SPECTRUM 5 I _ii_ ZATERDAG 15 JUNI 2013 Derk Bolt Renkum, 24 mei 1955 School voor journalistiek (niet afge maakt) Radio- en televisiewerk: onder andere Met het oog op morgen, Brandpunt Presentator: van Spoorloos, Gezellig naar de Krim en Brieven boven water Favoriete tv-programma's: nieuws, Brandpunt, Tegenlicht, Het uur van de wolf, Labyrint Komt graag in: Spanje Minder leuke landen: Indonesië ('De mensen kunnen zich zomaar tegen je keren') en Zuid-Afrika ('Nog nooit zo veel doodongelukkige mensen bij el kaar gezien') Twee kinderen, zoon van 18 en doch ter van 16. Met de moeder van zijn kinderen deelt hij het ouderschap. Afgelopen week verscheen bij De Kring zijn boek Altijd ergens anders, prijs: 14,95 euro (e-book 7,99 euro) ze zijn paspoort goed heeft gelezen. Veel beter wordt het leven niet. Wat toch weer de vraag oproept van het waarheen en waarvoor. „Ik ben zelf standig. De KRO kan mijn contract ui teraard niet verlengen. Maar verder doe ik wat ik wil." Hij leunt achter over. „Eigenlijk kan ik me niet voor stellen dat ik ooit zeg: ik ben nu 78, ik heb vanaf mijn 38e Spoorloos gedaan en daar is het bij gebleven. Tegelijk zeg ik, nogmaals, geen woord van on tevredenheid hoor." Hij is wel eens ja loers, zegt hij. Op mensen die goed zijn in meerdere dingen. „Iemand als Humberto Tan, die kan van alles, hij doet het met gemak en verve, en hij is nog hartstikke aardig ook." „Als het allemaal zo meezit, waar blijft dan het avontuur?" Wat Bolt goed en graag doet, is obser veren en relativeren. Het is duidelijk dat zijn hart ligt bij mensen die onbe kommerd zichzelf zijn. De liefde tus sen een vader en een zoon leest hij af aan de manier waarop ze naast elkaar lopen. Hij raakt ontroerd van een Zuid-Amerikaans straatjochie dat een fantastische muziekact weggeeft. Een van zijn mooiste ervaringen, vertelt hij, was een barre tocht van Bangla desh naar India. Om uiteindelijk, na een paar bijna-doodervaringen, tus sen schone, witte lakens wakker ge beld te worden door de receptioniste die hem happy birthday wenst, omdat Moet zijn leven voller of moet het roer een keer om? Bolt lijkt niet de be hoefte te hebben en hij laat zich door niemand een kant op dwingen. „Ik zie dat aan mijn kinderen ook. Mijn zoon heeft net examen vwo gedaan. Ik zeg tegen hem: als je nou wat meer geïnteresseerd was geweest in filmen of monteren, had je meegekund op re portage. Ik heb geprobeerd hem gitaar les te laten nemen. Ik zeg: je zult zien hoeveel meisjes erop afkomen. Maar hij doet wat hij zelf wil. Nu wordt het iets met businessstudies. Ook goed. Als hij maar gelukkig wordt." ©reageren? spectrumd spectrum@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 81