4 SPORT f Italianen hebben aan één moment genoeg om het verschil te maken (1-0). I'I Blog: kampioenschappen steeds schaarser in Zeeuwse voetbal Boom maakt succes van Blanco-ploeg compleet Storm hindert Remy Vasseur nauwelijks in triatlon MAANDAG 17 juni 2013 www.pzc.nl/rudestats - v'' - HHKSi SPORT SPORT Harde les voor braaf Jong Oranje door Barry van der Hooft petach tikva - De twee momen ten die het duel tussen Jong Italië en Jong Oranje (ï-o) in grote lij nen samenvatten, lagen slechts enkele seconden uit elkaar. Eerst was er de vrije trap van Adam Ma- her, na vijf minuten, die via de paal terug het veld in sprong. De bal kwam voor de voeten van Ke vin Strootman, die genadeloos werd neergehaald door Fabio Bori- ni. Scoren en zelf ook het randje van het toelaatbare opzoeken, daar ontbrak het zaterdagavond aan bij Jong Oranje. Zuigen, blessures veinzen, intimi deren en af en toe over de schreef gaan. De opgefokte Italianen lie pen vanaf de eerste minuut met het mes tussen de tanden en maakten soms zelfs een gedro geerde indruk. In de slotseconden schoot invaller Memphis Depay de bal in het zijnet, waarna mid denvelder Alessandro Florenzi scheldend en met de ogen wijd open boven de jonge PSV'er hing. Ten koste van alles willen win nen, desnoods met afbraakvoet bal, dat zit in het systeem van de Italianen. In Nederland willen we vooral mooi voetbal laten zien, met ver zorgd positiespel de tegenstander onze wil opleggen. Jong Oranje deed dat in de halve finale van het EK, maar kon tegelijkertijd veel te weinig gevaar stichten. De ploeg van de vertrekkende bonds coach Cor Pot was de bovenliggen de partij, had het meeste balbezit, maar kwam vaak niet verder dan de rand van het Italiaanse straf schopgebied. „Ik vind dat wij voetballend ge zien in de eerste helft fantastisch gespeeld hebben", zei Pot. „Eén van de beste wedstrijden die ik heb gezien, tegen zo'n tegenstan der. Italië werd helemaal terugge drongen en durfde niet meer." Jong Italië was eerder in het toer nooi geprezen voor het aanvallen de voetbal, maar had nu al snel door dat het uit een ander vaatje moest tappen. De knop werd om gezet, voor het strafschopgebied werd een blauwe muur gemet seld, met één spits ervoor. Jong Oranje bepaalde het tempo en ging daar na rust mee verder. Pot: „Maar we waren voorin niet scherp genoeg." Dat werd geïllus treerd door Luuk de Jong, die vrij werd gespeeld door Marco van Ginkel maar niet zelf uithaalde. Zijn voorzet verdween na zeven tig minuten in niemandsland. Het uitvallen van Stefan de Vrij met een kneuzing aan zijn boven been bleek kort daarna cruciaal. Pot bracht Mike van der Hoorn in, maar de Utrechter ging drie minuten na zijn entree gruwelijk in de fout. Borini draaide bij hem weg en schoof de bal langs keeper Jeroen Zoet. „Zo'n fout zul je de Italianen niet zien maken", was Pot realistisch. „Ze toonden geen enkel initiatief maar maken wel weer een luizengoal. Daarna zoch ten ze de grens op en dat is ook een kwaliteit. Het zit in hun aard. Dat hebben wij niet" Het doelpunt was voor de Azzur- rini het sein om nog maar eens al le middelen aan te grijpen om de overwinning over de streep te trekken. De ene na de andere Itali aan rolde in de slotfase gillend over de grond. Jong Oranje liet zich intimideren en in opstootjes trekken. Toch kreeg de ploeg nog twee mo gelijkheden. Invaller Leroy Fer kopte uit een corner recht op doel man Francesco Bardi, Depay ging voor eigen succes waar ploegge noot Georginio Wijnaldum er be ter voor leek te staan. Het was de laatste stuiptrekking van een ta lentvolle ploeg, die verzuimde een ticket voor de finale te be machtigen. „Ik heb gefaald", stak Pot de hand in eigen boezem. „We gingen voor de hoofdprijs. Maar we heb ben geen prijs. En daarvoor wa ren we naar Israël gekomen." pagina 30 en 31: WK lijkt brug te ver Aanvoerder Kevin Strootman van Jong Oranje druipt teleurgesteld af na de 1-O-nederlaag tegen Italië. foto Koen van Weel/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29