Fietspad Vroonweg Biggekerke nu veiliger loosse OPRUIMING! 24 WALCHEREN HERINRICHTING De gemeente wil de Burgemeester Stemerdinglaan in Oost-Souburg herinrichten. Er klinkt protest. Lego-experience naar Fonteyne BURGEMEESTER STEMERDINGLAAN fauteuils en stoelen De Souburgers hadden veel eerder de kans moeten krijgen om hun mening te geven. Staten laan e.o. Middelburg door Jelle Kempe BICCEKERKE - De verlenging van het fietspad langs de Vroonweg bij Biggekerke is klaar. Waterschap Scheldestromen heeft deze week de werkzaamheden aan het pad af gerond, dat daarmee ruim driehon derd meter langer is geworden en vooral veiliger. De werkzaamheden waren nodig, omdat het onveilige situaties ople verde voor de fietsers. Water schapsbestuurder Sophie van 't Westeinde: „Het fietspad tussen Zoutelande en Vlissingen wordt veelvuldig gebruikt door voorna melijk recreatieve fietsers, het moet daarom veilig te gebruiken zijn." Het fietspad was bij de aanslui ting met de Vroonweg erg smal, bovendien waren de bochten en het kruispunt met de Vroonweg onoverzichtelijk. Door de werk zaamheden is het kruispunt met de Vroonweg komen te vervallen. Het oude stuk fietspad heeft een schelpenverharding gekregen waar nu over gewandeld kan wor den. Om het fietspad te kunnen verlengen, zijn eerder dit jaar meerdere bomen gerooid. De werkzaamheden aan het fietspad hebben ongeveer een maand ge duurd. De verlenging van het fietspad is mede mogelijk ge maakt door subsidies die via de provincie Zeeland zijn toegekend. Felle kritiek op aanpassing verkeersader door Emile Calon OOST-SOUBURG - Eén van de druk ste en onveiligste straten van Oost-Souburg, de Burgemeester Stemerdinglaan, ondergaat een ge weldige metamorfose als het plan dat nu op tafel ligt daadwerkelijk wordt uitgevoerd. Nu is het nog een brede weg met gescheiden rij banen. Als de plannen doorgaan, die in opdracht van het dagelijks be stuur van de gemeente zijn be dacht, wordt het een veel krappe re laan met maar één rijbaan. Een deel van de vrijgekomen ruimte wordt gebruikt voor het aanleg gen van zogenoemde wadi's voor het bergen van het regenwater. Deze week klonk in de raadscom missie Ruimte kritiek op het plan. Tobias Meijers (POV) vond dat de parkeerbalans wordt ver stoord. „Er verdwijnen honder den parkeerplaatsen." Hij voor- infographic Donja Odijk In Restaurant Zee&Land organiseren wij van 17 t/m 23 juni de regionale seizoensweek. Tijdens deze week, waarin het Zeeuwse streekproduct centraal staat, serveren wij een driegangen diner inclusief aperitief 25,-- per persoon. Voor meer informatie en reserveringen kunt u uiteraard contact met ons opnemen. T 0118-588800 E info@badhotel.com 40% op alle banken, INTERIEURS Langstraat 2, Arnemuiden T 0118-60 12 73 www.joosseinterieurs.nl Buurtbewoner Joop Cornelisse spelde dat er bij grotere evene menten een chaos zal ontstaan omdat er dan veel te weinig par keerplaatsen zijn. Ook uitte hij zijn twijfels bij het experiment met de wadi's. „Ik denk niet dat daar iemand op zit te wachten." Wethouder Rob van Dooren hield de commissie voor dat het plan met veel instanties is bespro ken en dat de provincie bereid is subsidie te geven voor de uitvoe ring. Volgens hem blijkt dat uit voering van het ontwerp zorgt voor verkeersveiligheid. Ook stel de hij dat de wadi's nodig zijn voor het bergen van het regenwa ter. „Die wadi's komen daar niet zo maar." Coen van Dalen (CU) noemde het opvallend dat in het voortra ject niet is gesproken met de om wonenden. Ook bleek dat de nodi ge fracties het vreemd vinden dat er, in verband met de veiligheid, geen vrij liggende fietspaden ko men. De kruising van de Burgemeester Volgens de wethouder zorgt het gemengd gebruik van de weg, au to's en fietsen, juist voor meer vei ligheid. En de bewoners, die kun nen volgens hem nog tot begin volgende maand laten weten hoe ze over het plan denken. Volgens bewoner Joop Cornelis- sen wordt er rondom hem vooral negatief gedacht over het plan. De bewoner van de Burgemeester Ste merdinglaan, 'nu nog de mooiste VLISSINGEN - De Lego-experience van Stichting Blokje bij Blokje ver huist op 29 juni naar winkelcen trum de Fonteyne in Vlissingen. De attractie komt naast de Biblio theek aan de Spuistraat. Die dag is vanaf 13.00 uur iedereen wel kom om de nieuwe plek te bekij ken. Wethouder Rob van Dooren zal de locatie feestelijk openen met het onthullen van een nieuw Lego-model van een bekend Vlis- sings gebouw. Verder is er om 14.30 uur een veiling waarop 'aller lei leuke Lego-dingen' worden ge veild. De veiling wordt geleid door Robin Peters, de jongste Zeeuwse veilingmeester. De op brengst gaat naar de stichting. In de Lego-experience zijn onder meer modellen vanaf 1958 te zien. Ook kunnen bezoekers met de blokjes aan de slag. Op de dag van de opening is de toegang gratis. ."4"' - i rf KIJKDAG 19 JUNI A S. Wij nodigen u van h-arte uit de verschillende appartementen woensdag 19 juni te komen bekijken tussen 16.30 en 17.30 uur! U kunt ach melden bij Pieter Boddaertstrant 24 te Middelburg en van daaruit diverse andere appartementen bekijken.Vbor de deelne mende objecten: jeStek.nl of M2Makelaars.nl. Prijzen vanaf 102.600,- k.k. d

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24