Niet topfitte Herlings loopt weer verder uit Mike van der Hoorn barst in tranen uit SPORT 31 Jong Spanje naar finale van EK Trieste aftocht voor roemrucht Independiente Argon wint amateurbeker Ivoorkust en Egypte naar play-offs Nigeria toch in actie in Brazilië Zuid-Afrika niet naar WK voetbal MAANDAG 17 JUNI 2013 3 Mike van der Hoorn (links) baalt na het verlies tegen Jong Italië, foto Koen van Weel/ANP mogelijk te komen. Daarvoor heeft hij volwassen spelers nodig, die een uitverkiezing voor het Ne- NETANYA - Wat Jong Oranje niet lukte, lukte Jong Spanje wel. De ploeg plaatste zich zaterdagavond voor de finale van het EK in Is raël. De formatie was in het Muni- cipal-stadion van Netanya ook te sterk voor Jong Noorwegen (3-0). In de poulefase won Jong Spanje ook alle wedstrijden. Jong Spanje was vooral voor rust superieur aan de tegenstander. Het was een klein wonder dat de openingstreffer pas in blessure tijd van de eerste helft viel. Rodri- go liet de uitblinkende doelman Orjan Haskjold Nyland kansloos (1-0). Pas na rust verscheen het fysiek sterke Jong Noorwegen pas met enige regelmaat op de helft van Jong Spanje. Isco maakte in de 87e minuut met een fraaie treffer aan alle onzeker heid een einde. Invaller Alvaro Morata sloeg vervolgens ook nog een keer toe. derlands elftal waard zijn. Voor veel spelers van Jong Oranje wacht daarom na hun vakantie een interessant seizoen, waarin ze nadrukkelijk onder de loep van de bondscoach worden gelegd. door Linda Derksen MAGGIORA - Als gevolg van zijn crash in de kwalificatieronde van de Grand Prix van Frankrijk heeft motorcrosser Jeffrey Herlings afge lopen week weinig kunnen doen. „Mijn lichaam heeft in Ernée een goede optater gehad. Ik voel me stijf en ik heb last van mijn enkel en pols. En als je zoals ik moet blij ven rijden, kan het ook niet met rust genezen." Desondanks heeft de achttienjari ge coureur uit Elsendorp weer twee gewonnen WK-manches aan zijn steeds indrukkender wor dende palmares toegevoegd. Dat deed hij zondag bij de Grote Prijs van Italië. Herlings won dit sei zoen alle negen wedstrijden die meetellen voor het wereldkampi- oenschap in de MX2-klasse. Zijn grootste 'uitdager' op de snel le baan van Maggiora was de ne gentienjarige Rus Aleksandr Ton- kov, die zaterdag pole position op eiste. Herlings kwam in leidende positie ten val en mocht uiteinde lijk als vierde een startplek uitkie zen. „De zaterdag is voor mij moeilijker dan de zondag. Mis schien is het concentratiegebrek, want zo'n kwalificatie stelt niet veel voor. Zondag is het te doen", stelt de KTM-coureur, die zijn voorsprong in het klassement uit bouwde tot 124 punten. „Komen de week ga ik het even rustig aan doen, want het seizoen duurt nog drie maanden." Tienvoudig we reldkampioen Stefan Everts maak te zaterdag bekend dat hij nog drie jaar langer aan het Oosten rijkse fabrieksteam KTM verbon den blijft om het MX2-team te runnen. door Barry van der Hooft PETACH TIKVA - Eigenlijk wilde hij in één ruk doorlopen richting de spelersbus, zonder een vraag te be antwoorden. Mike van der Hoorn besloot toch maar even te stoppen, zette zijn tas op de grond, hapte naar adem en barstte vervolgens in huilen uit. „Dit is heel erg pijnlijk." Van der Hoorn kwam na 75 minuten in het veld voor de geblesseerde Ste fan de Vrij en ging drie minuten later als een pupil in de fout. De verdediger stapte in, zag hoe Fabio Borini bij hem wegdraaide en Jeroen Zoet passeerde (1-0). Het bleek de beslissing in de wed strijd. „Waarschijnlijk kun je niet alles hebben", zei Van der Hoorn. „Ik heb een mooi seizoen gehad bij FC Utrecht. We hebben Euro pees voetbal gehaald en ik dacht hier ook wat te kunnen halen. Maar de eerste de beste actie ben ik te gretig met instappen. Mis schien is dat nog onvolwassen heid die in me zit. Maar dit kan en mag niet gebeuren. Alles ging de afgelopen maanden zo goed. Dan is dit een dreun. Ik ga snel op vakantie om dit te vergeten." Ook Daley Blind stak zijn teleur stelling niet onder stoelen of ban ken. De klap kwam hard aan bij de linksback van Ajax, Jong Oran je en het Nederlands elftal. „We waren de betere ploeg en maak ten het spel", keek Blind terug. „Het is heel zuur dat we het zo af sluiten." Het grote mankement was vol gens de verdediger dat Jong Oran je zelf de kansen niet benutte. „Je weet dat Italianen vaak maar één momentje nodig hebben. Dat heb ben we weer gezien. Het grote probleem was dat wij zelf niet scoorden." BUENOS AIRES - De roemruchte Ar gentijnse club Independiente be leeft na 108 jaar een trieste af tocht. De club die twee keer de wereldbeker won en veertien landstitels, is zaterdag gedegra deerd uit de hoogste voetbaldivi sie. De nederlaag met 1-0 tegen San Lorenzo betekende de genadeklap voor de club uit Buenos Aires, die in 1973 en in 1984 de beste club van de wereld was. Independien te verloor in 1972 de strijd om de wereldbeker van Ajax. Independiente degradeerde nog nooit eerder uit de hoogste Argen tijnse profklasse. De formatie volgde het slechte voorbeeld van River Plate, de roemruchtige club die twee jaar geleden degradeer de. River Plate promoveerde na een seizoen wel weer naar het hoogste niveau. DE MEERN Argon heeft de landelijke be ker voor amateurclubs vero verd. De ploeg uit Mijdrecht, dit seizoen voorlaatste in de hoofdklasse, was na verlen ging te sterk voor topklasser De Treffers uit Groesbeek (3-2), dat eerder Hoek uit schakelde. De bekerwinst was het laatste kunstje van de zondagtak van de alge heel amateurkampioen van 2007. Per 1 juli neemt de club afscheid van het presta- tieve zondagvoetbal. DAR ESSALAAM Ivoorkust heeft zich als eer ste Afrikaanse land geplaatst voor de play-offs voor het wereldkampioenschap voet bal. 'De Oranje Olifanten' ze gevierden zondag met 2-4 bij Tanzania en zijn daar door niet meer te achterha len. Ook Egypte haalde de play-offs door een 0-1 zege in Mozambique. Ivoorkust en Egypte treffen in de play-offs één van de andere acht groepswinnaars uit Afrika. BELO HORIZONTE De nationale voetbalploeg van Nigeria is een dag voor de eerste wedstrijd op de Confederations Cup aange troffen in Brazilië. De Super Eagles verkenden zondag het stadion van Belo Hori- zonte, waar maandag een ontmoeting wacht met Tahi ti, de grote outsider op het testevent voor het WK van volgend jaar. Nigeria weigerde donderdag nog naar Brazilië af te rei zen, omdat de nationale bond nog niet alle bonussen had betaald. ADDIS ABEBA Zuid-Affika gaat volgend jaar niet naar het wereld kampioenschap voetbal in Brazilië. De WK-organisator van 2010 verloor met 2-1 in Ethiopië. Bernard Parker, voormalig speler van Twen te, was de schlemiel. Hij zorgde in de tweede helft met een eigen doelpunt voor de beslissing. Voor rust had hij zijn land nog op een 0-1 voorsprong gebracht. Ethiopië trok door de over winning de groepswinst naar zich toe en plaatsten zich voor de play-offs. SPORT-SUPPLEMENTEN.NL anti doping.nl/nzvt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31