y Invulling kazerne wordt duidelijker Paul Verbeek verlaat Damiaanparochie Drukke zaterdag voor KNRM Vier teams door naar finales van brandweer ZEELAND 15 - J MAANDAG 17 JUNI 2013 infographic Willem Adriaansens bron provincie gemeente Vlissingen foto ANP door Jan van Damme De bouw van de mariniers kazerne bij Ritthem wordt een megaklus. Een operatie in elk geval die niet onge merkt aan de omwonenden zal voorbij gaan. Om hen goed op de hoogte te houden zijn er twee in formatiebijeenkomsten gepland, waarop de stand van zaken zal worden duidelijk gemaakt: op maandag 24 juni in het Dorps huis van Ritthem, op dinsdag 25 juni in het wijkcentrum De Kwikstaart in Oost-Souburg. Voor bedrijven in de buurt van de locatie wordt een aparte bijeen komst belegd. Carel Colijn, die voor de provin cie de verhuizing en de bouw van de kazerne begeleidt, zegt dat er nog geen definitieve invulling van het kazerneterrein bekend is. Wel bestaan er vrij vaste plannen om aan de kant van Ritthem een brede groengordel of windsingel aan te leggen. Ook staat vast dat de lage gebouwen aan de kant van het dorp komen, terwijl de hogere bebouwing - waarschijn lijk maximaal 30 meter hoog - meer aan de westzijde bij het na bijgelegen industrieterrein wordt gepland. Er komen in totaal zo'n 1800 mariniers naar Ritthem. Co- lijn verwacht dat er gemiddeld duizend aanwezig zullen zijn - de anderen zijn voor kortere of lange re tijd op oefening elders. Op het terrein komen woonge bouwen, sportvelden, exercitieter reinen, een klimtoren, een - moge lijk overdekte - schietbaan, een touwbaan. De Oostelijke Berm- weg wordt geschikt gemaakt voor aan- en afvoer van legermaterieel en er wordt een vrijliggend fiets pad aangelegd. Met de broers Martin en Tony de Dreu, die boeren op het land waar de kazerne komt, wordt nog steeds overlegd over verhuizing van hun bedrijf. Het gaat om 18 hectare eigendom en 16 hectare pachtgrond, plus 6000 vierkante meter aan bebouwing. Tony de Dreu: „We zoeken een locatie hier in de buurt om ons bedrijf op dezelfde voet voort te zetten. Dat kost tijd. Als defensie volgend jaar wil beginnen met het bouw rijp maken, dan is dat volgens mij heel optimistisch gedacht." door Willem Staat coes - Pastoor Fons van Hees (63) uit Roosendaal is per 1 september benoemd tot pastoor van de Pater Damiaanparochie (Bevelanden en Schouwen-Duiveland). Hij volgt vi caris Paul Verbeek op die pastoor wordt van de Lieve Vrouweparo chie in Bergen op Zoom. Verbeek blijft vicaris van het vicariaat Mid delburg. Volgens mededelingen op de web site www.rkwalcheren is er de af gelopen jaren een groot beroep ge daan op de inzet van Verbeek om zowel de eindverantwoordelijk heid voor de grote Pater Damiaan parochie als het bisschoppelijk vi cariaat te combineren. Vandaar dat bisschop Liesen Verbeek ge vraagd heeft een nieuwe benoe ming als pastoor te aanvaarden. Die heeft daar intussen 'ja' op ge zegd. Verbeek wordt per 1 septem ber pastoor van de Lievevrouwe parochie in Bergen op Zoom. Hij is dan bijna zes jaar pastoor in de Pater Damiaanparochie geweest. Op vrijdag 9 augustus wordt in de H. Bonifaciuskerk in Kwaden- damme afscheid genomen van pastoor Verbeek, aanvang 19.00 uur. Fons van Hees wordt zaterdag 7 september om 19.00 uur door Ver beek geïnstalleerd als pastoor van de Pater Damiaanparochie. Dat ge beurt in de H. Maria Magdalena- kerk in Goes. Van Hees gaat in Zierikzee wonen, de huidige woonplaats van Verbeek. De Damiaanparochie bevat de plaatselijke kernen Goes, Hans- weert 's Heerenhoek, Heinkens- zand, Kwadendamme, Lewedorp, Ovezande, Rilland, Haamstede en Ziërikzee. HANSWEERT - Door de stormach tige wind heeft de KNRM (Konink lijke Nederlandse Reddingsmaat schappij) een drukke zaterdag ach ter de rug. Op de Oosterschelde liep een Frans zeiljacht op een zeilbank. Vanuit Hansweert voer de red dingboot Jan van Engelenburg uit. De brandweerboot uit Stave- nisse nam de drie opvarenden - onder wie een zwangere vrouw - aan boord. Op het Veerse Meer werd een vastgelopen bootje los getrokken. De reddingboot van Ouddorp voer uit voor een boot met motorstoring op de Grevelin- gen. De KNRM-boot van Neeltje Jans werd ingezet voor een medi sche evacuatie: het ophalen van een opvarende met gezondheids klachten. Elders in het land moest de KNRM vaker in actie komen om in problemen geraakte water sporters hulp te bieden. Op het IJsselmeer raakten enkele boten aan de Friese lagerwal, waar ze moesten worden vlotgetrokken. Ook surfers kregen hulp, nadat ze door de harde wind in de proble men waren gekomen. De KNRM kwam verder nog in actie op het Markermeer, de Waddenzee en het Lauwersmeer. vlissingen - Vier Zeeuwse jeugd- brandweerteams hebben zich in een halve finale van de landelijke vaardigheidstoetsen, zaterdag in Vlissingen, geplaatst voor de fina les. In de klasse aspiranten hoge druk (t/m 18 jaar) werd Terneuzen eer ste, Bruinisse tweede en Goes-Borssele vierde. In de klasse junioren (11 t/m 15 jaar) werd het zestal van Westerschouwen der de. Deze vier Zeeuwse teams mo gen door naar de landelijke fina les op 28 september in Ede (hoge druk) en op 5 oktober in Vinke- veen (junioren en lage druk). In de klasse aspiranten lage druk (ook t/m 18 jaar) eindigde de ande re ploeg van Westerschouwen op de achtste plaats, te laag om door te gaan. Dat geldt ook voor de ploeg van Bruinisse in de klasse junioren en die van Veere bij de aspiranten hoge druk. Behalve de Zeeuwse teams deden 26 teams uit de rest van Nederland mee. De junioren hadden een oefening in de Machinefabriek. De aspiran ten lage druk gingen naar een schip in de Tweede Binnenhaven; de aspiranten hoge druk naar een loodsboot in de Eerste Binnenha ven. De prijsuitreiking door bur gemeester René Roep en direc teur Gerrie Ruijs van de Veilig heidsregio Zeeland vond plaats in sporthal Baskensburg. De halve fi nale was georganiseerd door Jeugdbrandweer Vlissingen. y strand/duin duiklocatie vliegveld Michiel Adriaanszoon de Ruyterkazerne

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 15