'Stadsfeesten Middelburg smaken naar meer' Jennie Paauwe kampioen in Gapinge 16 WALCHEREN 66 We hebben een geweldig weekend achter de rug. <m Lekker sportief, fietsen is me lief! ringrijden Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl De Zeeuwse band Steady New Sounds geeft een concert voor de terrassen op het Tympaanpiein. Het was één van de vele korte optredens die zaterdag in Middelburg werden gegeven op de Dag van de Dag tijdens de Stadsfeesten, foto Ruben Oreel door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De eerste editie van de Stadsfeesten Middelburg zit er op. De organisatie is tevreden. Vol gend jaar weer én meer. En er was deze eerste keer al zo veel. Van donderdagavond tot zon dagavond waren er culturele en culinaire festiviteiten in het cen trum van de stad. Met als hoogte punten het pianoconcert van San dra Mol en Jeroen van Veen, don derdagavond op de Markt; het con cert van Quirine Meissen, vrijdag avond op een boot in het Prins Hendrikdok en de openluchtuit voering van Tn C' van Terry Ri ley, zondagmiddag op het Dam plein. Maar ook de kleinere voorstellin gen en activiteiten werden ge waardeerd door het publiek. Zoals de gevarieerde optredens en con certen op straat, in kroegen, win kels, de rondvaartboot en op het Koorkerkplein tijdens de Dag van de Dag zaterdag. De Italiaanse avond, vrijdag in het Emmapark. Het waterraketten bouwen voor kinderen op het Abdijplein, zater dagmiddag. De Hollandse avond in de Graanbeurs op het Dam plein zaterdag, met Nederlandsta lige muziek én de polonaise. En het Buitenfeest op het Tympaan piein zondagmiddag, met straat theater, vaderdagliedjes en andere muziek. Nog meer muziek was er zondag op het Koorkerkplein en de rondvaartboot. Een afsluitend verrassingsconcert Ed de Graaf, wethouder cultuur werd zondagmiddag gegeven op de steiger van de rondvaartboot door de JP Seeger Sessionband. Dan kon er ook nog taart worden gegeten voor het goede doel: het Humanitas kinderkamp. En beel dend kunstenaar Femke Geres- tein trok met klapstoel en pot lood door de stad om '(v)luchtige' portretten te maken. De Stadsfeesten zijn georgani seerd door de Middelburgse hore ca en organisaties als Zeeuws Mu seum, Zeeuwse Concertzaal, Pop podium De Spot, Stichting Bella Festa, de Middelburgse Atelier Stichting en Kunsteducatie Wal cheren. Alle optredens waren gra tis bij te wonen, op één concert in De Spot na. De organisatie heeft alles bekostigd uit sponsorgelden en subsidies, onder andere van de gemeente Middelburg. Wethouder Ed de Graaf (cultuur) prees zondagmiddag ieders inzet bij de opvoering van 'In C' op het Damplein, het laatste grote con cert. „We hebben een geweldig weekend achter de rug", zei De Graaf. „De eerste editie van de Middelburgse Stadsfeesten heeft bewezen toekomstbestendig te zijn. En smaakt zonder meer naar meer." dorpipfon 14 4363 AC AAGTEKERKE 0118-58'306 WWW.I|0|OSIIttW*l»> door Rian Janse GAPINGE - Op Walcheren zijn vrij dag en zaterdag verschillende ring- rijwedstrijden gereden. De storm achtige wind leidde zaterdag tot re latief mindere prestaties. In Gapinge verschenen twintig deelnemers aan de start. Nie mand wist alle ringen te steken, hetgeen zelden voorkomt bij deze afdeling. Wel waren er aan het einde van de dag drie deelnemers met 29 van de 30 ringen. In de kamp viel Bennie Paauwe als eerste af. Uiteindelijk werd Jen nie Paauwe dagkampioen, voor Dennis Willebroordse. De eerste beker werd gewonnen door Mo- niek Corbijn, voor Jennie Paauwe en Dennis Willeboordse. Kevin Paauwe won de jeugdbeker. De pollepel werd een prooi voor Se- bastiaan Sturm. In Zoutelande streden zestien koppels tijdens de jaarlijkse kop pelwedstrijd. Adriaan Moerman en Cynthia Rotte werden met 39 ringen de terechte kampioenen. Naast de eerste beker wonnen zij ook de koppel-pollepel. Edwin Maljaars en Vera Willeboordse werden tweede met 35 ringen. Het enige mannelijke koppel, Liza Janse en Piet Ovaa, veroverde de derde plaats, met 33 ringen. In Grijpskerke is vrijdagmiddag en -avond ook een koppel wed strijd verreden. Ronald Geertse en Franciska van de Broeke wer den de winnaars, met 32 ringen. Hans Geertse en Ilana Poppe volg den met één ringetje minder op de tweede plaats. Derde werden Edward Dingemanse en Rob Dek ker, met 30 ringen. Agenda ZRV: 22 juni: Ritthem, sjezen- rijden 13.00-18.00 uur; Veere, Sanden- burgh, ringrijden 11.00-17.00 uur; Big- gekerke, ringrijden 8.00-18.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 16