Beachsoccer Zeeland wint en verliest Bouterse duldt geen tegenstand in Colijn I Patrijzenjacht prooi voor Borsboom 36 SPORT INLINESKATEN Nederlands kampioen inlineskaten is opnieuw de sterkste bij Vlissingen on Wheels. VALPARTIJ BIJ DE VROUWEN TERNEUZEN - Het team van Beach Soccer Zeeland (BSZ) kende zater dag in Amstelveen een wisselvalli ge competitiestart in de eredivisie. De Zeeuwen begonnen met een 5-2- zege op Zwolle, maar de twee de wedstrijd werd met 8-3 verlo ren van Katwijk. In het duel met de Zwollenaren sloot BSZ de eerste en tweede pe riode met een minimale (ï-o, 3-2) voorsprong af. Daryl Rawidjan maakte de 1-0, waarna Ali Eryürük drie keer trefzeker was. Mevlüd Eryürük bepaalde de eind stand op 5-2. In de tweede wed strijd maakte Katwijk in de laat ste seconde van de eerste periode gelijk, 1-1. „Dat was jammer. Bij de 4-3-achterstand na de tweede periode was nog van alles moge lijk", vond de coach. Rawidjan maakte alle drie de doelpunten. door Sjaak Sinke COLIJNSPLAAT - Het lukt Leonie Ton en Joke de Koster maar niet om een flink aantal deelnemers naar de Patrijzenloop in Colijns plaat te trekken. In de eerst drie edities goot het pijpenstelen. Bij de vierde editie hadden de dames een nieuw parkoers uitgezet en de starttijd verzet van avond naar de middag en toch waren er slechts 65 deelnemers. „Daar moeten we eens over gaan praten of we zo door kunnen gaan", liet een teleur gestelde Ton weten. Meteen na de start in de Voorst raat nam Neal Bouterse (Middel burg) de leiding om bij de door komst na 4 kilometer al een mi nuut voorsprong te pakken op Da vid Schier (Vlissingen) en de win naar van de eerste editie Arjo Ver- hage (Aagtekerke). De overwinning ging uiteindelijk gemakkelijk naar Bouterse, die meer dan vier minuten voor sprong had op Schrier en Verha- ge. Die laatste werd eerste bij de masters H40 voor JaapJan Ritse- ma (Middelburg). Voor Bouterse was het de tweede overwinning in Colijnsplaat. In 2011 was al hij de snelste op de 10.5 kilometer. Vorige week verbeterde hij zijn persoonlijk record op de 5 kilome ter naar 15.09.28, een opsteker na Ariëns is een alleskunner door Jan Dagevos zijn langdurige kuitblessure. De talentvolle atleet verruilt binnen kort Zeeland voor Castricum en gaat Sport en Bewegen studeren in Haarlem. In Castricum neemt hij zijn intrek in een atletenhuis waardoor Bouterse zich nog meer op de atletiek zal gaan richten. Bij de vrouwen nam Monique Ver- schuure (Yerseke) meteen de lei ding, op gepaste afstand gevolgd door Nadine de Wilde van AV'56 en Henny Strating (Colijnsplaat). Verschuure won in 38.03 met een voorsprong van eveneens vier mi nuten op De Wilde. Verschuure (33) is nog maar een jaar bezig met atletiek en deed haar eerste wedstrijd voor de deur van haar eigen café De Sportvisser in Yerse ke bij de start van het PZC-cir- cuit „Door de lange openingstij den van mijn café is hardlopen ideaal. Ik kan mijn trainingstijden zelf indelen", liet Verschuure we ten, die sinds december traint op schema's van Anjolie Engels. Twee weken geleden won ze in Nijmegen een wedstrijd voor ho- recapersoneel wat haar de titel van Sportiefste horecaonderne mer van Nederland opleverde. De vier kilometer werd een prooi voor Roderick Gaakeer (Nieuw- dorp) bij de mannen en Marissa Sallet hield de eer van Colijns plaat hoog door als snelste vrouw de vier kilometer af te leggen. VLISSINGEN - Vliegen, vallen, op staan en weer doorgaan. Het was zaterdagavond in een notendop het verhaal van Crispijn Ariëns bij Vlissingen on Wheels. De Ne derlands kampioen inlineskaten trotseerde bij de zesde wedstrijd om de KPN Inline Cup over ruim 36 kilometer alle elementen en ze gevierde net als in 2012. Twee ronden voor het einde liet Ariëns menigeen op de Boulevard in Vlissingen schrikken. De skee leraar uit Boxtel had zijn mede vluchter Willem Hut van zich af geschud en leek onbedreigd op de overwinning af te gaan. Met de wind in de rug en met zo'n gange tje van vijftig kilometer per uur smakte hij echter op een recht stuk tegen het asfalt. „Ik gleed in eens weg", vertelde hij nader hand. „Ach, dat hoort bij de sport." Ariëns raakte niet in paniek, stond razendsnel weer op en ver volgde zijn triomftocht. Hut kwam even iets dichterbij, maar kon de koploper niet meer achter halen. Later op het terras nam Ariëns in het bijzijn van ploegleider Henk Gemser en ploeggenoot Niels Me- su (de Middelburger is gebles seerd en moest dus toekijken) de schade op. Die viel mee. Hij had wat wondjes aan de hand en wat schaafplekken. „Dat komt wel weer goed", liet hij zijn omstan ders weten. Ariëns verkeert in de kracht van zijn leven. De 24-jarige Braban der, die voor de ploeg van A-ware/Powerslide rijdt, verover de vorige week in Veendam de na tionale marathontitel. Zaterdag onderstreepte hij zijn goede vorm in Vlissingen. „Het loopt lekker op dit moment. Ik voel me sterk." Dat moet ook wel, want Ariëns wil aan het eind van deze maand oogsten tijdens het Europees kam pioenschap in Almere. „Alles staat in het teken van het EK. Daar wil ik prijzen winnen", stel de hij. Afgelopen week maakte hij tij dens het trainingskamp van zijn ploeg in Friesland wat extra uren en zaterdag scherpte hij in Vlissin gen zijn vorm verder aan. De om standigheden bij Vlissingen on Wheels waren zwaar. Op de Bou levard moesten de deelnemers op boksen tegen een stormachtige wind, terwijl aan de achterkant van het parkoers de vele klinkers het uiterste vergden. 'Crispy' vond het allemaal prima, vloog er onder toeziend oog van voorzitter Doekle Terpstra van de schaats bond op de voor hem vertrouwde wijze in en maakte de wedstrijd hard. „Het is een prachtig par koers dat me wel ligt", zei de win naar na afloop. „Ze hebben het goed voor elkaar." Het klonk de organisatie natuur lijk als muziek in de oren. Nog al tijd is het de wens om in de toe komst een Nederlands kampioen schap te organiseren. Ariëns zou het toejuichen. „Het is een selec tief parkoers dat NK-waardig is. Het zou voor de organisatie ook een beloning zijn. Ze verdienen het na al die jaren wel." Lisa van der Geest, de negentien jarige winnares bij de vrouwen, kon zich vinden in die mening. „Het is natuurlijk een prachtig plaatje. Rijden op de Boulevard met op de achtergrond de zee. En de omstandigheden hier zijn ook mooi. Veel wind en nogal wat klinkers in het parkoers. Je moet heel sterk zijn om te winnen." De wedstrijd bij de vrouwen en masters moest na een zware val partij tijdelijk worden stilgelegd. Clarissa van Maaren ging op de Boulevard van Vlissingen onderuit en moest naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Ze bleek een her senschudding te hebben opgelo pen. Zondag mocht ze het zieken huis weer verlaten. De jury besloot na het ongeluk tot een herstart. De vrouwen moes ten nog vier ronden van 1650 me ter afleggen, de masters vijf. Bij de masters legde de Belg Jean-Luc Ostyn, die voor het team van Cijsouw rijdt, beslag op de eer ste plaats. Het was zijn eerste over winning van het seizoen. Kees Cijsouw werd zesde. door Wim de Vos COLIJNSPLAAT - De organisatoren van de Patrijzenjacht konden de weergoden zaterdag wel danken. Sinds de wielerkoers enkele jaren geleden weer terug op de kalender is gekomen hadden ze steeds af te rekenen met tegenvallende weers omstandigheden. Zaterdag was dat anders, er stond wel veel wind maar het was toch goed weer om te koersen. Dat laatste meenden de renners ook. Zij maakten er een aantrekkelijke race van die bij de amateurs uiteindelijk gewonnen werd door Stephan Borsboom uit Hellevoetsluis. Vooral vorig jaar liet de deelname aan de Patrijzenjacht met name bij*de amateurs veel te wensen over. Er kwamen toen slechts elf coureurs naar Colijnsplaat om het onder elkaar uit te vechten. Zaterdag verschenen er in die cate gorie dertig renners aan het ver trek en die zorgden voor een le vendige eerste wedstrijdhelft. In die fase bleef het peloton ech ter bij elkaar ondanks verschillen de pogingen om de groep uit el kaar te rijden. Dat lukte pas toen zowat halver wege het sterke duo Stephan Bors boom en Nederlands kampioen bij de Masters 40+ Ruud Haver- mans uit Nieuw-Vossemeer zich volop met de strijd gingen be moeien. Met zijn tweeën kwa men ze uiteindelijk toch vooruit te zitten. Hun voorsprong liep echter nimmer op tot meer dan een halve minuut ondanks dat met name het Zeeuwse tweetal Jo hnny van der Klooster (Lewe- dorp) en Michel Jansen (Hans- weert), die overigens de laatste weken sterk voor de dag komt, trachten het gat te overbruggen. De goede samenwerking tussen de twee leiders zorgde er echter voor dat hun voorsprong, on danks een lekke band voor Haver- mans, niet echt meer in gevaar kwam. Daardoor mochten zij on derling uitvechten wie zou win nen. In een spannende spurt leek Havermans het te gaan halen, maar Borsboom drukte toch nog zijn wiel centimeters eerder over de streep. Bij de amateurs 40+ won Tonnie Aldcermans (Etten-Leur) bijna tra ditioneel dit jaar. Winst in de D-categorie was er voor Danny op 't Hof (Goes) en Marcel Verhagen (Oss) greep de zege in de S/P-klas se. Birgit Lavrijssen uit Kapelle eiste de derde plek voor zich op. De Peelandkoers voor inwoners van Noord-Beveland werd gewon nen door Erwin Tazelaar uit Co lijnsplaat. De renners rijden op volle snelheid door de straten van Colijnsplaat. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36