Van Anrooij verrast met zesde plaats Beilo toont zich even aan het publiek Noah Heijnen gejaagd door de wind naar pr Derde zege Poortvliet SPORT 35 MAANDAG 17 JUNI 2013 nauwelijks I De deelnemers van de triatlon rennen het water in. foto Ruben Oreel door Koen de Vries VLISSINGEN - Wordt het hardlopen, mountainbiken, wielrennen, de duatlon of de triatlon? Over niet al te lange tijd zal Lindy van Anrooij een keuze moeten maken in welke tak van sport ze verder gaat. Om welke duursport het ook gaat, de zestienjarige inwoonster van Kapel- Ie blinkt er in uit. Zaterdag liet ze in Vlissingen zien dat ze in de triat lon verbluffend snel is. Van Anrooij won bij de vrouwen de achtste triatlon en vond zich in de uitslagenlijst met m namen terug als zesde overall. „Ja, sommi ge mannen kijken wel eens ver baasd als ik hen passeer", erkende Van Anrooij zaterdag nadat ze was uitgehijgd. „De meesten vin den het wel mooi. Ze gunnen me m'n succes." De achterstand op winnaar Raf Houben uit Ham bedroeg na 500 meter zwemmen, 20 kilometer fietsen en 5 kilom'eter hardlopen amper zeven minuten. Het gat met de beste Zeeuw Hannuel Kra mer uit Koudekerke (vierde) was maar 54 seconden. En dat terwijl het Bevelandse talent zich pas sinds februari van dit jaar weer met triatlon bezighoudt. Een jaar sukkelde ze met haar gezondheid. Pas toen bleek dat ze een bacterie in haar longen had. Bovendien door Koen de Vries VLISSINGEN - Cesar Beilo is al 27, maar toch is hij een nieuwkomer in de top van de Nederlandse triatlon. De Vlissinger begon pas zes jaar ge leden serieus met z'n sport en maakt sindsdien snel progressie. Een zege in maart van dit jaar in Abu Dhabi zorgde voor de eerste echte bekendheid. „Ik probeer m'n grenzen te blij ven verleggen, maar daarbij ga je soms wel eens over het randje", zei hij zaterdag na z'n mislukte triatlon in z'n woonplaats. Een oude rugblessure gooie na enkele weken van harde training roet in het eten. Beilo traint zonder trainer. „Voor een trainer ben ik net iets te ei genwijs", sprak hij met zelfken nis. „Ik probeer m'n eigen weg te vinden. Eigenlijk ben ik m'n ei gen experiment." In dat experiment leerde hij zijn lichaam steeds beter kennen. Zo trainde hij vroeger vooral op hart slag, maar dat pad heeft hij verla ten. Luisteren naar het lichaam is veel belangrijker, heeft hij erva ren. Sinds Beilo z'n studie fysiothera pie in Breda heeft afgerond, oe fent hij in Zeeland zijn beroep uit. „Ik werk zo weinig mogelijk. Hoe minder ik werk, hoe meer ik kan trainen en rusten. In die twin tig uur die ik nu werk, kan ik m'n door Sjaak Sinke ZIERIKZEE - De ene keer is de wind in je voordeel de andere kant in je nadeel. Dat ondervonden de Delta Sport-organisatie van de VZA-com- petitie in Zierikzee en een aantal atleten Zo had Noah Heijnen van Delta Sport een flinke rugwind op de 100 meter jongens A waardoor hij een knappe 10.73 seconden klok te, een persoonlijk record en een tijd die in jaren niet door een Zee- uwe sprinter is gelopen. Alleen Hulstenaar Daniël Ward was ooit sneller. Hij liep in 2002 tijdens het WK jeugd in Kingston (Jamaica) 10.27 seconden. Aangezien de rugwind niet meer dan twee meter per seconde mag bedragen, zal de tijd van Heijnen waarschijnlijk niet in de record boeken worden opgenomen. Thomas Kempe (Dynamica) bleef overigens goed bij Heijnen in de buurt en kwam na 11.00 seconden over de meet. Tot ontzetting van de organisatie waaide op een gegeven moment de camera van de electronische tijdwaarneming omver. Die raak te dusdanig beschadigd dat de ove rige tijden handmatig opgeno men moesten worden. De ellende voor het secretariaat werd nog vergroot omdat het nieuwe uitslagenprogramma van de atletiekunie wederom niet naar behoren werkte, Het enige al ternatief was om op de ouderwet se manier, met geschreven lijsten, verder te werken. MIDDELBURG - De 27-jarige wielren ner Raoul Poortvliet uit 's-Heeren- hoek heeft zondag de Ronde van El- den gewonnen. Het was voor Raoul Poortvliet zijn derde overwinning van het seizoen. Al vroeg in de koers ont stond er mede dankzij de aanval len van Poortvliet een kopgroep van twaalf man. Het werd al snel duidelijk dat deze kopgroep voor de overwinning ging rijden. In de laatste ronde plaatste Poort vliet zijn demarrage. Niemand kon reageren, waarna hij het zege- gebaar kon maken. Zaterdag werd Raoul Poortvliet veertiende in de Ronde van Groot-Ammers. protesteerde haar lichaam tegen chloor in het zwembad. Ook die problemen zijn opgelost. „Ik heb nu nieuwe pilletjes en die werken beter. Ik kan nu weer volop trai nen." Door haar successen wordt er flink aan Van Anrooij getrok ken. Tal van bondscoaches willen haar in hun selectie. Maar als ze la ter écht ergens in wil uitblinken, moet ze niet te lang wachten om een keuze te maken. Als ze dat nu zou moeten doen, zou ze voor de offroad-duatlon kiezen. „Ik weet dat het niet de populairste sport is, maar ik vind het wel het leuk ste en ik ben er ook het beste in. Een andere optie is om alleen te gaan mountainbiken." boterham niet verdienen. Ik ben dus aangewezen op de hulp van familie en vrienden. Hen ben ik heel erg dankbaar." Beilo erkent dat hij met de triat lon een doodlopende weg is inge slagen. „Je kunt er in Nederland nooit je beroep van maken. Ik zit in de groep van sponsor Davilex, de beste sponsor die er is voor triatlonners in Nederland. Maar toch heb ik er geen inkomsten van." Volgend jaar gaat hij wellicht pro beren een master-studie bewe gingswetenschappen te volgen, in Maastricht. Daarna zal hij zich, Waarschijnlijk noodgedwongen, op een maatschappelijke carrière gaan richten. Nadat ik de Spelen niet had gehaald, was ik mentaal op. Maar ik merkte wel dat ik lopen en trainen nog altijd leuk vond. Drie dagen na de mislukking liep ik alweer met plezier in het bos. Atleet Bram Som in Trouw. In feite heb ik anderhalf jaar tijd om vijf, zes top- oelers te vervangen door nieuwe jongens, die nog moeten op staan of zelfs nog ontdekt moeten worden. Hockey-bondscoach Paul van Ass in Trouw. Bayern dankt de winst van de Champions League aan Robben. Hij heeft lang erkenning gemist. Creatieve spelers als hij en ook Franck Ribéry snakken naar liefde en erkenning. Bij ons krijgen ze die. Matthias Sammer, technisch directeur van Bayern München, in Voetbal International. Op bepaalde momenten ben ik gek geworden. Het was een klote jaar, ja. Ik denk nog geregeld terug aan bepaalde wedstrijden of momenten waarop we het hebben laten liggen. Zonder dat het me ove- rigens afleidt, maar vergeten kan ik het ook niet. Kevin Strootman in Voetbal International. Als voetballer had ik de schurft aan trainers die lie pen te roepen langs de lijn. En nu doe ik het zelf Jaap Stam in Voetbal International. Turnen is veel uren maken. Een keer in de week kom je jezelf tegen en ga je huilend naar de kleedkamer. Turnster Berber van den Berg in de Volks krant. De woorden van Sir Alex Ferguson zal ik niet snel vergeten. Hij noemde mijn ontwikkeling fabelach tig, hij zijn ogen uitgekeken. Dat gaf zo'n kick. Alexander Büttner in Voetbal International. Toen ik hem opvolgde kwam hij met zeven grote ordners bij me. Hoe hij getraind had, testresulta ten, alle oefenstof, scoutingsrapporten, alles. Uniek, volstrekt ondenkbaar in de voetbalwereld. Typisch Joop. Toon Gerbrands over Joop Alberda in NRC Next.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35