berco Dorpsraad Krabbendijke: bieb moet ontmoetingsfunctie houden Elke crisis is ook een uitdaging BEVELANDEN en THOLEN 25 Theologische verdieping nog springlevend Paradijsje in de Dolomieten! aantrekkelijk shoppen caYacz bezet de zomer in Rozentuin Slot Baarland open voor bezichtiging BIJ NADER INZIEN ZATERDAG 15 JUNI 2013 KATS De zomerexpositie en -com petitie caYacz van jonge, he dendaagse kunst wordt zon dag 16 juni officieel geopend in de Zeeuwse Rozentuin in Kats. De tweede editie toont werk van zestien recent afge studeerde kunstenaars uit Nederland en Vlaanderen. BAARLAND Het Slot in Baarland is mor gen, zondag, open voor het publiek. Bezichtiging is mo gelijk vanaf 13.30 uur. In de direct daarnaast gelegen Maartenskerk voeren stu denten van het Rotterdams conservatorium werken uit van Bartok, Kachaturian en Williams. De studenten beginnen om 17.00 uur met spelen. Het zwembad van Sportpunt Zee land is weer open op maandag 1 juli. Het zwemcomplex in Goes blijft tot en met 30 juni gesloten wegens renovatie. De zinsnede dat het bad de zomer dicht zou zijn, zoals maandag in het verhaal over het Wissebad stond, is onjuist. lange Vorststraat - goes GOES - Met posters, flyers en een nieuwe website is de Cursus Theo logische Vorming (CTV) in Goes begonnen met de wervingscam pagne voor de nieuwe cursus van af 5 september. In de Oosterkerk in Goes is 27 juni om 19.30 uur een informatieavond. Deze cursus wordt al meer dan dertig jaar in Zeeland gegeven. Het kerkbezoek wordt weliswaar minder maar spiritualiteit is vol gens de organisatie springlevend. Ieder jaar worden weer nieuwe cursisten ingeschreven. Zowel ze kers en mensen die al geloven, maar verdieping zoeken. Geloof sopvattingen en begrippen die vroeger als kind zijn meegekre gen kunnen een nieuwe beteke nis krijgen. Dit is althans wat de cursisten volgens de organisatie ervaren. Belangstellenden hoeven niet actief betrokken te zijn bij het kerkelijk leven. More- lnc<lItalië Vakantie is: frisse lucht inademen. Waar kan dat beter dan in de ongerepte natuur van de Dolomieten? U verblijft in de Val di flemme. Deze prachtige vallei ligt tussen twee natuurparken: dat van Paneveggio en dat van Monte Corno. U zit tussen de kabbelende bergbeekjes, imposante roze-rode bergwanden en de bergmeren van de Lagorai. U verblijft in het comfortabele hotel Shandranj in het dorpje Tesero, op een prachtig plekje in de Dolomieten, met uitzicht op het Lagorai-gebergte. Er is gratis wifi, een groot wellnesscentrum (ca. 500m2), een grote tuin en een zon neterras. En dat alles met heerlijke more indusive-verzorging! Kinderkorting (bij 2 volbetalenden op de kamer): 0 t/m 5 jaar: gratis 6 t/m 14 jaar: 50% korting Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 12459 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. euro pp. zoek boekcode 90920 Inbegrepen 3, 4 of 7x overnachting inclusief ontbijtbuffet 3, 4 of 7x viergangenkeuzediner ind. water en frisdrank gebruik wellness en zwembad 1x kortingscoupon 15,- voor wellnessbehandeling dagelijkse wandelingen en/of fietstochten met alpine gids gratis gebruik fietsen minidub kinderen (tot 09/09) avondentertainrnent Prijzen 23/06-06/07 07/07-13/07 14/07-03/08 04/08-17/08 18/08-24/08 25/08-07/09 08/09-26/10 4-d 179 159 219 219 179 159 5-d 199 179 229 229 199 179 8-d 379 339 449 709 449 379 339 Prijzen in p,p. o.b.v. tweepersoonskamer zonder balkon Niet inbegrepen reser- veringskosten (€20,-) en kosten Calamitei tenfonds (€2,50). door Nadia Berkelder KRABBENDIJKE - Ook als de biblio theek in Krabbendijke verhuist naar Ter Weel, moet er een ont moetingsfunctie blijven. Dat vindt de dorpsraad van Krabbendijke. Het was altijd de bedoeling om in Reimerswaal twee volwaardige vestigingen van de bibliotheek open te houden: die in Yerseke en die in Krabbendijke dus. Maar dat is veranderd: het pand waarin nu de bibliotheek is ge huisvest, de Rabobank aan de Dorpsstraat, staat te koop. De bi bliotheek mag er voorlopig blij ven, maar moet waarschijnlijk weg als er een koper is gevonden. In zorgcentrum Ter Weel is ruim te om volgend jaar een 'uitgebrei de volwaardige selfservice biblio theek' in te richten, heeft de bibli otheek aan de gemeente laten we ten. Dat betekent dus het dat Krabbendijke in feite de volwaar dige bibliotheek kwijt raakt. „Het is belangrijk dat het sociale aspect van de bibliotheek behou den blijft in Krabbendijke", zegt Tanny van Quekelberghe, de voor zitter van de dorpsraad. „Zodat jong en oud de kans krijgen om el kaar te ontmoeten of koffie te drinken. Dat is voor ons een uit gangspunt. Wij willen bijvoor beeld een ruimte met een leesta fel" Het is nog niet helemaal dui delijk hoe de Krabbendijkse vesti ging er precies uit komt te zien, zegt Quekelberghe. „Maar wij heb ben er vertrouwen in, we willen als Dorpsraad de bewoners van Krabbendijke goed vertegenwoor digen." De bibliotheken in Hansweert, Rilland en Kruiningen gaan dicht. In plaats daarvan komen zelfbedieningsvestigingen: biblio theken zonder personeel. Zoals het er nu naar uitziet is Yerseke het enige dorp in Reimerswaal dat een echte bibliotheek houdt. veranderen met de maatschappij en meer samenwerken, daar ge loof ik in." Timmerman ziet de Goese situa tie dan ook niet zo somber in. „Er wordt al best veel gedaan en geor ganiseerd in Goes, ook bijvoor beeld via Citymarketing waarbij de horeca samenwerkt. Maar ie dereen moet meedoen." Het faillissement van Heartbreak Café op de Grote Markt is het ge volg van een matig tot slecht sei zoen vorig jaar in combinatie met de grote financiële verplichtin gen, zegt curator Caroline Bos- land. „Die hingen er eigenlijk als een donkere wolk boven. Er was al gedreigd met ontruiming en dagvaarding." De eigenaar van het pand heeft de verhuur in handen gegeven van bierbrouwerij Heineken. het café werd geëxploiteerd door Bart van Hooijdonk. Het café is al sinds 2 juni gesloten. Er werkten in totaal vijf mensen, „het mooi ste zou zijn als iemand het over neemt, maar er heeft zich nog nie mand gemeld", zegt curator Bos- land. „Gebeurt dat niet, dan moet de inventaris worden verkocht." Op de Grote Markt staan overi gens ook cafés Lambik en Matisse te koop, maar dat staat los van het faillissement van Heartbreak Ca fé. Ze staan ook niet te koop om dat ze slecht zouden draaien, la ten de uitbaters weten. Het is bo vendien niet ongebruikelijk dat horecabedrijven in de etalage wor den gezet. Jongeren op de Grote Markt in Goes, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57