Lintje voor vrijwilliger Open dag van windpark trekt veel bezoekers De leukste BUSVAKANTIES... ...boekt u bij KRAS.NL! WALCHEREN 17 479] Veere maakt na Goes en Middelburg als derde gemeente in Zeeland betalen via de mobiele telefoon mogelijk. Ttoee keer brand in één nacht Vier bruinvissen spoelen dood aan Stichting opent winkel in Fonteyne Man rijdt dronken en zonder rijbewijs ZOS ZONWERING Elektrisch scherm met een gratis afstandsbediening! de allerbeste prijs-kwaliteitverhouding l/ gegarandeerde opstapplaatsen door heel Nederland l/ altijd compleet verzorgd op vakantie: verblijf in goede hotels, ontbijt, diner en excursies vele data met 100% vertrekgarantie Leipzig, Dresden en Saksen 13791 Praag Bohemen Odenwald Neckartal Kastelen van Duitsland Oostenrijk Normandië en de invasiestranden [599/ Bretagne Normandië Kroatische Bloemenrivièra Toscane, Elba Cinque Terre De Cöte d'Azur op zijn best 689 Bratislava, Hoge Tatra Praag Bernina en Glacier Express Engeland, Ierland en Wales 1095! waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cp, ft MAANDAG 17 JUNI 2013 Parkeergeld ook in Veere via mobiel door Carla van de Merbel DOMBURG - In de gemeente Veere kan vanaf vandaag via de mobiele telefoon betaald worden voor een parkeerticket. Na Goes en Middel burg is Veere de derde gemeente in Zeeland waar dit mogelijk is. Betaald parkeren geldt in Veere al leen op een aantal terreinen in de kernen Domburg en Veere. Voordeel van het betalen van par keergeld via een mobieltje is dat alleen de werkelijk geparkeerde tijd betaald wordt. Het bespaart de automobilist ook gedoe bij een parkeermeter. Verder hoeft geen kaartje in de auto te worden ge legd. In Domburg en Veere wordt het betaald parkeren via de mobiele telefoon aangeboden door drie providers: Yellowbrick, Parkmobi le en Park-line. Ook in Middel burg en Goes werkt het via deze bedrijven. Wie gebruik wil ma ken van de dienst, moet zich eerst aanmelden bij één van de provi ders. Hiervoor moeten registratie kosten worden betaald. Na aan melding sturen de bedrijven een parkeerkaart, die achter de voor ruit moet worden geplakt. Wie zijn auto parkeert op een plek waar betaald moet worden, kan dit vervolgens via een telefoontje of sms melden bij de provider. Hierbij moet het nummer van de parkeerzone, aangegeven op het bord boven de parkeerautomaat, worden vermeld. Parkeerwach ters kunnen met hun scanappa raat zien of de auto is aangemeld voor mobiel parkeren. Bij het weg rijden moet de auto weer worden afgemeld. Het verschuldigde be drag wordt via een automatische incasso of de creditcard-maat schappij geïnd. Adrie van Moolenbroek foto Aart van Belzen MIDDELBURG - Adrie van Moolen broek (73) uit Middelburg heeft zaterdag een koninklijke onder scheiding gekregen voor het vele vrijwilligerswerk dat hij doet. Hij is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau en kreeg het lintje opgespeld door burgemees ter Harald Bergmann. Van Moolenbroek doet al ruim vijftig jaar vrijwilligerswerk, onder meer voor de Gereformeerde Gemeen te, Zeeland helpt Roemenië en zorgcentrum Eben-Haezer. VEERE In de nacht van zaterdag op zondag heeft twee keer brand gewoed in Veere. Rond 00.15 uur stond een bouwkeet aan de Sanden- burghlaan in brand. Om on geveer 03.45 uur was er brand in het gebouwtje op de begraafplaats aan de Kerk- hofring in Zanddijk. Er is veel schade. De politie ver moedt in beide gevallen brandstichting. WESTKAPELLE Tussen Zoutelande en Dis hoek is zaterdagavond een dode bruinvis aangespoeld. Vrijdag hadden medewer kers van de EHBZ al een aan gespoelde dode bruinvis weggehaald bij Westkapelle en twee bij Westenschou- wen. Daarmee zijn sinds 1 ja nuari 155 bruinvissen aange spoeld tussen de Maasvlakte 2 en de Belgische kust. VUSSINGEN Burgemeester René Roep heeft zaterdag de winkel van de stichting Hart for Re fugees geopend in winkel centrum Fonteyne in Vlis- singen. In de zaak worden tweedehands spullen ver kocht. De opbrengst is be stemd voor hulpmiddelen voor gehandicapte kinderen in vluchtelingenkampen in het Midden-Oosten. VLISSINGEN De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 01.30 uur op de Spuikomweg in Vlissingen een automobi list aangehouden. Bij contro le bleek de man, een 37-jari- ge Pool, met teveel alcohol op achter het stuur te zitten. Hij bleek ook geen rijbewijs te hebben en geen gordel te dragen. De man krijgt een bekeuring. JH7)» 0i£MI) «He«BWK Actie alleen geldig bij inlevering van deze advertentie. De Zompe 33. 4353 RT Serooskerke T: 01 18 594779 - F: 0118 593168 E: infoift zoszonwering.com WWW.ZOSZONWERING.COM RILLAND - De open dag van het ver nieuwde en uitgebreide windpark Kreekraksluis bij Rilland heeft za terdag veel meer bezoekers getrok ken dan verwacht. En uitgere kend op deze dag waaide het heel hard. Delta, Eneco, Scheldewind en Winvast, het consortium dat de windturbines exploiteert, wilde belangstellenden de gelegenheid bieden kennis te maken met het onlangs gereedgekomen park. De oude windmolens langs het ka naal zijn vervangen door 31 veel grotere en krachtigere exempla ren, die 5500 huishoudens van stroom zullen voorzien. .MT*. Vertrek: 29/6 t/m 19/10 - ontbijt en diner Een reis met culturele hoogtepunten zoals Meissen Weimar. Zie www.kras.nl/39357 Vertrek: 20/7 en 17/8 - ontbijt, lx lunch en 6x diner Reis naar de Gouden Stad Praag, Melnik, Mariënbad en Pilsen. Zie www.kras. Vertrek: 22/6 en 24/8 - ontbijt en diner Met rivierdalen, talloze burchten en het eeuwenoude Heidelberg. Zie www.kras. Vertrek: 24/8 en 7/9 - ontbijt en diner Met o.a. Schloss Neuschwanstein, het Kleinwalsertal en Füssen. Zie www.kras.nl/39355 8Jliva- i Vertrek: 13/7 t/m 14/9 - ontbijt en diner Met Juno en Gold Beach, de cöte Fleurie en Mont St.-Michel. Zie www.kras.nl/39342 Lfsn V.a i Vertrek: 3/8 en 7/9 - ontbijt en diner Bezoek o.a. de piratenstad St. Malo en de bekende invasiestranden. Zie www.kras.nl/39349 Zie www.kras.nl/39395 Vertrek: 5/7 t/m 20/9 - ontbijt en diner Hotel aan het strand, met o.a. Opatija, Poreq en NP Plitvice. Vertrek: 13/9 en 20/9 - ontbijt en diner Ontdek Pisa, Lucca, Florence en Siena met verblijf aan het strand. Zie www.kras.nl/39399 Vertrek: 19/7 t/m 11/10 - ontbijt en diner J Geniet van natuur en badplaatsen zoals Monaco St. Tropez. Zie www.kras.nl/39350 Vertrek: 22/7 en 16/9 - ontbijt en diner Combinatie van prachtige natuurgebieden en mooie steden. Zie www.kras. Vertrek: 12/7, 16/8 en 30/8 - ontbijt en diner Bewonder Zwitserse natuurpracht tijdens inbegrepen treinritten. Zie www.kras. nl/39353 Vertrek: 15/7, 5/8 en 26/8 - lOx ontbijt en diner Zeer complete reis, met o.a. Ring of Kerry, Dublin en Oxford. Zie www.kras.nl/39358 Prijzen zijn p.p. tenzij anders vermeld. Prijken zi/rt exclusief reservermgskosten en Calemiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17