SYNCHRO 27 I Havens Antwerpen Multifunctionele showroom-/bedrijfsruimte MEEKRAPWEG 14-AXEL □BB - "796 24 VB Tolvrij Ontpoldering Landinwaarts Breakbuik ZATERDAG 15 JUNI 2013 VAARTWUK MEEKRAPWEG N-685 AXEL Evenwicht economie en ecologie WWW.SYNCHROBEDRIJFSHUISVESTING NL In de Antwerpse haven gaan economische activiteiten en natuurontwikkeling hand in hand. Antwerpen heeft de ambi tie om zicht te positioneren als dé koploper op het vlak van duurzaamheid in de Ham- burg-Le Havre range. Tekst: Henk van de Voorde Foto's: Haven Antwerpen Containerschip op weg naar Antwerpen. Verkoop bij inschrijving Bezichtiging op afspraak i Zichtlocatie langs N-685, ruim terrein Thans verdeeld in showroom, expeditie-/opslagruimte en kantoorunit, uitbreiding opstallen is mogelijk n Afmetingen bedrijfs-/showroomruimte 1.500 m2, buitenterrein 4.565 m2 n Kadastrale gegevens: gem. Axel, sectie S, nr. 503, grootte 60 a en 65 ca (6.065 m2) Eigen grond, bouwjaar ca. 1990 ~i Bidbook op aanvraag beschikbaar ~i Datum overdracht uiterlijk 12 juli 2013 ~i Geen richtprijs, bieden t/m 28 juni 2013, 17.00 uur, bij Notariskantoor De Zeeuwse Alliantie, mevr. mr. A. Wooldrik, Middelburg, 0118- 65 96 00 Daarnaast is het arbeidsethos uitste kend, met goede ervaren havenarbei ders. De conventionele wijze van ver zending in de Antwerpse haven is ar beidsintensief en creëert een toege voegde waarde voor de hele supply chain. Dit breakbulk-segment is van strategisch belang en bedrijven blij ven daarom fors investeren. Nieuwe en innovatieve technologieën, verde re investeringen in infrastructuur en uitbreiding van onze diensten zorgen ervoor dat Antwerpen de eerste break- bulkhaven van Europa zal blijven voor de komende jaren." 16 juli 1863 is de dag waarop maritie me naties van over heel de wereld de Nederlandse tol op de scheepvaart van en naar Antwerpen afkochten. Vanaf dat moment stond Antwerpen definitief op de wereldkaart als haven stad en begon ze aan haar groei tot de tweede belangrijkste havenstad van Europa. Heel het jaar 2013 zijn er fes tiviteiten in de stad en de haven naar aanleiding van het feit dat 150 jaar ge leden de tol, die moest worden be taald om de Schelde op te varen, werd afgekocht. „Een tolvrije haven van Antwerpen is ook voor de toe komst van het grootste belang. We willen nooit meer dat de toegankelijk heid van de Schelde verhypothekeerd wordt", zegt Marc Van Peel. De havenschepen en voorzitter van het Gemeentelijk Havenbedrijf Ant werpen legt de link met de heden daagse problematiek rondom de ver dieping van de Westerschelde en het vermeende verband met ontpolde ring. „Ooit lag er letterlijk een ket ting om Breskens van Vlissingen af te sluiten. Tegenwoordig is er een fi guurlijke ketting in de vorm van ein deloze debatten en juridische procedu res inzake de nautische toegankelijk heid. Het vieren van de tolvrije ha ven grijpen we aan om blijvend aan dacht te vragen voor een optimale toe gankelijkheid, waarbij Zeeland weer niet moet denken dat er een polder moet worden opgegeven. Zeeland moet niet bang zijn dat het verder af gegraven wordt, zoals Karla Peijs het plastisch uitdrukte. De noodzaak om Antwerpen optimaal toegankelijk te houden blijft echter altijd bestaan. Vandaar ook dat het jaar 2013, het jaar waarin de Schelde 150 jaar tolvrij is, groots wordt gevierd." ANTWERPEN - Tijdens de jaarlijk se vergadering van de International Association of Ports and Harbours in Los Angeles kreeg Eddy Bruyninckx, CEO van het Antwerpse Havenbe drijf, de bronzen Environment Award overhandigd. Een aanzienlijk gedeelte van het Antwerpse havenge bied is onderworpen aan de Europese Vogel- en Habitatrichtlijn. Dat bete kent dat, in geval van industriële ont wikkeling, het verlies aan natuurlijke habitats elders gecompenseerd moet worden door gebieden met dezelfde ecologische waarde. Het Havenbe drijf werkt samen met natuurbescher mingsorganisaties aan een kader waar in economie en ecologie hand in hand gaan zodat er garanties kunnen worden geboden voor een duurzame havenontwikkeling. Naast de grote natuurkerngebieden aan de rand van de haven wordt van het totale haven areaal vijf procent gereserveerd voor ecologische infrastructuur. Op die ma nier kan er ook een waardevolle be stemming gegeven worden aan haven gebied dat anders onbenut zou blij ven. De Antwerpse haven heeft eind 2012 de award gekregen voor Best Belgian Sustainability Report. Het verslag heeft betrekking op het traject dat goederen afleggen om vanuit de hele wereld via de Antwerpse haven hun bestemming te bereiken. Antwerpen Het vierde havendok in Antwerpen, volop bedrijvigheid. is tachtig kilometer meer landinwaarts gelegen dan de andere havens in de Hamburg-Le Havre range. Door te kiezen voor Antwerpen kiezen rede rijen niet alleen voor een toegankelij ke, maar ook voor een duurzame ha ven. Van Peel. „Onze inlandligging wordt in het kader van duurzaamheid op waarde geschat. Het maritieme vervoer over de Schelde is voor rede rijen kosten- en tijdsbesparend en te gelijkertijd wordt hun 'carbon foot print' verkleind. Dat is een belangrij ke troef voor rederijen die duurzame keuzes willen maken. Het mooie is dat de Award een prijs is voor de hele haven van Antwerpen.' Het is het re sultaat van de goede samenwerking tussen het Gemeentelijk Havenbedrijf Antwerpen en de bedrijven in de ha ven." Breakbuik Europe-beurs in Antwerp Expo. De conferentie is uitgegroeid van 800 deelnemers tot ruim 5000 participanten uit de internationale breakbuik- en logistieke wereld. De beurs bleek ook dit jaar een groot suc ces. De 250 beschikbare stands waren dan ook allemaal bezet. Reders, verla ders, stouwers, expediteurs, havenau toriteiten en dienstverleners volgden, buiten het netwerken, ook presenta ties van enkele topsprekers. Ook in 2014 zal Antwerpen weer de gaststad zijn van Breakbuik Europe. „Antwer pen is niet alleen Europees marktlei der voor de behandeling van staal en fruit, maar bijvoorbeeld ook nog eens 's werelds belangrijkste haven voor de opslag van koffie. De Antwerpse ha ven dankt haar leidende positie als breakbulkhaven aan haar uitstekende toegankelijkheid voor zowel voor- en achterland en state-of the art-termi nals met de nieuwste en meest moder ne apparatuur en opslagfaciliteiten. Antwerpen was onlangs voor de acht ste keer in successie gasthaven van de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 147