'^•«5^I 30 MENINGEN brieven cor de jonge OOlP SLUIS STOVT- HCZITVOL ToT 21 JULI 201? Natuur Ongeval Mantelzorg Koning Oostkapelseweg Werkloos Der Boede Der Boede II Berlusconi ADRZ ISr^S^' ia» Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Als de Europese Commissie ver klaart dat de ontpoldering van de Hedwigepolder geen estuariene natuur oplevert, dan dient de Pro vincie Zeeland onmiddellijk te stoppen met ontpolderen bij de Perkpolders en de bij de Oud- en Jong Breskenspolder. Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Afgelopen zondagmiddag viel ik met mijn brommer op de Geluk- weg op de Oosterscheldekering. Gevolg zware hersenschudding en schaafwonden. Van het onge val zelf herinner ik me niets. Ik werd wakker toen een vriend mij vasthield en tegen mij praatte. Daarna werd alles weer een beet je vaag, totdat er een groep wiel renners langs kwam die de ambu lancemedewerkers flink uitschol den. De chauffeur was ze kennelijk te dicht gepasseerd. Een andere vriend ging er tussen staan om es calatie te voorkomen. Waarna ze, met de nodige verwensingen, ver der gingen met hun ongetwijfeld mooie toertocht Zelfben ik prima en ter zake kun dig geholpen. Voor wat betreft de toerfïetsers denk ik er anders over. Het is te hopen dat ze geholpen worden als ze zelf wat overkomt. In het al gemeen hebben ze nogal wat ruimte nodig en denken ze dat de weg en fietspaden van mannen in strakke fietspakken zijn. Wat in mijn ogen ergernis num mer 2 is in Nederland, na de hon- depoep. Jan Mabelis Zuidweg 38, Zonnemaire In Zeeuws-Vlaanderen trekt tach tig procent van de jongeren weg om nimmer terug te komen. Hoe gaan die mantelzorgen vanuit de Randstad, Brabant of Groningen terwijl ze een baan, gezin en on verkoopbaar huis hebben daar? Ik zie de laatste twintig jaar al leen maar beleid dat vooruitloopt op verwachtingen die nog lang niet aangetoond en meestal logis tiek onuitvoerbaar zijn. Men wil dat mensen flex gaan werken overal in het land en men wil dat iedereen gaat mantelzorgen. Dit lijkt steeds meer sigarenpakjesbe- leid. Net zo slecht voor je gezond heid. P. Clijsen Donzevisserstraat 61, Terneuzen De koning en koningin komen wel naar Zeeland, maar niet naar Zeeuws-Vlaanderen. De Wester- scheldetunnel is ze waarschijnlijk te duur. Johan Dobbelaar Gouwestraat 42, Terneuzen Over de nieuwe weg zijn nogal wat klachten: slecht aangelegd zijn, er liggen verkeersremmers in, etc. De hobbels hebben ner gens effect. Ja even, om de klap op te vangen die je auto sloopt. Daarna gaat het gas er weer op! Dat er een mooie weg lag is duide lijk. Waarom deze weg moest niet. De oplossing is niet zo moei lijk. Leg er een mooie laag asfalt op, dan is het geluidsprobleem en schokken met scheuren in de hui zen tot gevolg opgelost. Haal het asfalt op de Noordweg eruit en be straat die weer met klinkers, zoals vroeger. Alle problemen opgelost, en ieder een blijft lekker aan het werk. Want als we om ons heen kijken en je ziet al dit soort dingen, dan hoeven we nog niet te bezuini gen. Het geld wat nodig is haalt men weg waar het juist niet zou moeten. Het is te hopen dat er toch eens iemand wakker wordt! Johan Izeboud Vroonstraat 6, Serooskerke Met mij zijn nog velen honder den Zeeuwen werkloos. Velen van hen zijn net zoals ik verplicht minimaal eens per week een sollicitatie te verzenden. Laatst solliciteerde ik op een admi nistratieve functie, bij een groot bedrijf in Vlissingen-Oost. Volgens de functieomschrijving een mij op het lijf geschreven job. Na vele telefoontjes van mijn kant kreeg ik dan uiteindelijk ant woord: afgewezen Nu is dat gezien de economische situatie heel goed mogelijk, maar toen ik de reden hoorde, brak mijn klomp. Men vond dat ik te veel werkge vers heb gehad.. Alsof het mijn schuld is dat een bedrijf failliet gaat of slechte be drijfsresultaten heeft. Een lang cv betekent dat ik graag wil werken, betekent ervaring en dat ik alles aanpak om een leuke baan te vin den. Ik ben geen luie nietsnut die geen klap uitvoert. Ik ben 52 en moet volgens de heren in Den Haag nog tot mijn 67e. Kom maar op. Wie? Marjoke Klaver Zuidweg 6, Nisse Al te vaak gebeurt het dat wethou ders, in hun enthousiasme, ver gaande toezeggingen doen aan projectontwikkelaars. Toezeggin gen die daarna, op straffe van schadevergoeding, met gewron gen en dure politieke constructies waar gemaakt moeten worden. Ik denk dat de tijd voorbij is dat wet houders - verguld of niet - op de solotoer gaan. Toch lijkt het dat de professionele koper van Der Boede erg zeker is van de waarde van bepaalde so lo-toezeggingen. De ontwikkelaar heeft zich vastgelegd zonder ont bindende voorwaarden terwijl het bestemmingsplan nog aange past gewijzigd?) moet worden. Is zijn principeverzoek al omgezet in een principebesluit? De gemeente Veere is, in het ver leden, juridisch niet erg sterk ge bleken. Toch is de procedure voor wijziging bestemmingsplannen duidelijk. Eerst overleg en vervol gens procedure tot vaststelling, be roepsfase en onherroepelijke vast stelling. De ontknoping zal vermoedelijk de bestaande afstand tussen bur ger en zijn gekozen bestuur weer accentueren. J. W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen Tot mijn schrik las ik (12 juni) dat een investeerder met connecties met projectontwikkelaar Ko van Garderen de buitenplaats Der Boe de wil kopen om vervolgens op het landgoed 19 villa's te laten bouwen. Ik wandel regelmatig in het park om er van de rust en de natuur te genieten. Naast de prachtige ver scheidenheid aan bomen, strui ken, planten en de vijver zijn er al tijd wel dieren zoals reeën, bui zerds, fazanten, hazen, konijnen, eenden, kikkers en talloze andere dieren die er leven, te bewonde ren. Het is een kleine biotoop! Ik kan me niet voorstellen dat er geen schade aan dit stukje natuur, waar ook beschermde diersoorten leven, wordt toegebracht als er 19 villa's met de benodigde toegangs wegen gebouwd gaan worden. Wethouder Melse is verguld met het plan en verandert graag de be stemming van het landgoed. Wordt hier weer een stukje na tuur verkwanseld en ontoeganke lijk gemaakt enkel voor financieel gewin? H. Mols Dommelrode 12, Koudekerke Berlusconi wilde, volgens een Ita liaanse krant, Kaddafi laten do den. Ook de suggestie van Franse en Italiaanse media, dat Kaddafi niet levend in handen van het in ternationaal gerechtshof zou moe ten vallen, geeft te denken. Zou die wel eens zaken hebben kunnen verklappen die sommige regeringsfunctionarissen of lan den niet welgevallig zouden zijn. Wat mogen wij niet weten? Zoals ook de verklaringen van Lubbers en Van Agt over de kern wapens, die in ons land verbor gen zijn. Welke geheimen zijn er nog meer. Bestaat er wel transparantie sowieso? Dit soort zaken doet het vertrou wen in de overheid alleen maar af nemen. W.J. van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Gejuich bij ADRZ: geldbeluste ka pitaalverstrekkers met eurotekens in ogen en op stropdassen staan trappelend voor de deur van de bestuurskamer. Dat de voorgespiegelde winst ten koste gaat van personeel en moge lijk ook patiënten, zal ze een zorg zijn. Vast personeel vloeit af langs 'natuurlijke' weg en wordt vervan gen door flexibele inhuurkrach ten (Polen, Roemenen?). Werk krachten dus, die geen enkele emotionele binding hebben met de werkplek. Moeten patiënten zich daar met een gerust hart aan overgeven? Vervolgens de boekhoudkundige truc met het Vlissingse gebouw. Boekwaarde kort voor de fusie nog ruim 5 miljoen, verkoopwaar de minstens het dubbele, nog kortgeleden 2 nieuwe operatieka mers bijgebouwd en ingericht. Boekwaarde en verkoopwaarde dan nu ineens 2 miljoen voor een gebouw waarvan het bestuur nu al jaren verkondigt dat het al leen maar sloopwaardig is! Als ik zo met het huis van mijn buren zou omgaan zou ik allang achter de tralies van Torentijd zit ten! Chris Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30