Zonderland zorgt voor klinkend slotakkoord Dubbele winst voor Cindy Perdaen in Nisse i Vlissinger wint voor derde keer op rij de triatlon in zijn woonplaats. 34 SPORT TRIATLON ZEELAND MA/ door Marcel Luyckx ROTTERDAM - Over Feyenoord-le- gende Coen Moulijn ging het ver haal dat in zijn gloriejaren De Kuip al vol zou stromen als hij op de middenstip een potje zou klaverjas sen. Die mate van populariteit heeft Epke Zonderland nog niet be reikt. Wel hielden zondag in hal 1 naast Sportpaleis Ahoy massa's mensen halt om alleen maar een glimp op te vangen van Zonder land die rekkend en strekkend zat te keuvelen met collega-turners. De 27-jarige Fries nam zijn ambas sadeursrol serieus. Al uren voor dat hij aan de beurt was, begon de olympisch rekstokkampioen zijn spieren op te warmen voor zijn eerste wedstrijd sinds Londen 2012. Een jaar geleden had hij nog een primeur in petto voor het pu- liek in Ahoy. Het NK was de eer ste wedstrijd waarin hij de drie vluchtelementen, de Cassina-Ko- vacs-Kolman, achter elkaar deed. Die combinatie, waarmee hij op de Olympische Spelen turnhisto- rie schreef, bleef zondag achterwe ge. Ogenschijnlijk moeiteloos ging Zonderland verder, waar hij in Londen was gebleven: met win nen. Goud op brug en rek. „Moei teloos? Nou, er stond toch nogal wat spanning op", bekende Zon derland na de prijsuitreiking. „Ik wil niet van zo'n toestel afVallen. Brug ging boven verwachting heel soepel. Daarna viel de span ning van me af. De training schoot er wel eens bij in in de periode dat hij co-schap- pen liep in het ziekenhuis van Groningen. „Om geen roofbouw te plegen op mijn lichaam. De ver moeidheid sluipt er langzaam in als je elke avond na een lange dag in het ziekenhuis moet trainen", aldus de student medicijnen. „De kwaliteit van de training gaat ook omlaag." En dat druist in tegen de topsportbenadering van de perfec tionist. „Dit voelt als een start na een lange periode zonder wedstrij den. Het gevoel dat ik topsporter ben, komt weer terug." Hij schat in dat hij maar twee trai- ningsweken nodig heeft om zijn beruchte triple weer op te pikken. En als hij kans ziet om de uit gangswaarde van zijn brugoefe- ning wat op te schroeven, wil hij zich ook daar op focussen rich ting het WK later dit jaar in Ant werpen. Casimir Schmidt veroverde zater dag de titel op de meerkamp. De turner van PAX Haarlemmer meer kwam tot een puntentotaal van 84,200. Daarmee hield hij Meivin Ornek (81,000) en Glenn Smink (78,400) achter zich. Titelverdediger Bart Deurloo, her stellende van een kort voor het EK opgelopen knieblessure, kwam op vier van de zes toestel len uit en deed dus niet mee om de titel. Hetzelfde gold voor Sassenaar Anthony van Assche, vorig jaar nog tweede maar door een zware kniekwetsuur noodgedwongen toeschouwer in Ahoy. Céline van Gerner leek bij haar eerste optreden sinds de Olympi sche Spelen van Londen op weg naar de meerkamptitel bij de vrouwen. Op haar slotonderdeel vloer viel ze echter aan het einde van haar derde sprongserie vooro ver, waardoor Vera van Pol met de titel aan de haal kon gaan. Wyomi Masela (53,175) werd der de. door Luciën Roelandt NISSE - Cindy Perdaen was zater dag in de springwedstrijd van de Weelruiters in Nisse de grootver diener. De amazone uit Terneuzen eiste in Z de eerste en tweede plaats voor zich op. En in het M toonde Perdaen zich ook de nog eens de beste. Met vier strafpunten door een fout op de eerste hindernis kon Wilma Stouten zich met de Fer- ro-dochter Stoutens Tamara zich in Z geen slechtere start beden ken. Toch leek het foutje onbe straft te blijven. Want ook de ach tervolgers van de combinatie uit Serooskerke gingen in de fout, waardoor een herkansing op de overwinning via een barrage tus sen de vierfouters lang in zicht bleef. Maar het laatste woord was aan Cindy Perdaen die de Ukato-doch- ter Bella Fortuna foutloos over het parkoers stuurde. Met de In- doctro-nakomeling Gloria van Het Spaanskwartier eiste de Zeeuws-Vlaamse als snelste vier- fouter ook nog de tweede plaats voor zich op. Met een foutloze barragerit en de supersnelle tijd van 36.92 secon den leek het voor Jil Buijze met de schimmelruin Wannebe Blue Storm hindert Va door Koen de Vries Boy kat in het bakkie. Maar het ve nijn zat voor de ruiter uit Baar land met Casco-zoon in de staart. En evenals in Z had Cindy Per daen, nu met Barones van de Haan, de beste troef in handen. Zij stuurde de Vacouver-dochter in 35.73 naar de zege. „Het zijn alle drie fijne paarden. Ze denken goed mee in het par koers en willen geen fout maken. Bovendien verkeren ze ook nog in bloedvorm. Dat is natuurlijk ook wel noodzakelijk om in dit sterke deelnemersveld te kunnen win nen", vertelde de zichtbaar geluk kige Cindy Perdaen. Met een verschil van slechts zes tiende seconde tussen de winnaar en de nummer vier kende de klas se L een bloedstollend slot. Met een foutloze rit in 38.08 zette Mar- got Vermue uit Kwadendamme met de Murano-dochter Uniek de concurrenten het mes op de keel. Die prestatie bleef tot het eind toe staan. Laatste starter Yenca Sips haalde met Boniki alles uit de kast, maar de amazone uit Ter- neuzen kwam met de Orlan- do-dochter zevenhonderdste te kort voor de overwinning. In B was Yenca Sip met de Vage- .bond de Lapomme-dochter Are na's Easy Goning wel overtuigend de beste van de vijftig combina ties. VLISSINGEN - Vlak voor de start van Triatlon Zeeland drukte de or ganisatie de deelnemers op het hart toch vooral links adem te ha len. Het was een wat overbodig advies, er deden aan de achtste en de kwarttriatlon immers geen koekenbakkers mee, maar het schetste wel meteen de omstan digheden. Tijdens de wedstrijd op en om de Vlissingse boulevard blies een westerstorm kracht zes a zeven hoge golven richting bad- strand. Het ademhalen tijdens het zwem men was voor de meesten niet het grootste probleem. Ze hadden vooral moeite om in het water te blijven. Flink wat deelnemers wer den door de golven naar de kant gespoeld, waardoor ze voortijdig strandden. Het zwemonderdeel veranderde zo ongewild in een looponderdeel, richting fietswis- selplaats. Winnaar Remy Vasseur had er geen last van. Hij kwam keurig netjes op de juiste plaats als derde uit het water. De storm begon hem pas tijdens het fietsen par ten te spelen. „Die kwam bijna het hele stuk van opzij of stond te gen. Ik ben eefi mooiweerfietser en had er veel last van." Dat was overigens niet de reden dat hij een flinke achterstand op Cesar Beilo opliep. Deze 27-jarige Vlissinger - hij woont vlak achter de boulevard - is een betere fiet ser dan Vasseur. Na het eerste van twee rondjes van twintig kilome ter had hij een voorsprong van an derhalve minuut op zijn vier jaar oudere plaatsgenoot. Na het twee de rondje was het verschil opgelo pen naar bijna vier minuten. Kat in het bakkie voor Beilo, dach ten de meeste toeschouwers. Vier minuten goedmaken in tien kilo meter hardlopen is lastig. Toch wist Beilo toen al dat hij niet ging winnen. Een oude rugblessure, opgelopen bij een valpartij tij dens een triatlon in Abu Dhabi, ging in de laatste fietskilometers opspelen, waardoor hij met zijn rechterbeen minder macht had. „Ik ben volle bak vertrokken voor het hardlopen", keek Remy Vas seur terug. „Ik ben een betere lo per dan Cesar en wilde het toch wel proberen. Als ik hier tweede geworden was, zou ik de hele week niet te genieten zijn ge weest. Na twee kilometer zag ik hem al langs de kant staan. Ik heb nog gezegd dat hij met me mee moest gaan, maar dat zag hij niet zitten." Beilo stopte uit voorzorg. Over drie weken wil hij pieken tijdens het NK halve triatlon in Didam. Daar gaat hij op zoek naar een po diumplaats. „Op het NK mag m'n rug naar de vaantjes gaan als me dat een medaille oplevert. Hier heb ik dat er niet voor over, ook al is dit voor mij een thuiswed strijd", aldus Beilo. Na Beilo's opgave kon Vasseur het tempo terugschroeven. Op het strand en op de boulevard werd hij - net als de vele toeschouwers - nog even flink gezandstraald, waarna hij met tweeënhalve mi nuut voorsprong op nummer twee Erik van der Heijden uit Waspik als winnaar over de streep kwam. De winnende tijd was ondanks de zware omstandig heden niet eens zo slecht: 1.52.09. Derde werd alleskunner Huub van Noorden uit Goes, die nadat hij als 29e uit het water was geko men langzaam maar zeker opruk te richting frontposities. De vijfde plaats was voor Niels Koole uit Zoutelande. Hij was tevens de snelste veertigplusser. Vasseur verteerde de kwarttriat lon gemakkelijk. Een minuut na zijn finish stond hij alweer vrolijk te keuvelen. Volgend weekeinde doet hij een kwarttriatlon in Oud-Gastel en de week erna weer een in Utrecht. Daarna richt hij het vizier op de Zeeuwse Kustma- rathon. Als hij die kan winnen tenminste. „Als er Afrikanen mee doen, kies ik misschien wel voor iets anders. Beste Zeeuw worden is leuk, maar ik wil hem gewoon winnen." Vasseurs echte ambitie ligt in 2014. Dan wil de Vlissinger zich plaaten voor Hawaï, de meest prestigieuze triatlon ter wereld. Hij is er nu al voor aan het sparen. Cesar Beilo werkt zo weinig mogelijk. „Hoe minder ik werk, hoe meer ik kan trainen en rusten." foto PZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34