uit handen van Brian van Coethem Outsiders redden beachvolleybal-eer SPORT 33 Campbell-Brown betrapt op doping Vader debuteert met 15e plaats Dammer Boomstra rukt op op WK Jorrit Bergsma uit selectie gezet Dirk Boehlé verliest finale in drie sets MAANDAG 17 JUNI 2013 Brian van Goethem (rechts) baalt nadat Pim Lighart (midden) en Sven Vandousselaere (links) hem in de laatste meters zijn voorbijgesprint foto Wouter Roosenboom direct aan toe te voegen dat hij toch diktevreden was. „Dit is een mooie derde plaats. De Ster ZLM Toer is een wedstrijd van ontzet tend hoog niveau. Het was pas m'n tweede etappekoers ooit, de eerste tussen de profs. Dan is het fantastisch als je op het podium kunt rijden." Van Goethem spaarde zich zater dag tijdens de vierde etappe, die door de Belgische Ardennen ging. „Ik wist zeker dat ik niet met de besten mee kon rijden. Voor mij was het onbekend terrein. Ik ben tot nu toe nooit verder dan Lim burg gekomen. Deze etappe paste bij het leerproces." Een dag later mengde Van Goethem zich wel in de strijd, tij dens de slotetappe van Gerwen naar Boxtel. Hij sloop mee met een vroege ontsnapping van zes man, die wonder boven wondet tot het einde standhield. „De eer ste kilometers hebben we natuur lijk flink doorgereden, maar daar na hebben we gas teruggenomen. Pim Lighart zei steeds dat we rus tig aan moesten doen en pas de laatste veertig kilometer gas moes ten geven. Het ging toen ontzet tend hard. De snelheid is toen niet meer beneden de vijftig kilo meter geweest. Ik denk dat het pe loton zich een beetje op ons verke ken heeft." Van Goethem eindigde in het eindklassement als 78e op ruim twintig minuten van Lars Boom. door René Banierink SCHEVENINCEN - Hoezeer ook Mar- loes Wesselink en Jantine van der Vlist verrast waren door hun vier de plek op het Grand Slam in Sche- veningen, bleek gistermiddag. Toen de laatste bal geslagen werd, had den ze al bijna in het vliegtuig naar Rome moeten zitten. „Gelukkig hadden we geboekt bij Transavia, de hoofdsponsor hier, en zij heb ben geregeld dat we een dag later konden vliegen. Daardoor kunnen we nu nog even nagenieten", zei Marloes Wesselink lachend in het beachstadion in Scheveningen. Niet de nieuwe sterren Sophie van Gestel en Madelein Meppe- link, niet het ervaren duo Sanne Keizer en Marleen van Iersel maar Wesselink en Van der Vlist hiel den op de slotdag de Nederlandse eer hoog bij het eerste Grand Slam beachvolleybaltoernooi op het Hollandse zand. En dat verras te het duo zelf nog het meest. „Het ging de laatste weken wel lekker", verwees Wesselink naar onder meer de zege in de eredivi sie vorige week in Amsterdam. „Dat was wel lekker voor het zelf vertrouwen. Maar dit was heel an der niveau, dit is de wereldtop. En dat je dan de halve finale haalt, nee, dat hadden we nooit durven dromen." Helemaal niet omdat het duo pas sinds begin dit jaar echt een kop pel vormt. „We zijn met een groep meiden de winter ingegaan zonder dat al echt vaststond wie met wie zou gaan spelen. Uitein delijk is er uitgerold dat Jantine en ik met elkaar gingen spelen. Dat pakt tot nu toe goed uit, met dit natuurlijk als hoogtepunt", zegt Wesselink, de verdedigster van de twee. Want een dergelijk Jantine van der Vlist (achter) en Marloes Wesselink hoge klassering bereikten ze geen van beiden eerder, terwijl Wesse link bijvoorbeeld ook al een kop pel vormde met Madelein Meppe- link. Zaterdagavond in de halve finale tegen de latere winnaars Talita en Lima uit Brazilië en gisteren om plek drie tegen de Duitsen Holtwick en Semmler bleek de magie uitgewerkt. „Die laatste stap moeten we nog maken. Dat is een kwestie van langer samen spelen en meer ervaring krijgen, vooral op dit soort toptoernooien. Ons doel is de Olympische Spe len van Rio de Janeiro, dus we hebben nog even de tijd." Door de goede prestatie van het nieuwbakken duo was er dus toch nog een Oranjeteam present op de slotdag van het eerste Grand Slam toernooi op Neder landse bodem. Stiekem had de organisatie op wat meer gehoopt nadat liefst ne gen teams aan het hoofdtoernooi mochten beginnen, zowel qua re sultaat als qua publieke belangstel ling. De volle tribunes kwamen er nooit, tenzij het ging om eigen gasten van organisatie en/of Nevo- bo. Op de slotdag gisteren waren de omstandigheden bijna ideaal. Maar ook toen hield het met een paar honderd bezoekers wel op. KINGSTON De Jamaicaanse atlete Vero nica Campbell-Brown (31) wordt verdacht van overtre ding van het dopingregle- ment. De drievoudig olym pisch sprintkampioene is op 4 mei tijdens wedstrijden in Kingston betrapt op het ge bruik van een diureticum, een vochtafdrijvend middel. Het slikken van plaspillen maskeert het gebruik van spierversterkende hormo nen. Haar wacht waarschijn lijk een schorsing van 2 jaar. VALE Dl SOLE Moutainbiker Milan Vader is in zijn eerste wereldbeker wedstrijd ooit op de vijftien de plaats geëindigd. In het Italiaanse Vale di Sole ver trok de zeventienjarige Mid delburger van de 28e plaats en rukte langzaam op naar plaats vijftien. Er kwamen zo'n negentig mountainbikers aan de start. Komend weekend staat Vader aan de start van het EK in Bern. OEFA Roel Boomstra is bij het WK dammen in het Russische Oefa opgerukt naar de twee de plaats. De grootmeester uit Emmen kwam zaterdag en zondag tot winst. Zondag versloeg hij Erdenebileg Dul uit Mongolië met de witte stukken. Zaterdag had Boomstra met zwart ook al loël N'Cho Atse uit Ivoor kust ingerekend. Boomstra staat tweede achter titelver dediger Georgiev. De Rus heeft een plusremise meer. HEERENVEEN Schaatser Jorrit Bergsma is voor straf uit de voorlopige olympische selectie voor de ploegenachtervolging van de Nederlandse ploeg gezet. De BAM-rijder kwam vrij dag en zaterdag niet opda gen bij een tweedaags trai ningskamp van Team Neder land op Vlieland. Bondscoach Arie Koops: „Dit past niet bij de ambitie om in Sotsji het beste resul taat te willen halen." SCHEVENINGEN Beachvolleyballer Dirk Boe hlé uit Hulst heeft zaterdag met zijn partner Mart van Werkhoven de finale van het toptoernooi in Scheven ingen verloren. In de eind strijd beet het als eerste ge plaatste koppel in het zand tegen Bontrop/Van Mullem. Het werd 15-11 in de beslis sende derde set. Tomas Burgers uit Vlissin- gen werd in-hetzelfde veld met Ivan Bruinier zevende.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33