PZC 16 'Problemen justitie Meisjes De Lonneboot van tijdelijke aard' voetbalkampioen Chef Sergio Herman stopt met Oud Sluis <*r IN BEELD DEMONSTRATIES 'Ik heb geen aanwijzingen dat ze structureel van aard zijn en ga ervan uit dat ze spoedig worden opgelost' UW MENING 655 reacties Plan duurzame zorg moet anders Jong Oranje in halve finale EK Scholieren opgelucht Koning Willem-Alexander en koningin Maxima bezoeken Middelburg, Goes en Zierikzee. Cinema Middelburg, gehuisvest in de Kloveniersdoelen, ver toont de eerste film. 350 basisscholieren uit Hulst verkennen de fietsroute naar het Reynaertcollege. Thema-avond in het ADRZ in Vlissingen over opname op een psychiatrische afdeling. Statenleden bezoeken Wissen- kerke om Noord-Bevelanders te polsen over Zeeland 2040. Uitgestelde haringparty in Tim merfabriek Vlissingen. De op brengst gaat naar goed doel. 'Turkije geen tweede Syrië' door Jelle Kempe vlissingen - De bloedige demonstraties op het Taksimplein in Istanbul houden Turkije én Europa al meer dan twee we ken in hun greep. Dinsdagavond werden 'de tienduizenden demonstranten zonder pardon weggeveegd door de 1\irkse auto riteiten. De Turken uiten zware kritiek op het, volgens hun, strenge beleid van premier Erdogan. Mehmet Kavsitii, zelf van TXirkse komaf en raadslid PvdA Mid delburg, heeft een duidelijke mening over de schermutselingen in Istanbul: „We moeten vooruit blijven kijken." De demonstraties duren nu bijna drie we ken. Ook in Enschede en Amsterdam waren vorige week enkele protesten. Aanleiding voor de betogingen is het plan van de regering-Erdogan om het Taksimplein te 'moderniseren'. De demonstraties begonnen op het Gezi- park, naast het Taksimplein in Istanbul, door plannen van de regering om het plein te 'moderniseren', zegt Kavsitii. „Het plein is belangrijk voor de Turken. Het staat voor de vrijheden waar Turken veel waarde aan hechten. Die vrijheden worden hen nu hardhandig ontnomen. De demonstraties begonnen vredig, maar door jonge vandalen sloeg de sfeer om. Je hebt demonstranten en relschoppers, dat verschil is erg belangrijk." Kavsitii verwacht dat de demonstraties met een sisser aflopen. Toch denkt hij dat die gevolgen zullen hebben. „Vol gend jaar zijn de verkiezingen in Turkije. Het zal er om spannen of Erdogan wordt herkozen. Deze demonstraties zijn een te ken van het volk dat ze willen strijden voor hun vrijheden. Tlirkije is geen twee de Syrië." Ook al zijn de demonstraties relatief ver weg, toch is Kavsitii bevreesd voor de ge volgen in Nederland: „Vorige week wa ren er al demonstraties in Enschede. Mehmet Kavsitii blikt terug op de demonstraties in Turkije. „Je hebt demonstranten en rel schoppers, dat verschil is erg belangrijk." foto Lex de Meester Turkse gezinnen in Nederland kijken vaak naar de 1\irkse tv. TUrkse tv-zen- ders willen de kijkers in een bepaalde richting duwen. Ik ben bang dat verschil lende Turkse groepen hierdoor de con frontatie met elkaar op gaan zoeken." Kavsitii ziet de Turkse kandidatuur voor het EU-lidmaatschap niet in gevaar ko men: „Turkije heeft de afgelopen jaren la ten zien dat het zich goed heeft ontwik keld. Overigens zien veel Turken zelf een lidmaatschap niet eens zitten. Als er nu een peiling zou zijn, zal slechts zeven tien procent voor toetreding tot de EU zijn. Zij denken: waarom zou je verande ren als het op dit moment goed gaat?" Zelf is Kavsitii meer gericht op de toe komst: „Ik ben geboren in Turkije maar voel me een Nederlander. Mijn toekomst ligt hier. Ik zeg altijd dat je vooruit moet blijven kijken. Dat zullen ze in Turkije ook moeten doen." I LEZERSFOTO VAN DE WEEK quote van de week Minister Opstelten (justitie) over de organisatorische problemen bij justitie in Zeeland De Cloedt moet accepteren dat Hedwige onder water gaat EENS ONEENS 26% 74% meest gelezen op www.pzc.nl Weer faillissement Zeeuws bouwbedrijf 2. 53-jarige man overleden bij ongeval op Sloeweg 's-Heerenhoek 3. Dode en drie gewonden bij zwaar ongeluk Philipsdam Volgens minister Opstelten (Justitie) zijn de problemen bij het Openbaar Mi nisterie in Zeeland 'tijdelijk'. Dat laat hij de Tweede Kamer weten. Door organisa torische problemen bij het OM krijgen rechters, officieren van justitie en advo caten dossiers te laat. Er zijn 'overgangs problemen' na de fusie van de parketten Breda en Middelburg, meent Opstelten. Sergio Herman sluit op 22 december zijn driesterrenrestaurant Oud Sluis. Hij stopt op het hoogtepunt, zoals hij altijd heeft gezegd. „Met het sluiten van Oud Sluis komt een zeer intense periode van mijn leven ten einde", aldus de chef. „Ik heb 25 jaar alles gegeven om Oud Sluis naar de internationale top te brengen. Dat is gelukt: alles wat ik met Oud Sluis heb willen bereiken, heb ik bereikt." De meiden van groep 5/6 van basis school De Lonneboot uit Nieuw- en Sint Joosland hebben woensdag in Zeist de nationale titel van het AH/KNVB schoolvoetbal gewonnen. De meisjes ver slaan in de finale De Dubbeldekkers uit Numansdorp met 5-2. De winnaars wor den 's avonds gehuldigd bij terugkeer in Nieuwland. Topkok Sergio Herman stopt met zijn sterrenres taurant Oud Sluis in Sluis, foto ANP Z+Z 'N BINNEN- EN BUITENLAND 7-u Ti Staatssecretaris Martin van Rijn (Zorg) moet zijn plannen voor langdurige zorg aan passen, bleek maandag in de Tweede Ka mer. Van Rijn wil deze zorg voor slechts een kleine groep chronisch zieken en gehan dicapten behouden. De rest moet een be roep doen op gemeente of zorgverzekeraar. Jong Oranje heeft zich geplaatst voor de halve finales van het EK in Israël. De ploeg wint van Duitsland (3-2) en Rusland (5-1). Jong Oranje verliest de laatste groepswed strijd met 3-0 van Spanje en eindigt als tweede in de groep. Het gevolg is dat Italië zaterdag de tegenstander is. Veel scholieren die examen hebben gedaan, zijn opgelucht: alle uitslagen zijn geldig. Staatssecretaris Dekker heeft ook slecht nieuws. Uit de kluis van de Rotterdamse school Ibn Ghaldoun zijn niet 15 maar 24 examens gestolen. De leerlingen van die school moeten alle examens overdoen. vrijdag 21 juni zaterdag 22 juni maandag 17 juni dinsdag 18 juni woensdag 19 juni donderdag 20 juni i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 92