Basisschool Tervliet is de spil bij veel activiteiten in Terhole. Maar ook zonder school blijft het dorp leven, hopen de inwoners. 6 SPECTRUM BASISSCHOOL Het leven in Terhole Kleine basisscholen staan onder druk. Steeds meer dorpsschooltjes in Zeeland moeten sluiten, omdat ze te weinig leerlingen hebben. De krant volgt de komende weken basisschool Tervliet in het Oost-Zeeuws-Vlaam- se dorp Terhole. De school gaat eind deze maand definitief dicht Vandaag aflevering 2: het dorp terv het door Cornelleke Blok foto's Lex de Meester De kerk en de begraafplaats van Terhole. Fanfare Excelsior oefent in het dorps huis, een groepje oudere mannen speelt een potje jeu de boules op het plein en vanaf het voetbalveld- klinkt mannelijk geschreeuw tij dens de training van W Terhole. Net iets meer dan vijfhonderd in woners telt Terhole. Er is geen kroeg en geen su permarkt, maar op een gewone woensdagavond gebeurt er van alles. In het huis van Luciën van de Walle vergadert de ze avond de Stichting Terhole Breed Actief. De commissie van actieve dorpsbewoners heeft één doel: Terhole leefbaar houden. Gezelligheid, daar houden ze ook van. De zes Terholenaren zitten rond acht uur aan de koffie met gebak. Sommigen roken een sigaretje. Er wordt veel gelachen en volop gekletst. Voorzit ster Marjolein van der Klooster opent de vergade ring met de mededeling dat ze om half tien weg moet. „Dat is een uitzondering", voegt ze eraan toe. „Meestal wordt het laat." De commissie bespreekt het muziekweekend van de jubilerende fanfare, begin juni. Dorpsbe woners kunnen tijdens dit evenement stemmen op ingezonden ontwerpen voor een nieuwe dorpsvlag. Ook worden plannen gemaakt voor het jaarlijkse dorpsfeest en de opening van het 'ommetje van Terhole': een nieuw wandelpad rondom het dorp. Even later, de wijnglazen staan inmiddels op ta fel, komt natuurlijk ook de sluiting van de basis school ter sprake. Wat gebeurt er straks met de speeltoestellen op het schoolplein? En de muziek installatie van de school? Die zijn bekostigd met geld dat verdiend is tijdens de jaarlijkse planten- actie. Dorpsbewoners kunnen op die dag planten kopen op het schoolplein. Van de opbrengst wor den spullen voor de school aangeschaft. „Het geld voor de spullen is door Terholenaren ver diend. Dan moet het nu niet naar Hulst gaan", luidt de gedachte. Enkele leden van Stichting Terhole Breed Actief: Luciën van de Walle, Ineke Kouijzer, Marjolein van der Klooster en Joachim Baert (vlnr).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 82