Argos mikt op sprint Trein van Kittel komt op stoom in ZLM Toer Alanya en Klamer: een perfecte match Mollema woedend op ploegleiding I I 34 SPORT JONG ORANJE Een levensgenieter door Jan Martens BUCHTEN - Breeduit lachend was hij na de huldiging de eerste om toe te geven dat zijn resultaat van vrij dag geen enkele garantie biedt voor succes in de komende Ronde van Frankrijk. „Maar", zei Marcel Kittel nadat hij in de derde etappe van de Ster ZLM Toer zijn sprintri valen André Greipel en Mark Ca vendish overtuigend had verslagen, „het is ook een psychologisch spel letje. En dan is het altijd beter om te winnen dan te verliezen." Een dag later dan voorzien liet de veelvuldig bewierookte sprint- trein van Argos-Shimano zien al aardig op stoom te komen rich ting de Tour. In Breda ging het donderdag nog helemaal fout, om dat Tom Veelers bij de spurtvoor bereiding Kittel per ongeluk in de wielen reed. Gisteren leverde de Nederlandse ploeg in het Limburgse Buchten een bijna perfecte sprintvoorberei ding af voor zijn Duitse kopman. Hoewel ook deze sprint anders liep dan gepland. In de slotkilome- ter ging de Sloveen Luka Mezgec, die eigenlijk twee plaatsen voor Kittel moest zitten, onderuit. „Maar het team anticipeerde daar uitstekend op", zei ploegleider Ad- dy Engels. „Ramon Sinkeldam en Tom Veelers trokken langer door en ik heb Marcel Sieberg van Lot to voor me in laten schuiven. Ik wist dat die door zou gaan omdat hij de sprint aantrok voor Greipel die achter me zat", vertelde Kittel. De Argos-Duitser kwam op het goede moment uit het wiel van Sieberg en bleef Greipel en Caven dish relatief gemakkelijk voor. Die eindigden net als een dag eer der op de plekken twee en drie. De ritwinnaar van donderdag, Theo Bos, moest nu tevreden zijn met plek vier, net voor Kenny van Hummel (Vacansoleil-DCM). Voor Kittel was de spurtzege een bevestiging van zijn groeiende vorm richting de Tour. Vorig jaar moest de Duitser bij zijn debuut, nadat hij met hoge verwachtin gen in Frankrijk was gestart, al na vijf dagen ziek opgeven. Kittel aast nu op revanche. Re cent werkte hij nog een hoogtesta ge in de Sierra Nevada af. „Het is een misvatting dat alleen klim mers en klassementsrenners daar baat bij zouden hebben. Ook als sprinter word je er beter van", zei hij nadat hij dankzij de tien boni ficatieseconden voor zijn ritzege ook de gele ZLM-trui overgeno men had van proloogwinnaar Ro bert Wagner. Kittel was ook content omdat hij zijn sprintzege boekte na een rit over zes Limburgse heuvels, waar onder de Cauberg en Bemeler- berg. De laatste 90 van de 188 kilo meter, met start en finish in Buch ten, waren echter vooral vlak. De sprintersploegen konden een vroege vlucht van acht daarom re pareren. Martijn Keizer (Vacanso- leil) hield aan die vroege ontsnap ping wel de bolletjestrui over. BUCHTEN - De sprinttrein van Argos-Shimano heet de beste in de wereld te zijn. Toch is het twee weken voor de start van de Tour nog voor een belangrijk deel gissen hoe de bemanning eruit gaat zien die Marcel Kittel in Frankrijk aan succes moet gaan helpen. Dat Kittel zelf en zijn Duitse col lega-kopman John Degenkolb deel uitmaken van de Tourploeg van Argos staat wel vast Net als de aanwezigheid van Tom Veelers en Koen de Kort „Tom is de ideale lead-out-man voor Marcel en Koen voor lohn", zegt ploegleider Addy Engels. Argos-Shimano wil Kittel straks uitspelen in de vlakke Tourrit- ten. De kaart-Degenkolb wordt getrokken als het terrein heuvel achtiger en lastiger is. „Of als Marcel zich in een vlakke rit niet goed zou voelen aldus En- Coach Cor Pot van Jong Oranje tijdens de training in het HaMoshava stadion in Petach Tikva, een dag voor de gels. EK-wedstrijd tegen Italië, foto Koen van Weel/ANP door Ralph Blijlevens ALANYA - De verwachtingen vooraf waren niet hooggespannen. Maar Rachel Klamer had één heel groot voordeel ten opzichte van al die an dere triatleten op het Europees kampioenschap in Alanya. Haar drie voorgaande wedstrijden in de bekende badplaats aan de Turkse Rivièra had ze winnend afgesloten. Vrijdag lukte dat de 22-jarige Dene- kampse opnieuw, het leverde haar de Europese triatlontitel op. Ze heeft er net de dopingcontrole opzitten als ze hoort dat het Spor tjournaal op de Nederlandse tv-buis heeft geopend met haar winst. „Dat meen je niet joh? Echt waar? Wat geweldig!", klinkt het enthousiast aan de andere kant de lijn. Het is kort nadat ze de strijd op het Europees kam pioenschap voor elite-vrouwen heeft gewonnen. „Ik besef eigen lijk nog niet wat me is overko men, ik moet dit eerst even goed laten bezinken." Ondanks haar voorgeschiedenis met Alanya heeft de Denekampse triatlete zichzelf toch verrast met haar prestatie. Want haar voorberei ding en de laatste race was alles behalve hoopvol. Maar gelukkig voor haar stond Alanya dit jaar weer op de triatlonkalender. „Ik heb inderdaad wat met deze wedstrijd. Het parkoers van van daag leek erg op dat van twee jaar geleden, toen ik hier voor het laatst won. Vooral het loopgedeel te spreekt mij erg aan." Op dat on derdeel greep Klamer haar kans. Ze versnelde en won in een tijd van 1 uur en 55 minuten waar door ze de Europese titel op de olympische afstand veroverde. door Patrick Delait LA PUNT - Met een forse klap op zijn stuur en vloekend als een ket ter reed Bauke Mollema na afloop van de koninginnenrit in de Ronde van Zwitserland richting de team bus. De kopman van Team Blanco had zojuist de sprint om de ritzege verloren van Rui Costa (Movistar), maar er was iets anders wat hem vreselijk dwars zat. De 26-jarige Groninger baalde er van dat ploegleider Jeroen Blijle vens in volle finale verkeerde in formatie in zijn oortje had ge schreeuwd. Blijlevens ging ervan uit dat Katusha-renner Simon Spi- lak op kop reed en dat het groepje met Mollema voor de tweede plaats zou sprinten. „Aan zo'n oor tje heb je niks. In je hoofd maakt het een verschil of je voor de eer ste of tweede plaats sprint. Nu ben ik zelfs niet doorgegaan tot op de streep. Ik snap hier niks van", foeterde Mollema terwijl hij op de rollenbank de verzuring uit zijn benen reed. Tien minuten na de finish in La Punt was de klim mer nog niet bedaard. Zochten zijn benen naar verlichting, in zijn hoofd borrelden de frustra ties. Het was Mollema een raadsel hoe hij door zijn eigen ploeg op zo'n schlemielige manier op het verkeerde been was gezet. „Ik vond het al raar dat ze het in mijn oortje over Spilak hadden. Ik wist niet precies wat de situatie was, maar hem had ik nergens gezien. Hier moeten me maar eens goed over praten. Nee niet vanavond, zometeen." Ploegleider Jeroen Blijlevens maakte zich na de finish wijselijk uit de voeten. Een confrontatie met Mollema had tot ernstig ex plosiegevaar kunnen leiden. „Straks stap ik wel op Bauke af. Laat hem eerst maar even afkoe len", klonk het schuldbewust bij de ploegleider die ook niet meer precies wist wat er was gebeurd. „In de bergen was er een slechte verbinding. Ik heb daardoor niks van de koers op televisie kunnen zien. De koersradio meldde dat Spilak voorop reed. Dat heb ik doorgegeven aan Bauke." Blijlevens durfde echter niet uit te sluiten dat een blunder binnen de Blanco-gelederen oorzaak was van de klucht. „Of wij in volgauto iets verkeerd hebben opgeschre ven? Ik hoop het niet." Cynisch: „Jullie maken er vast een mooi stukje van. In de Tour zal dit niet gebeuren. Dan nemen we de bes te ploegleiders mee." Met een vijfde plaats op 46 secon den van BMC-renner Mathias Frank blijft Mollema wel in de ra ce voor de eindzege in de Ronde van Zwitserland. De beslissing valt morgen in de afsluitende klimtijdrit over 26 kilometer. „Het zal echter lastig worden om de Ronde van Zwitserland nog te winnen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 76