Werk in wording: schip op het droge Veilig en comfortabel onderweg? molenaar X CC ZEELAND 19 SCHOUW DJ's strijden om optreden op Beachboom Bel gratis 0800-27 40 400 voor een gratis uitgebreide brochure! Bon voor gratis uitgebreide brochure! AGENDA TÜV Scootmobielen v.a. MAANDAG 17 JUNI 2013 Hij had een heel eigen techniek. Overigens knipte hij het papier voor zijn meest bijbelse taferelen niet, maar sneed dat. Zelf besloot ik in zijn navolging roestvrij staal te gaan 'knippen' maar dan met behulp van een laser", vertelt Van Ingen Schenau. Haar werk heeft een prominente plek middenin de schuur bij 'Oud Brabers'Uit één plaat RVS sneed zij een bloemstuk in verval, een vanitas die als het ware oprijst uit de scha duw van wat het ooit was. „Het nu is het verleden van de toe komst, dus doe er nu wat mee", luidt de boodschap van de jonge kunstenares. Kim van der Werve uit Brouwers- WESTERSCHOUWEN haven verrast met een kleurrijke installatie van schimmels. De weckpotten in de kelder van Streek- en Landbouwmuseum Goemanszorg in Dreischor brach ten haar op het idee daarvoor. Kianoosh Gerami liet zich inspire ren door Neptunus op de toren van het Stadhuismuseum in Zie- rikzee. Hij maakte een bijzondere video-installatie door de ogen van deze windwijzer. Tevens ont wierp hij een design T-shirt met het zicht op de monumentenstad. Jong schouwt oud is tot en met zondag 23 juni dagelijks te zien bij 'Oud Brabers', Steursweg 2, Burghsluis, 10.00 -17.00 uur, vandaag ook 19.00 - 21.00 uur. Meer agendanieuws vindt u op onze website. Heinkenszand Zomerconcert slagwerkgroep Euterpe, Brasserie Stelleplas, 12.00-13.00 uur. scharendijke - In en rond beach- club Sil de Jutter in Scharendijke wordt zondag 23 juni de finale van de Beachboom DJ Contest ge houden. De zeven finalisten zijn afkomstig uit het hele land: Silva Vieira, Mike de Win, Gianni, H. Mendus, Basic Impact, Sander Maas en ADJ. Zij wonnen de voor rondes die de afgelopen maanden door heel Zeeland en Zuid-Hol land werden gehouden. De finale begint om 14.00 uur. De inzet is een plaats in de line-up van Beachboom, het dancefestijn dat zaterdag 10 augustus op de Brouwersdam plaatsvindt. Boven dien draait de winnaar dit jaar voor het eerst ook een set in de Beachboom-area op City of Dan ce, zaterdag 20 juli in Middelburg. Beide festivals zijn recent een sa menwerking aangegaan. www.beachboom.com door Ali Pankow burghsluis - Wiebe Radstake is beeldend kunstenaar, muzikant en zeeman en soms plukt hij ap pels, om wat extra geld te verdie nen. Hij is één van de deelnemers aan het Kunstschouw-project 'Jong schouwt Oud', maar zet hem niet een week lang binnen in een gro te loods. „Dan word ik heel kriege lig", zegt hij zelf. Toch wilde hij graag meedoen aan dit project, maar dan liever op een eigen stek buiten aan de rand van het erf: een buitenbeentje dus. Radstake bouwde er zijn 'schip op het droge'. Het is getimmerd van appelkisten met de oude cara van van zijn band Zinkzand als ge rieflijke roef. „Eigenlijk wilde ik het helemaal van hout maken, maar ja als het nou een hele week zou regenen, moet je toch ook even droog kunnen zitten." Het klinkt als een excuus, want Rads take weer ook wel dat op zeilers met een stuurhut wat wordt neer- 1 Tijdens de vernissage van 'Jong schouwt Oud' deed het 'Schip op het dro ge' ook dienst als podium voor de band Zinkzand. foto Izaak Verkeste gekeken. Zijn schip op het droge is een werk in wording in samen werking met gasten aan boord. Hij liet zich inspireren door de hoogaars ARM 17 in de Museum haven in Zierikzee, waar hij min of meer tegenover woont. Sfeer en beleving spelen de hoofdrol in alles wat Radstake onderneemt. „Het liefste doe ik dingen samen met anderen. Vandaar de keus el ke dag één of twee gasten aan boord uit te nodigen." Over wat ze doen en beleven ver telt hij op een blog via www.kunstschouw.nl en moge lijk verschijnt er tot slot ook een compleet logboek. Belangstellende passanten zijn van harte welkom. „Er is appel sap, gesponsord door de boer bij wie ik werk en er is thee", zegt Radstake uitnodigend. Zaterdag klom Vera Verseput als gast aan boord, maar zij verkende ook de naaste omgeving. Daar vond zij kleine voorwerpen waar mee zij een mini-museum maak te in een koffer naast het schip. „In grote musea staan vaak zulke lange beschrijvingen bij onduide lijke voorwerpen. Zo kan het ook", zegt Verseput over haar crea tie. Vandaag krijgt Radstake zijn muzikale vrienden Aswin en Ro wan van As op bezoek. „Zij gaan uitsmijters bakken en iets met fruit doen. Aan boord moet ten slotte ook gegeten worden." Makkelijk te bedienen stuurkolom Verstelbare stuurkolom, armleggers en stoel Voldoende bodem- vrijheid Minimale draaicirkel Zeer stabiel dankzij luchtgeveerd onderstel Krachtige accu voor bereik tot wel 50 km Verstelmogelijkheden ten behoeve van vergroten of verkleinen van de beenruimte mioooct m*v*c£ U kunt met een scootmobiel van Molenaar veilig op pad. Ga samen winkelen, op visite of naar het speelveldje met uw kleinkind. Reist u wel eens langere afstanden? Of gaat u samen met uw scootmobiel uw dagelijkse boodschappen doen? Onze scootmobielen doen er niet moeilijk over. Ga er lekker op uit, blijf zelfstandig en mobiel! Bel voor een afspraak of thuisdemo: 0800-27 40 400. 399,- Opvouwbare scootmobielen v Past in iedere kofferbak v' Altijd en overal mobiel Vaste scootmobielen Biedt u onafhankelijkheid v Zorgeloos en veilig op pad Comfortbedden Uitrijdbaar mogelijkheden Meerdere comfortzones Trapliften V Onafhankelijk advies v Alle topmerken Genoemde prijzen zijn exclusief 89,- bezorgkosten. Niet geldig i.c.m.'andere acties. Scootmobielen Bedden Badkamers Trapliften Sta-op stoelen Naam_-Q Mevr Q Dhr Adres Postcode Plaats Telefoon E-mail wk25_M1_pzc Vrijblijvend thuisadvies? Wij komen graag bij u langs voor een gratis demonstratie bij u thuis. Sta-op stoelen v' Elektrische bediening Voorkomt pijnlijke spieren Winkels bij u in de buurt Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d IJssel Hoofdweg 4 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Bel ons voor meer infomatie en openingstijden of kijk op onze site. Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet WEIZIJNSPRODUCTEN www.molenaarwelzijn.nl Telefoon 0800-27 40 400 info(«>nnolenaarwelzijn.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19