OPHEFFINGSUITVERKOOP muggen BADKAMERS TOT 80% KORTING ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Donk're dennen, groene weiden vol zonneschijn. Marieken, wat zul jij hier gelukkig zijn. DIRECT UIT VOORRAAD LEVERBAAR 7 DAGEN IN DE WEEK TOT DE VOORRAAD STREKT van 11.00 tot 18.00 uur Riethil 20, 4825 AP Breda Hoge kwaliteit teakhouten tuinmeubelen Ronde en rechthoekige tafels staantafels Stoelen met verstelbare en vaste rugleuning ZATERDAG 15 JUNI 2013 Net als Heidi in de Zwitserse Alpen door Sheila van Doorsselaer KIENTAL - Eigenlijk was het de be doeling dat de uit Kuitaart afkom stige Marieken Verbruggen (33) slechts eventjes in het Zwitserse Kiental zou blijven, op doortocht naar haar uiteindelijke bestem ming: Afrika. Maar het liep anders. In de Zwitserse bergen liep ze de liefde van haar leven tegen het lijf. En nu woont ze alweer vier jaar in de Alpen, als een echte Heidi. Het is nogal een verschil, van boerderij 'Klein Hoefken' in de platte polders rond Kuitaart naar een chalet in de Zwitserse bergen. Toch wil Marieken voor geen goud meer terug, want ze geniet van elke dag. Samen met haar vriend Bruno (35) heeft ze een ho tel-restaurant in Pochentalp Kien tal: Hotel Waldrand. Een prachtig authentiek chalet zoals je het al leen in de boekjes en in de Milkachocolade-reclame ziet: met houten luiken, temidden van in wolkenflarden gehulde dan weer groene, dan weer witte bergtop pen, omringd door mooie groene weiden, dennenbossen en berg passen. Met recht een romantisch Marieken Verbruggen, haar vriend Bruno en hun zoontje Fynn voor hun traditionele hotel in het Zwit serse Kiental. door Sheila van Doorsselaer tafereel zoals uit het liedje van de tekenfilmserie Heidi: „Dunkle Tannen, Grüne Wiesen im Sonnenschein, brauchst Du zum Glücklichsein." Het runnen van een hotel met twintig nette nostalgische kamers voor in totaal 38 gasten en een ge zellige Gaststube, waar Marieken en Bruno om beurten hun lieve lingsgerechten koken voor hun gasten, is wel een heel andere richting dan Mariekens studie In terculturele Communicatie. Sinds de geboorte van hun zoontje Fynn, bijna acht maanden gele den, heeft Marieken het helemaal erg druk, maar wel léuk druk. Marieken: „Natuurlijk blijft inter culturele communicatie mijn inte resse hebben, maar ik zit hier echt helemaal op mijn plek. Hier heb je prachtige natuur. De win ter is witter dan wit, -ik heb in middels leren skiën, want dat kon ik dus nog niet en dat is hier echt not done- de zomer is prachtig diepgroen. En er heerst nog die echte rust. Sinds ik hier woon, weet ik pas echt hoe hectisch Ne derland eigenlijk is. De prikkels vliegen je doorgaans om de oren. Hier heb ik dat dus totaal niet. Ja, vergeleken met mijn studietijd leef ik nu in een heel klein wereld je. Dat is niet erg, want het is een prachtig klein wereldje. Hier heb ik geen last van keuzestress, heer lijk." Er is wel een eigenschapje van de Zwitsers waar Marieken best aan moest wennen: hun enorme stipt heid. „Ons 'Hollands kwartiertje' kennen ze in Zwitserland dus to taal niet. Als je met iemand af spreekt om acht uur, dan sta je om vijf voor acht op de stoep. Al tijd. En niet alleen voor zakelijke afspraken. Zelfs als Bruno naar zijn moeder gaat, is hij ruim op tijd. Terwijl ik dan denk: 'Ach, een half uurtje later kan ook best.' Nou, niet dus." Het is het totaalplaatje van Zwit serland dat Marieken zo goed be valt. Uit Nederland zegt Marieken niks te missen. Behalve haar fami lie dan. „Wat ik wel mis is het zomaar bin nenspringen en gezellig koffie drinken bij mijn ouders of zussen en broer. Vooral nu Fynn er is heb ik meer de behoefte om mijn le ven en het zijne met hen te delen. Maar gelukkig is het slechts Zwit serland, gewoon met de auto te bereiken. Het is niet het einde van de wereld. Mijn ouders zijn hier pas nog geweest." En zo krijgen ze nog veel meer gasten, want voor Marieken en Bruno is nu de drukste periode van het jaar aangebroken. Hotel Waldrand is geopend tussen half mei en half oktober, dus nu is het flink aanpoten. Hoewel je goed kunt skiën in het gebied, is het ho tel niet voor de wintersport geo pend. Marieken: „De kamers kun nen niet tot die temperaturen ver warmd worden dat het er in de winter aangenaam zou zijn. Wij zijn georiënteerd op de vakantie in het voorjaar, zomer en het na jaar. Dan is het hier zo prachtig. Je kunt hier fantastisch wandelen en fietsen in de bergen. Voor het weer hoefje het niet te laten. Ik was in Nederland altijd een enor me koukleum. 'Moet je vooral naar Zwitserland verhuizen', zeiden vriendinnen wel eens. Maar serieus, ik heb het hier in Zwitserland gewoon lek ker warm! \/l TPOPTl CADZAND-BAD - De natuur moet het zelf zoveel mogelijk regelen, is het uit- WaCll LCgCll gangspunt van ongediertebestrijder Traas Nature Care. Zo eten vissen als zil- ver- en goudwindes graag muggenlarven. Vijftienduizend stuks zijn er vrijdag door het bedrijf uitgezet in de grote waterpartij op het nieuwe Roompot-va kantiepark Noordzee Résidence Cadzand-Bad. „Het werkt gegarandeerd", zegt Peter Traas. „Vorig jaar hebben we dit ook al gedaan in het Landal-park bij Nieuwvliet-Bad." En een muggenplaag is er uitgebleven, foto Mark Neelemans 80 showroom badkamers - 2.000m2 magazijnvoorraad Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Grohe en andere topmerken Douchewanden, (bubbel)baden, stoomkabines, kranen, douchebakken, meubels, douchepanelen etc Diverse inbouwkeuken apparatuur o.a. Miele, Siemens Bel voor een afspraak of meer info: 076-2600063 06 - 28448040

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 71