aanleggen (inclusief grondver werving) 450.000 euro. Een kilo meter asfalteren 100.000 euro. Een kilometer zeedijk versterken 2.000.000 euro. Een kilometer doorgroeiblokken leggen 50.000 euro. Een metertje sloot maaien 35 eurocent. Een struik planten 53 eurocent. Een boom planten 135 euro. Een kuub afvalwater zuiveren kost 6 euro 75. Op Schouwen-Duive- land alleen al gaat er jaarlijks meer dan 5,7 miljoen kuub water door de zuiveringen heen. In 2008 is de rioolwaterzuivering Mastgat vernieuwd. Behalve een aanpassing aan de nieuwste milieu regels is de capaciteit verhoogd naar 760.000 liter per uur. Dat was nodig om te kunnen vol doen aan de toegenomen hoeveel heid afvalwater uit Bruinisse, Oos- terland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk en Sirjansland. En ook om in de toekomst aan de behoefte te kun nen voldoen. Mastgat kan met de huidige capaciteit nog een jaar of vijfentwintig mee. De open dag van het waterschap is door circa 1200 mensen be zocht Bij Mastgat kwamen rond de 400 mensen een kijkje nemen. Uitleg bij één van de waterbakken ('het wedstrijdbad') op Mastgat; hier wordt het water een uur of zeven rondgestuwd terwijl er zuurstof wordt toege voegd. De bacteriën doen zich ondertussen te goed aan stoffen als fosfaten en ammoniak, foto Izaak Verkeste door Esme Soesman ZIERIKZEE - Helemaal vlekkeloos verliep het niet, maar leuk was het wel. De voorstelling Watermensen van Rederijkers Zierikzee, die dit weekend is opgevoerd, heeft ge noeg in zich om zowel bewoners van Schouwen-Duiveland als toeris ten te plezieren. Aan vervelen kom je als toeschou wer niet toe. Een als de liftjongen Abeltje van Annie M.G. Schmidt uitgedoste reisleidster troont het publiek van akte naar akte, langs de monumentale pracht van Zie rikzee. Daar, in intieme settings en tegen majestueuze decors, wor den vier verhalen uit het Zierik- zeese waterverleden tot leven ge bracht. Oppervlakkig weliswaar door de beperkte lengte, maar wel pakkend. Al was het alleen maar omdat de stuk-voor-stuk sympa thiek spelende acteurs af en toe tot op een meter naderen. Sterker nog: drie van hen maken deel uit van het publiek. Dat drietal zorgt er, met de reisleidster, voor dat er haast ongemerkt voortdurend tus sen eeuwen wordt gewisseld. En dat er ondertussen een boel histo rische kennis over het publiek wordt uitgestort. In september gaat Watermensen op herhaling. Zie: www.rederijkerszierikzee.nl. Op de plek waar vroeger het darinkdelven plaatsvond, nabij de Zoutkeet straat, wordt een scène uit die tijd gespeeld, foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42