Historisch financieel tekort gemeente Veere Uitkijkpunt op kop van Gasdam bij Saeftinghe 'De Bewegende Golf OPHEFFINGSUITVERKOOP BADKAMERS TOT 80% KORTING SCHOUWEN-DUIVELAND 27 DIRECT UIT VOORRAAD LEVERBAAR 7 DAGEN IN DE WEEK TOT DE VOORRAAD STREKT van 11.00 tot 18.00 uur Riethil 20, 4825 AP Breda Hoge kwaliteit teakhouten tuinmeubelen Ronde en rechthoekige tafels staantafels Stoelen met verstelbare en vaste rugleuning Lezing Debby Petter Korstanje wint prijs Dikkebandenraces Lego naar Fonteyne Zangavond met koren N675 afgesloten ZATERDAG 15 JUNI 2013 Voorzitter Renger Erenst draagt door Ali Pankow RENESSE - Het waterkunstwerk 'De Bewegende Golf aan de Hoge- zoom in Renesse symboliseert de verrassing van het immer in be weging zijn. Het kunstwerk, ge maakt door Lolke van der Bij, is een geschenk van de Stichting Renesse ter gelegenheid van haar 6o-jarig bestaan. Voorzitter van deze vermogensbeherende organi satie Renger Erenst droeg 'De Be wegende Golf vrijdagmiddag offi van echtheid over aan cieel over aan de gemeenschap. Hij deed met de overhandiging van het certificaat van echtheid aan burgemeester Gerard Rabe link. Fanfarekorps Luctor et Emer- go zorgde voor de muzikale om lijsting. Voorafgaand aan de over dracht memomeerde Erenst in het dorpshuis het ontstaan van de Stichting Renesse. Ook gaf hij een overzicht van zaken waarin de stichting investeert: cultureel erfgoed, kunst, cultuur en sport. „Schouwen-Duiveland zou er zon r Rabelink. foto Dirk-Jan Gjeltema der de Stichting Renesse anders uitzien", zei de burgemeester. Hij erkende dat deze organisatie een onmisbare partner is in financie ring van zaken waar de bevolking grote waarde aan hecht. Lolke van der Bij gaf een korte toelichting op zijn werk. Hij ontwierp een golvende kolom van RVS als verti cale golf waar langs water vloeit. Met de beide cirkels rondom de kolom visualiseerde hij zon en maan, die zo'n grote invloed heb ben op het water. door Maurits Sep DOMBURG - De gemeente Veere be reidt zich voor op de grootste fi nanciële problemen in haar histo rie. De komende jaren krijgt zij te maken met grote tekorten, die op lopen tot 1,8 miljoen euro in 2017. Dat blijkt uit de voorjaarsnota 2014 die wethouder van Financi ën René Molenaar vrijdag heeft gepresenteerd. Tot nu toe viel het voor Veere nog wel mee met de fi nanciële problemen. „Maar dat wordt nu een ander verhaal", luid de zijn waarschuwing. „Met in gang van 2017 komen we jaarlijks 1,8 miljoen euro tekort. Dat is naar Veerse maatstaven onge kend. Op een begroting van vijf tig miljoen euro heb je het dan over vier procent structureel." Volgend jaar komt Veere nog vrij eenvoudig op nul uit, door her en der wat uitgaven te schrappen en inkomsten te verhogen. Een jaar later al ontstaat een gat van een miljoen euro. Dat vraagt om scher- door Harmen van der Werf NIEUW NAMEN - Een uitkijkpunt met terras zou mooi passen op de kop van de Gasdam tussen het Ver dronken Land van Saeftinghe en het (nog aan te leggen) Hedwige- Prosper-natuurgebied. Medewer ker Gert-Jan Buth van Het Zeeuw se Landschap oppert dit als idee voor 'recreatief medegebruik' van de te ontpolderen Hedwigepolder. „Van de Gasdam die ver de Wes- terschelde insteekt, kun je een na- tuurboulevard maken met een wandel- en fietspad" gaat Buth verder. „Rij je richting het uitkijk punt, dan zie je de schepen als het ware de Antwerpse haven in varen. Ga je terug, dan waan je je pe ingrepen en dus om politieke keuzes, zegt Molenaar. Het zitten de college van B en W wil die nu niet maken. Volgend jaar maart zijn namelijk de gemeenteraads verkiezingen en het huidige colle ge wil 'niet over het graf heen re geren'. „We willen de nieuwe raad en het nieuwe college volop de ruimte geven om eigen keuzes te maken." Molenaar vindt niet dat het college daarmee wegloopt voor zijn verantwoordelijkheid en een onverantwoord risico neemt. Bovendien wordt ambte lijk voorwerk gedaan zodat de nieuwe raad en het nieuwe colle ge snel knopen kunnen doorhak ken. Zodra na de verkiezingen de coalitie-onderhandelingen begin nen, liggen enkele scenario's klaar voor het oplossen van de proble men. Daarin wordt beschreven welke rol de gemeente voor zich zelf ziet weggelegd in de toe komst, zoals leidend aanwezig zijn of juist het initiatief overla tend aan particulieren en zelf vooral ondersteunend werken. in een laatmiddeleeuws oerland- schap, vol natuur. Die tegenstel ling maakt het spannend." De provincie houdt dinsdag 25 juni van 16.00 tot 20.00 uur in dorpshuis De Kauter in Nieuw Namen een inloopbijeenkomst over het Hedwigeproject waar dit soort ideeën welkom zijn. Van het actiecomité Red Onze Polders zijn die in elk geval niet te ver wachten, aldus Magda de Feijter. Ze vindt dat de provincie voor de muziek uitloopt. „Met de eigenaar van de Hedwige moet zelfs nog onderhandeld worden." Ontpolde- ring blijft voor De Feijter sowieso taboe. De natuur is er volgens haar niet bij gebaat, omdat 'het ge bied snel zal dichtslibben met ook nog eens vervuilde stoffen'. 80 showroom badkamers - 2.000m2 magazijnvoorraad Duscholux, Sanijura, Hoesch, Dansani, Dorenbracht, Grohe en andere topmerken Douchewanden, (bubbel)baden, stoomkabines, kranen, douchebakken, meubels, douchepanelen etc Diverse inbouwkeuken apparatuur o.a. Miele, Siemens Bel voor een afspraak of meer info: 076-2600063 06 - 28448040 MIDDELBURG Oud-NOS-nieuwslezeres Deb by Petter vertelt morgenmid dag in de synagoge in Middel burg over haar boek Ik ben er nog. Het boekje handelt over de on derduikperiode van haar moe der, Helène Egger, die zelf ook aanwezig is. De synagoge aan de Herenstraat 14 is gratis toe gankelijk. GOES Maartje Korstanje heeft de Cul turele Prijs Goes 2012 gewon nen. De beeldhouwster, die ge boren is in 's Heer Hendrik skinderen, krijgt de prijs op een nader te bepalen tijdstip uitgereikt Ze ontvangt een kunstwerk en een cultureel ge schenk, bijvoorbeeld een expo sitie. Korstanje maakt beelden van figuren die lijken op insec ten en prehistorische dieren. WESTKAPELLE Wielerstichting Westkapelle houdt vandaag voor de vijfde keer de Delta Dikkebandenra ces in het dorp. Jongens en meisjes van 4 tot en met 12 jaar kunnen met hun eigen fiets een parkoers van achthonderd meter afleggen. De wedstrijd is van 13.30 tot 17.00 uur. www.wielerstichting-westkapelle.nl VLISSINGEN De Lego-experience van Stich ting Blokje bij Blokje verhuist op 29 juni naar winkelcentrum de Fonteyne in Vlissingen. De attractie komt naast de Biblio theek aan de Spuistraat. Die dag is vanaf 13 uur iedereen welkom. Wethouder Rob van Dooren zal de locatie feestelijk openen met het onthullen van een nieuw Lego-model van een bekend Vlissings gebouw. MIDDELBURG In de Koorkerk in Middelburg wordt vanavond een zanga vond gehouden. De avond heeft als thema 'Heft een psalm aan'. Er wordt gezongen onder begeleiding van het christelijk gemengd koor Sur- sum Corda en het kinderkoor Blijde Stemmen, beide uit Mid delburg. Aanvang is 19.30 uur en de toegang is gratis. NIEUWVLIET De provinciale weg (N675) langs Nieuwvliet is volgende week, van 17 tot en met 22 juni, enkele dagen voornamelijk 's avonds en 's nachts afgesloten voor onderhoudswerkzaamhe den. De werkzaamheden wor den uitgevoerd op en tussen de rotondes in de weg ter hoog te van de Sint Bavo- en Sint Jansdijk. De drempel tussen beide rotondes wordt ver nieuwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49