Challenger krijgt een topbezetting Revanche Paardekooperin selectie EK atletiek AZW neemt afscheid in stijl Marcelle de Kam mag naar EK Afscheidswedstrijd Van Bommel 19 juli Schuster nieuwe coach van Malaga ZATERDAG 15 JUNI 2013 SPORT 37 ty- Natuurlijk is dit geweldige gevecht de boekeu ingegaan als de revanche van Marco van Basten op bondscoach Ri- nus Michels. 'Weer drie', zei tv-commentator Theo Reits- ma. Dat 'weer* was een ver gissing^. die drie klopte wel. Maar wat achteraf ook van groot belang was, is dat Mi chels de boel omgooide. Ge luk of wijsheid, het effect van het inbrengen van Van Basten en Erwin Koeman had het gewenste resultaat. GOES De Goesenaar Lars Paarde kooper mag naar het EK atle tiek onder 23 jaar. De atleet plaatste zich woensdag tij dens de Global Athletics in Nijmegen door onder de li miet van de 1500 meter te lo pen. De 21-jarige Paardekoo per haalde liefst vier secon den van zijn persoonlijk re cord af en bracht het naar 3.44.89. De limiet lag op 3.45.00. Het EK is van don derdag 11 tot en met zondag 14 juli in het Finse Tampere. AXEL De voetbalvereniging AZW houdt op te bestaan. De club fuseert met Axel en gaat ko mend seizoen verder onder de naam FC Axel. Vandaag (zaterdag) staat AZW stil bij het afscheid. Vanaf 13.00 uur zijn er verschillende ac tiviteiten op het sportpark, zoals een toernooi (zeven te gen zeven) en een wedstrijd van het G-team. Om 15.30 uur is er een duel met tal van coryfeeën. ERMELO Marcelle de Kam uit Dom burg is met haar paard Velly Telly opgenomen in de natio nale selectie voor het EK lan delijke ruiters. De titelstrijd wordt van 17 tot en met 21 juli in het Oostenrijkse Lain- tal verreden. Het EK voor landelijke ruiters wordt ver reden als eventing wedstrijd op CIC2*-niveau. Onderdeel van het EK landelijke ruiters is dit keer de zestalproef voor landenteams. EINDHOVEN De afscheidswedstrijd van Mark van Bommel wordt op vrijdag 19 juli gespeeld. Het 'Team Bommel' neemt het op tegen de selectie van PSV. De ploeg van Van Bom mel zal onder leiding staan van oud-bondscoach Bert van Marwijk, de schoonva der van de voetballer. Van Bommel beëindigde af gelopen seizoen zijn indruk wekkende loopbaan. De 79-voudig international is bezig een team te formeren. MALAGA Bernd Schuster is de nieuwe coach van Malaga. Een woordvoerder van de Spaan se club heeft dit vrijdag la ten weten. De Duitse trainer volgt Manuel Pellegrini op. De verwachting is dat Pelle grini aan de slag gaat bij Manchester City. Schuster was in Spanje eerder trainer van Xerez, Levante, Getafe en Real Madrid. Ook was hij in Oekraïne werkzaam bij Sjachtar Donetsk. door Jan Dagevos MIDDELBURG - Challenger Zeeland krijgt een topbezetting. Bij de orga nisatie van het internationale ten nistoernooi, dat van 29 juni tot en met 7 juli in Middelburg wordt ge houden, werden vrijdag de eerste aanmeldingen bekend en daar zit ten verschillende toppers bij. „Het belooft een enorm sterk toernooi te worden", stelt wedstrijdleider Martijn van Haasteren. Op de voorlopige lijst zoals die vrijdag naar buiten kwam, staan speelsters die op de wereldrang lijst een plek tussen plaats 100 en 208 innemen. Zo zal de Oosten rijkse Yvonne Meusburger, de nummer 108 op de wereldrang lijst, acte de présence geven. Ver der heeft ook Julia Cohen zich aangemeld. De Amerikaanse is de nummer 138 van de wereld. „Ik ben heel verrast", zegt Van Haast eren. „Over vier dagen krijg ik de opgeschoonde lijst en weten we het definitief, maar dit ziet er echt héél goed uit." Angelique van der Meet (num mer 276 op de wereldranglijst), Lesley Kerkhove (359) en Bernice van de Velde (770) vormen de Zeeuwse inbreng. Verder hebben ook Bibiane Schoofs (nummer 267) en Richel Hoogenkamp (nummer 256) hun komst aange kondigd. „Het wordt nog span nend wie bij de vrouwen wel of niet geplaatst kan worden", zegt Van Haasteren. „Het is echt bizar sterk bezet." In het hoofdtoernooi is plaats voor achttien speelsters. Het challengertoernooi in Middel burg is gedoteerd met een prijzen geld van 25.000 dollar. Bij de mannen zijn de eerste voor tekenen ook goed. In een eerder stadium hadden Thomas Schoor- el (nummer 442 op de wereld ranglijst) en Matwé Middelkoop (256) zich al ingeschreven. Sinds vrijdag staan ook de namen van de Est Jurgen Zopp (184), de Bel gen Niels Desein (198) en Yannick Mertens (275) alsmede de Oosten rijker Gerald Melzer (239) op de lijst. Niels Desein werd in 2011 en 2012 winnaar van het toernooi in Middelburg Het mannentoernooi is een Fut ure en heeft een prijzengeld van 15.000 dollar. Challenger Zeeland wordt gehou den op het tennispark De Veste in Middelburg, in samenwerking met tennisvereniging MLTC. Ver der worden er ook enkele partijen gespeeld bij TC Souburg. Daar naast wordt er van 29 juni tot en met 7 juli ook een rolstoeltoer- nooi, een open toernooi (catego rieën 3 tot en met 8) en jeugdtoer- nooi voor spelers van 5 tot en met 17 jaar gehouden. van Tony Adams duel met Oranje vormde de pis lucht rondom hem daarvan slechts een vingerwijzing. Het ge pest van ploeggenoten aan de ont bijttafel stak, maar zorgde niet voor wanhoop. Als onderdeel van een diepgewortelde drankcultuur kon hij zich eenvoudig over zijn bedplassen heenzetten. Wel gaf de masterclass van Van Basten zijn ontluikende verslaving een fundament. De geniepige ziekte voedde zich aan de vernedering. Van een stevi ge drinker transformeerde de aan voerder van Arsenal in een meelij wekkend figuur, waggelend van het ene incident naar het andere. Zijn voorlopige dieptepunt vorm de een crash met zijn auto. Lave loos knalde hij op een huis van een ouder echtpaar. Het kwam hem op een celstraf van twee maanden te staan. En, voor Adams ingrijpender, hij mocht niet naar het WK '90. De genade klap kwam zes jaar later op Wem bley. Als aanvoerder van Enge land kon hij de uitschakeling in de halve finale tegen Duitsland niet verkroppen. Zeven weken achtereen verkeerde hij in een staat van totale dronkenschap, ge volgd door een delirium. Adams zocht hulp, herstelde en richtte een kliniek op voor verslaafde top sporters. Ontnuchterd moest hij één ding erkennen. Nooit kwam hij een betere speler tegen dan Marco van Basten, op 15 juni 1988. achterstand gezet. Door de kataly serende rol van fans van Liver pool in de stadionramp in Brussel rondom de Europa Cup I-finale te gen Juventus, mochten Engelse teams voor onbepaalde tijd niet meer uitkomen in Europese club- toernooien. Drie jaar na dato liet die uitsluiting zich voelen. Met een mix van angst en bewon dering zag Adams hoe Oranje voetbalde. Ingewikkelde looplij- nen, positiewisselingen en lange sprints van spelers maakten hem zeer kwetsbaar. De bufferzone voor de centrale verdediger ver dween door dit vernuft als van zelf. Op die momenten kreeg Van Basten de bal. De Utrechter, een veelzijdig atleet, was geen partij voor de magere jongeling. Zo'n les in nederigheid kreeg hij in het vervolg van zijn carrière nooit meer. Adams kweekte spie ren, won aan geslepenheid na de invoering van de Premier League en kreeg een heldenstatus. Een standbeeld voor het Emirates Sta dium vormt daarvan een blijven de herinnering. In West-Duits- land kon niemand dit nog bevroe den. De wereld van Adams stortte in. Waar zijn kwelgeest zichzelf katapulteerde naar de status van wereldster, viel hij in een peilloze diepte. De Londenaar gebruikte zijn talent op het veld om zijn on zekerheden weg te stoppen. Uitko men voor Engeland streek zijn verwrongen zelfbeeld glad. Na het EK raakte hij alles kwijt. Hij verloor (tijdelijk) zijn plek in het nationale elftal en zocht naar ant woorden op de bodem van een bierglas. Op de ochtend na het Tony Adams had zijn handen meer dan vol aan Marco van Basten. Hoewel hij niet bij al diens doel punten 'schuldig' was, werd hij wel de zondebok, foto Hollands Hoogte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37