ZEELAND 'In C' in de openlucht Lichaam gevonden in park Zelzate Brand school Hoek almanak Man gestoken met mes op kermis Inbraak in Kloveniersdoelen Schip op het droge bij Kunstschouw Oppassen met 'kleine' lening Glastuinbouw bij Westdorpe komt maar niet van de grond en is voor havenbedrijf Zeeland Seaports financiële molensteen. CONCERT www.pzc.nl/foto ZEELAND CONSUMENT MAANDAG 17 juni 2013 Kassenproject is geldverslinder door Harmen van der Werf westdorpe - Het heeft lang bo ven de markt gehangen, maar de vuile was kan niet langer binnen gehouden worden. Het ambitieu ze glastuinbouwgebied bij West dorpe wordt langzamerhand een financiële molensteen om de nek van het havenbedrijf Zeeland Sea ports, grootaandeelhouder in het project. Voor 65 miljoen euro aan buizen en leidingen is in het gebied ge stopt om kassenbedrijven van CO2 en restwarmte te voorzien van de nabijgelegen kunstmestfa- briek Yara. Voor de exploitatie hiervan is door Zeeland Seaports en Yara het bedrijf WarmCÓ2 in het leven geroepen. Zeeland Seaports neemt er voor 80 pro cent in deel, Yara voor twintig pro cent. De investering is gedaan, maar ge bruikers laten op zich wachten. Eind 2009 draaiden er drie kassen bedrijven bij Westdorpe. Niet één is er sindsdien bijgekomen, mede door de economische crisis. Om WarmC02 tot eind 2014 overeind te houden is nu een kapitaalinjec tie van tien miljoen euro nodig; Zeeland Seaports wil 6,6 miljoen euro bijdragen, Yara de rest. Tege lijkertijd boekt het havenbedrijf twintig miljoen euro op Warm- CO2 af. De aandeelhouders in Zeeland Seaports, de gemeenten Terneu- zen, Vlissingen, Borsele en de pro vincie, moeten zich hierover uit spreken. Terneuzen is akkoord. Volgens wethouder Jaap Bos is er zicht op de vestiging van een vier de kassenbedrijf en staan er 'meer dere plannen op stapel'. De Ter- neuzense gemeenteraad sprak er overigens in beslotenheid over. In Vlissingen deed de gemeenteraad niet zo geheimzinnig en was de kritiek niet van de lucht. Een on derzoek moet uitwijzen hoe le vensvatbaar het project is, stelt de Vlissingse raad. Wethouder Bos van Terneuzen ziet daar niks in. „Er is al veelvuldig onderzoek ge daan, onder meer in opdracht van de Raad van Commissarissen, dus waarom nu wéér?!" Bos laakt de opstelling van Vlissingen. „Ze heb ben toch zoiets van 'wat hebben wij voor voordeel van Warm- CO2'." zelzate - In het park tussen de West- en Oostkade in Zelzate is zaterdagavond het lijk gevonden van een man. Het zou gaan om een verdacht overlijden van een ouder persoon. Volgens de buurt bewoners hing er al een paar da gen een sterke geur. hoek - In basisschool 't Kompas in Hoek is zaterdag flinke schade ontstaan bij een brand. Het vuur brak rond 17.15 uur uit in het aan gebouwde gedeelte van de school en is vermoedelijk aangestoken. Tip? redactie@pzc.nl Het gezin bezocht de attractie in Middelburg waar je Walcheren in het klein kunt zien. Het gebodene kon op instemming rekenen van pa en ma en hun twee dochters, tot de bezoekers arriveerden bij Arnemui- den in het klein. Daar stond ver meld dat de inwoners 'viskoppen' worden genoemd. Vader maakte er een plaatje van en zette dat als aan klacht op Facebook. Bij datzelfde gezin viel afgelopen week een briefje in de bus met een Duitse postzegel. De afzenders meld den dat de door de oudste dochter op Koninginnedag opgelaten ballon bij hen was neergekomen. Naam en adres stonden er pünktlich bij ver meld. Woonplaats: Visbek. oostburg - Een 20-jarige man uit Terneuzen is vrijdag rond midder nacht op de kermis in Oostburg gestoken met een mes. Hij liep een forse snijwond op aan zijn nek. Hij kreeg ruzie met een man die zijn 17-jarige zus lastig viel. Een 20-jarige man uit de gemeen te Sluis bemoeide zich er mee en trok een mes. MIDDELBURG - In de nacht van vrij dag op zaterdag is ingebroken in de Kloveniersdoelen in Middel burg. De inbrekers hebben aan de achterzijde een raam vernield. Ze hebben apparatuur meegenomen. De Kloveniersdoelen zijn recent gerenoveerd. Vrijdag worden in het monumentale gebouw een filmzaal en grand-café geopend. MIDDELBURG - Met een openluchtuitvoering van het mu ziekstuk 'In C' van Terry Riley is zondagmiddag de eerste editie van de Stadsfeesten in Middelburg officieel afgeslo ten. Op het Damplein brachten zo'n honderd Middelburg se musici en zangers de minimal music van Riley. Ze wer den aangevoerd door twee jongens die een uur lang om beurten de 'C' sloegen op een marimba. De Stadsfeesten, met tal van culturele en culinaire activiteiten, begonnen donderdagavond met een pianoconcert op de Markt. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13