Aftellen begonnen voor Anthony van Assche Verkeershinder N676 m 38 SPORT Weekafsluiting Damstraat (N676) tussen Krabbedijk en kern Schoondijke. Hardloopevenement in Zeelandhallen in Goes voegt verschillende onderdelen toe aan het programma. DRIE TRAILS IN ZEELAND Weekafsluiting Damstraat (N676) tussen Krabbedijk en kern Schoondijke Maandag 24 juni tot en met vrijdag 28 juni van Anaar Beter Indoortrail breidt flink uit door Maurice Steketee MIDDELBURG - De tweede editie van de Indoortrail Zeeland in de Zeelandhallen in Goes is pas be gin volgend jaar, maar de organisa tie is nu al druk bezig met de voorbereiding. Dat is nodig ook, want het programma krijgt een flinke impuls. „Door nieuwe on derdelen toe te voegen hopen we honderden mensen in beweging te krijgen", vertelt Kim Reynier- se, die in 2012 samen met Michel Schrier het initiatief nam voor het unieke evenement in Neder land. Ook tijdens de tweede editie blijft de hoofdmoot van het pro gramma uiteraard de hardloop wedstrijd op zaterdagmiddag en -avond. Daarnaast worden een trail voor scholieren, een Ladiestrail en een mountainbikewedstrijd aan het programma toegevoegd. „Verder willen we ook nog iets gaan doen voor de minder valide sporters. Het is niet de bedoeling om met een rolstoel over het parkoers te gaan, je moet eerder denken aan mensen met gehoorproblemen, autisme of geestelijk gehandicap ten die we over de hindernissen Bij een trail lopen de deelnemers over een onverhard parkoers met hoogteverschillen. Tijdens de In doortrail in de Zeelandhallen ko men daar ook nog allerlei hinder nissen bij. Denk aan een waterbak, brug, boomstammen, slalommen tussen hekjes en door een container ge vuld met zand rennen. Naast de Indoortrail telt Zeeland nog twee trails. De Trail by the Sea werd eerder dit jaar gelopen in Renesse. Een verkorte versie van deze wedstrijd wordt gehou den op zondag 22 september. De deelnemers lopen dan 20 kilo meter over onverharde paden langs de kust van Schouwen-Dui- veland. I De waterbak is vooral bij de jeugd populair, archieffoto Robert de Jonge willen laten lopen. Het is een idee dat uit de koker komt van de Goe- se wethouder Jo-Annes de Bat. Bij voldoende belangstelling gaan we het organiseren." Door de vier nieuwe onderdelen past het programma niet meer in één dag. „We beginnen nu een dag eerder, op de vrijdagochtend met de trail voor de minder vali de sporters, 's Middags komen de scholieren in actie en 's avonds is er de Ladiestrail." Reynierse verwacht vooral veel scholieren aan de start. „Ik heb al le scholen in het voortgezet onder wijs in Zeeland aangeschreven en al een aantal positieve reacties ontvangen. Eén school heeft al toegezegd om met 350 leerlingen te komen. En ook verschillende sportleraren reageren positief. Het is de bedoeling dat we ook een aantal clinics gaan geven op deze scholen waarin we de leerlin gen looptechniek bijbrengen. Voor dit onderdeel willen we een Scholierenbeker in het leven roe pen. Het zou toch mooi zijn als al le scholen het tegen elkaar zou den opnemen?" Een andere verandering is het par koers. Volgens Reynierse zal het nog uitdagender worden. „We vin den dat het een verrassing moet zijn dus er zullen weer een aantal nieuwe elementen in zitten. Ik denk dat we wat meer de hoogte in zullen gaan, net als de motor crossers, die na de trail gebruik zullen maken van het zand in de hal. De samenwerking met de mo torcross wordt voortgezet, anders is het niet te betalen." Ook moun tainbikevereniging X-treme sluit zich bij het evenement aan. „We verwachten vooral veel junioren aan de start, voor hen is zo'n par koers een enorme uitdaging." De inschrijving voor de Indoort rail Zeeland start in oktober. Het evenement wordt gehouden op vrijdag 10 en zaterdag 11 januari. Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Milieu door Marcel Luyckx m m m - wegwerkzaamheden omleidingsroute Kijk voor meer informatie op www.vanAnaarBeter.nl/wegwerkzaamheden of scan de QR-code hiernaast met uw smartphone. Meer informatie: www.vanAnaarBeter.nl,www.rijkswaterstaat.nl/N6i of bel 0800-8002 (gratis). Download gratis de vanAnaarBeter-app in de App Store of Play Store. Kijk op www.vanAnaarBeter.nl/app DEN BOSCH - De hechtingen zijn er uit, het aftellen is begonnen. Over een maand of zeven denkt Antho ny van Assche weer een wedstrijd je te kunnen turnen. „Mijn eerste doel is het EK volgend jaar april." In de tussentijd zit de 23-jarige in ternational van O&O uit Zwijnd- recht niet stil. Nog voordat de hechtingen van de tweede opera tie verwijderd waren, meldde de uit Sas van Gent afkomstige tur ner zich alweer op krukken bij zijn club voor krachttraining. „Al leen mijn bovenlichaam, hoor." Bij Flik-Flak in Den Bosch, waar hij normaal drie keer per week traint, is hij nog niet geweest. „Het heeft weinig zin om zover te reizen als ik toch geen toesteltrai ning kan doen. Mijn trainings maatje Jeffrey (Wammes) vraagt wel dagelijks hoe het gaat." In april, tijdens de podiumtrai ning, zeg maar de generale repeti tie voor het EK in Moskou, sloeg het noodlot toe. Bij de spronglan- ding blesseerde hij zijn knie. „Ik besefte niet dat het ernstig was. Ik begon meteen te strekken en te buigen. Tegen de coach zei ik: 'Ik doe het morgen rustig aan. Ik kies wel voor een basissprong.' Maar mijn mijn knie werd dikker en dikker. Op een gegeven moment kon ik er niet meer op staan." Voordat het EK begon, zat Van As sche op het vliegtuig naar huis. „Om negen uur 's avonds landde ik op Schiphol, om half tien werd ik al verwacht in het AMC om fo to's te laten maken." Een dag later volgde de keiharde diagnose van dokter Kerkhoffs. Van Assche dacht zelf aan een klein scheurtje in de meniscus. Maar er bleek veel meer kapot. De voorste kruisband was afge scheurd. „Op zich kun je zonder. Ik werd voor de keuze gesteld: 'Wil je voortaan maar op vier toe stellen turnen, of wil je ook vloer en sprong op hoog niveau blijven doen?" Lang hoefde de patiënt niet na te denken. „Ik ken de plannen van de bondscoach. Het is van belang dat ik op alle toestellen uit kan ko men. Bovendien wil ik op mijn 50e ook nog fatsoenlijk kunnen lo pen. Met een extra kruisband is je knie steviger. Na de operatie, die twee uur duurde, heb ik twee we ken lang heel veel pijn gehad. Aan mijn hamstring. Daar hebben ze een pees uitgehaald en die heb ben ze gebruikt als kruisband." Eind juli denkt Van Assche de toe steltraining te kunnen hervatten. In elk geval op ringen, zijn sterk ste toestel. Ook het onderdeel waarop de knie het minste belast wordt. „Nog een geluk bij een on geluk. Op ringen moet ik me in ternationaal kunnen meten met de top." Van Assche koestert zelf inmid dels ambities om als turncoach aan de slag te gaan. „In Zwijnd- recht geef ik al jeugdtraining. En ik ben hoofdcoach turnen op de Erasmus Universiteit in Rotter dam. Later hoop ik op een baan bij de KNGU. Ik heb vorige week alweer een training gegeven. Maar vangen kan ik nog even niet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38