berco Volgend jaar minder werknemers en minder subsidie De Zuidhoek Sterrenkoks voor goede doel naar Kleine Schorre Paradijsje in de Dolomieten! SCHOUWEN-DUIVELAND 25 aantrekkelijk shoppen Verbeteren van tuinonderhoud is een van de speerpunten van Zeeuwland. Het technasium helpt. Goede doelen 2013 van Boerenboeldag Snuffelmarkt van buurtschap Bingo spelen in het dorpshuis Het was best een mooie tuin, maar hij was niet kindvriendelijk ZATERDAG 15 JUNI 2013 lange vorstslraal - goes DREISCHOR - Koks van zes Zeeuw se en Brabantse restaurants koken zondag 23 juni een zes-gangen- lunch op wijnboerderij De Kleine Schorre in Dreischor. De koks zijn aangesloten bij 'Jeu- nes Restaurateurs d' Europe'. De ze organisatie steunt een project waarbij kinderen met obesitas wordt geleerd gezonder te eten. Drie van de zes deelnemende chefs hebben een of meer Miche- linsterren op hun naam. Ze koken in Het Vlasbloemeken in Koe wacht, het Wolfslaar in Breda en Mijn Keuken in Wouw. Verder doen Scherp (Middelburg), Spet ters (Breskens) en Badpaviljoen (Domburg) mee. Tijdens de 'walking' lunch met topwijnen in Dreischor is er live muziek. Couverts kosten 60 euro p.p., kinderen 22,50 euro. De lunch duurt van 14 tot 18 uur en de kaartverkoop gaat via: www.couverts.nl/jre. BROUWERSHAVEN De opbrengst van Boeren boeldag 2013 in Brouwersha ven gaat naar de bouw van een school in Bangladesh en naar een bakkersproject in Oeganda. Zoals altijd gaat er ook wat geld naar de adoptiekinde ren van school De Schouw. De Boerenboeldag is op 14 september. LOOPERSKAPELLE De jaarlijks snuffelmarkt van het Schouwse buurt schap Looperskapelle wordt zaterdag 22 juni gehouden. Het aanbod behelst onder meer boeken, serviezen, meubelen en curiosa. De markt duurt van 9.00 tot 16.00 uur en wordt bij slecht weer binnen gehouden. OOSTERLAND Met enige regelmaat houdt het dorpshuis Oosterhof in Oosterland een activiteit Voor vrijdag 21 juni staat een bingo-avond op het pro gramma. Het evenement be gint om 20.00 uur. Vooraf opgeven voor deelna me is mogelijk bij Annema- rie le Comte: via 0111-642078 of 06-30263460. More- Inclusive Italic Vakantie is: frisselucht inademen. Waar kan dat beter dan in de ongerepte natuur van de Dolomieten? U verblijft in de Val di Fiemme. Deze prachtige vallei ligt tussen twee natuurparken: dat van Paneveggio en dat van Monte Corno. U zit tussen de kabbelende bergbeekjes, imposante roze-rode bergwanden en de bergmeren van de Lagorai. U verblijft in het comfortabele hotel Shandranj in het dorpje Tesero, op een prachtig plekje in de Dolomieten, met uitzicht op het Lagorai-gebergte. Er is gratis wifi, een groot weilnesscentrum (ca. 500nv), een grote tuin en een zon neterras. En dat alles met heerlijke more indusive-verzorging! Kinderkorting (bij 2 volbetalenden op de kamer): 0 t/m 5 jaar: gratis 6 t/m 14 jaar: 50% korting Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 12459 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. europ.p. zoek boekcode 90920 inbegrepen 3, 4 of 7x overnachting inclusief ontbijtbuffet 3, 4 of 7x viergangenkeuzediner ind. water en frisdrank gebruik wellness en zwembad 1 x kortingscoupon 15,- voor wellnessbehandeling dagelijkse wandelingen en/of fietstochten met alpine gids gratis gebruik fietsen minidub kinderen (tot 09/09) avondentertainment Prijzen 23/06-06/07 07/07-13/07 14/07-03/08 04/08-17/08 18/08-24/08 25/08-07/09 08/09-26/10 4-d 179 159 219 219 179 159 5-d 199 179 229 229 199 179 8-d 379 339 449 709 449 379 339 Prijzen in p.p. o.b.v. tweepersoonskamer zonder balkon. Niet inbegrepen: reser- veringskosten (€20,-) en kosten Calamitei tenfonds (€2,50). door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Minder werknemers, minder subsidie. Dat zijn de tref woorden in de begroting 2014 van sociaal werkvoorzieningsbedrijf De Zuidhoek in Zierikzee. De voorziening gaat ervan uit vol gend jaar ongeveer tien mensen minder in dienst te hebben. Dat gebeurt door natuurlijke uit stroom en het niet verlengen van enkele tijdelijke contracten. Bij de Zuidhoek werken dan - in ver schillende regelingen - nog 255 mensen (209 full-time arbeids plaatsen). Dat is exclusief dertien arbeidsplaatsen in het kader van het project begeleid werken. In het management, de administra tie en facilitaire dienst werken bij De Zuidhoek 25 mensen (acht ambtenaren en zeventien inge huurde krachten). Het bedrijf houdt in zijn begro ting ook rekening met een daling van de rijksbijdrage. Die gaat met 500 euro per arbeidsplaats omlaag naar 25.465 euro per fte. Met ingang van volgend jaar mag De Zuidhoek geen mensen meer aannemen op grond van de WSW. In plaats daarvan mogen in heel Nederland 30.000 mensen worden aangenomen op een 'be schutte' werkplek. Die werkplek ken moeten worden betaald door de gemeenten. De Zuidhoek bouwt de industriële activiteiten de komende jaren af. Dat werk wordt vervangen door dienstverle nende activiteiten, zoals schoon maakwerk. De Zuidhoek verwacht volgend jaar 5,65 miljoen euro van het Rijk, ruim drie tori minder dan dit jaar. Er staat ook een kleiner negatief bedrijfsresultaat in de be groting. De Zuidhoek is niet arm. Er is een algemene reserve van 3,5 ton. Verder zijn er enkele bestem mingsreserves met een totaalwaar de van 4.7 miljoen euro tuin vol beestjes Rien Drijgers, woningbouwverenig ing Zeeuwland: „Wij willen graag goed tuinonderhoud stimuleren. Dit is voor ons een proefproject." Bewoonster Jacquelien Varossieau en Edwin van Eek, werkleider Groenbeheer bij reïntegratiebe- drijf De Zuidhoek. Jan Brokke, docent Onderzoek Ontwerp bij het Technasium van Pontes scholengroep Pieter Zee man in Zierikzee. De technasiumleerlingen werken zich in het zweet. Jongens sjou wen met zware tegels. Verderop zijn drie meisjes bezig een tuin op te schonen. Aan het ruwe stuk beton wat daarbij tevoorschijn is gekomen wagen ze zich niet. „We gaan er wel voor staan als er een foto gemaakt wordt", aldus één van hen. Edwin van Eek, werkleider Groen beheer van reïntegratiebedrijf De Zuidhoek, is ook geestdriftig. „Op de andere locaties is het meer het bijwerken van een tuin, maar hier is het echt een complete renova tie." Klantmanager Rien Drijgers van Zeeuwland kijkt met genoe gen naar het project. „Tuinonder houd is voor ons echt een speer punt en wat dat betreft is dit pro ject samen met Pontes en de Zuid hoek voor ons ook een proefpro ject. Nu is de belangstelling nog niet zo groot, maar als mensen straks zien en horen wat er alle maal mogelijk is, wordt dat wel beter." Leerlingen van Pieter Zeeman wa ren vrijdag op drie locaties actief: de Wethouder den Boerstraat in Brouwershaven, de Scheepswerf straat in Burgh-Haamstede en de Fokkerstraat in Zierikzee. Aan de ontwerpen voor de tuinen die aangepakt werden is enkele maan den gewerkt. Door de leerlingen zelf, benadrukt Jan Brokke. „Ik was alleen maar supervisor." Zeeuwland om mee te doen aan een tuinenproject. Nadat de Brouwse haar wensen en verlan gens had neergelegd sloegen de Pontes-leerlingen aan het ontwer pen. Onder meer het idee om in een deel van de rubberen tegels te gebruiken werd geboren. Varos sieau heeft er alle vertrouwen in. Docent Jan Brokke van Pontes Pie ter Zeeman is eveneens enthou siast. Hij zegt aangenaam verrast te zijn door de inventiviteit en creativiteit van zijn leerlingen. „Ze zijn echt met heel leuke idee ën gekomen. Ik was echt verrast door de ontwerpen. En de leerlin gen zijn ook gewoon heel enthou siast bezig met de uitvoering van de plannen." Een blik in de onttakelde tuin van Varossieau bewijst zijn gelijk. Jacquelien Varossieau door Piet Kleemans BROUWERSHAVEN - Ga er maar aan staan: maak een tuin die aantrek kelijk is voor allerlei beestjes én onderhoudsvriendelijk. Het is een uitdaging, dachten de Havo- en Vwo'ers van het Pontes-tech- nasium. Vrijdag kwamen ze er achter dat het bedenken van een biodiverse tuin één ding is, maar het aanleggen ervan een heel an der chapiter. In de tuin van Jacquelien Varos sieau bij haar huis aan de wethou der Den Boerstraat in Brouwersha ven gonst het van de bedrijvig heid. Pontesleerlingen zijn er sa men met mensen van woning bouwvereniging Zeeuwland en reïntegratiebedrijf De Zuidhoek hard aan het werk. In no-time is de tuin compleet leeggehaald en nu is men bezig met de opbouw. Varossieau: „Het was best een mooie tuin, maar hij was niet kindvriendelijk. En wij wilden graag een kindvriendelijke tuin." Varossieau ging daarom maar al te graag in op de uitnodiging van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47