22 ZEELAND Begin bouw ZRTI in Roosendaal Bezoek zaterdag GESLAAGD In Vlissingen werd gisteravond één van de eerste 'color runs' van Nederland gehouden. Iedereen is enthousiast. Maikei Harte Het officiële program ma van het bezoek van het koningspaar aan Zeeland is be kendgemaakt. Dat wordt er één met de stopwatch in de hand, want veel tijd is er niet. Dat geldt niet alleen voor Zeeland, dat is voor heel Nederland zo. Gisterochtend hoorde ik de bur gemeester van Hoorn op de ra dio, daar kwam hij twintig mi nuten. Twintig minuten? Je zult als burgemeester van de ze nuwen nog even naar het toilet moeten. Als je niet oppast zijn ze weer vertrokken op het mo ment dat je er vanaf komt. De burgemeester van Hoorn kon er de humor wel van inzien: „Dan doe ik ook eens aan speed- daten", zei hij. Het wordt ook in Zeeland een soort konings dag in turbo. Om 9.00 uur komt hij in Middelburg aan en staan de kramen met oude am bachten en streekproducten al klaar. Dat wordt een bolus uit het vuistje, want nog voor half elf staat de burgemeester van Goes ze al op te wachten om ze aldaar optredens op de markt te presenteren. Een toegift zit er niet in, want een uur later moeten ze alweer in Zierikzee zijn voor een historisch schouwspel. Dat is toch niet te doen zo. Ik snap nu pas waar om vorig jaar de snelheid op de A58 tussen Middelburg en Goes is opgevoerd naar 130. Dan kunnen ze nog wat harder doorrijden. Je kunt je afvragen wat het nut is van deze blik sembezoeken. Je kunt toch nooit iedereen bezoeken, dus waarom niet op één plek langer stilstaan en wat uitgebreider en dieper op zaken ingaan. Ik be grijp ook wel dat ze voor Mid delburg, Goes en Zierikzee kie zen en bijvoorbeeld niet voor Zeeuws-Vlaanderen. Stel je voor dat er een ongeluk in de tunnel gebeurt, dan moeten ze over Antwerpen. En dat snelle gedoe past ook helemaal niet ten zuiden van de Westerschel- de. Ze zullen ook een hapje wil len eten en dan heb je in Zeeuws-Vlaanderen al snel een gangetje of twaalf voor je kie zen. Al wordt het vanaf decem ber helaas wel wat minder, zon der Oud Sluis. Ze komen voor die tijd dan ook nog maar eens terug. Maar dan wel... op het gemakje. i Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Klaar voor de start van Colours by the Sea op het Bellamypark. foto's Ruben Oreel ledereen krijgt steeds meer kleur CALVIJN COLLEGE, locatie Middelburg VMBO, gemengde leerweg, economie: Michiel Adriaanse, Oost-Souburg; Christi an van Belzen, Arnemuiden; Gerline van Belzen, Arnemuiden; Yannick van den Bosse, Crijpskerke; Erwin Dekker, Aagte- kerke; Wichard Dekker, Zoutelande; Mar- janne Hanzen, Westkapelle; Benjamin Jan- se, Middelburg; Leonie Janse, Meliskerke; Nelianne Janse, Arnemuiden; Nadine Job- se, Arnemuiden; Marit Kapaan, Oost-Sou burg; Denise van Keulen, Meliskerke; Lou- rens van Keulen, Meliskerke; Julia Maas, Arnemuiden; Matthias Moens, Nieuw en Sint Joosland; Arinda Poppe, Middelburg; Arnoudt Rotte, Arnemuiden; Marline de Visser, Westkapelle; Rosanna Wisse, Aag- tekerke. VMBO, gemengde leerweg, verzorging: Eline Bosman, Middelburg; Jolise Cornelis- se, Arnemuiden; Matthijs Dekker, Middel burg; Melissa Dingemanse, Meliskerke; Mirthe Dingemanse, Vlissingen; Mirjam van Eijzeren, Meliskerke; Merilyn Faasse, Arnemuiden; Tamara Faasse, Westkapel le; Lisette Geuze, Middelburg; Debora den Hollander, Meliskerke; Rachelle Jan se, Arnemuiden; Anne-Marije Joosse, Ar nemuiden; Danieke Kleijne, Arnemuiden; Juliette van Kralingen, Middelburg; Janti- ne Krijgsman, Arnemuiden; Jorinde Mal- jaars, Aagtekerke; Mieke Maljaars, Middel burg; Tabitha van der Mheen, Middel burg; Maartje-Anne Moens, Middelburg; Joanne Peene, Middelburg; Leanne Peene, Middelburg; Carelina Polderdijk, Vlissingen; Thirza Poppe, Middelburg; Ne lianne Rottier, Vlissingen; Marlinda Schee- Ie, Arnemuiden; Jacorien Treur, Arnemui den; Julia de Visser, Meliskerke; Jeanine Wijkhuijs, Meliskerke; Joëlle de Wolf, Mid delburg; Joanne Wouters, Oostkapelle. VMBO, theoretische leerweg, economie: Marleen Janse, Veere; Jordy van Koeverin- ge, Arnemuiden. VMBO, theoretische leerweg, techniek: Daniël Corbijn, Middelburg; Rose-Marijne van Deventer, Goes; Jesse de Korte, Big- gekerke; Daniël Sanderse, Vlissingen; Ke vin Vader, Middelburg; Jan Verhage, Aag tekerke. VMBO, theoretische leerweg, verzorging: Okke de Bonte, Middelburg; Emma Bos- selaar, Meliskerke; Rosalyn Geluk, Grijps- kerke; Jessica Joosse, Aagtekerke; Lean- der Joosse, Aagtekerke; Jesse Moeleker, Domburg; Sander Poppe, Middelburg; Bréam Schipper, Vlissingen. EDUDELTA COLLEGE, Middelharnis M-Basis Landbouw, Techniek, Economie 4: Jordi van den Berge, Oosterland; Jeroen Hoep, Bruinisse; Dirk van Tuijl, Bruinisse; Simone Verspoor, Bruinisse. M-Kader Landbouw, Techniek, Economie 4: Daniël van den Akker Bruinisse; Len Bijl, Kerkwerve; Cornelis Capelle, Oosterland; Wilmer Dijkgraaf, Nieuwerkerk; Mark van Gilst, Bruinisse; Tim Ista, Bruinisse; Rick Jonker, Bruinisse; Harmen Maliepaard, Nieuwerkerk; Willem Olree, Bruinisse. M-LWT Landbouw en techniek IJ4: Peter Berrevoets, Bruinisse. door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Op het Bellamypark in Vlissingen is het vrijdagavond feest. Aan het begin van de avond, als 5600 hardlopers, in dan nog witte shirts, zich verzamelen bij de start. En later, als ze na een ron de van vijf kilometer, kleurrijk be poederd, over de finish terugke ren. Ook onderweg is het feest. In een lange rij rennen ze door de stad en over de boulevards. Op vijf plaatsen worden ze bespoten met gekleurd poeder. Iedereen krijgt steeds meer kleur, belicht door een mooie avondzon. Het enthou siaste publiek kijkt toe en veegt zo nu en dan de poeder van zon nebril en camera. Vooral de deelnemers kunnen niet zonder zonnebril. Om elke kleurdouche hangt een wolk van poeder. Het poeder slaat ook op de keel, zegt Steven Schotsman na afloop op het Bellamypark. „Maar dat geeft niet, dat hoort er bij." Schotsman is vanuit Alk maar naar Vlissingen gekomen om mee te doen aan Colours by the Sea, één van de eerste 'color runs' van Nederland. Hij is en thousiast over het evenement. Van de 5600 deelnemers komt on geveer de helft uit Zeeland en de andere helft uit de rest van het land, zegt de organisatie. Ruim zestig procent van de hardlopers is vrouw. Er doen ook vierhon derd kinderen mee; zij lopen een route van drie kilometer. De deel nemers lopen in shirts van Co lours by the Sea, compleet met rugnummer, met daaronder de tekst: But I am not a number, I am a color. ROOSENDAAL - Patiënten uit Tho- len en West-Brabant hoeven van af zomer volgend jaar niet meer naar Vlissingen te reizen als ze be straald moeten worden. Zij kun nen dan terecht in Roosendaal. Komende maandag begint het Zeeuws Radiotherapeutisch Insti tuut (ZRTI) met de bouw van een nieuw radiotherapiecentrum op het terrein van het Franciscus Zie kenhuis. In het nieuwe centrum worden ongeveer vierhonderd pa tiënten per jaar behandeld. Het ZRTI werkt samen met spe- cialisten van het Lievensberg Zie kenhuis in Bergen op Zoom en het Franciscus Ziekenhuis in Roosendaal. Het centrum levert zo'n twintig nieuwe banen op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66